Sva mesta · Zlatiborski region
Čajetina
Čajetina: iznad proseka svih mesta po demografiji (100) i školama i vrtićima (82), ispod proseka po priuštivosti (30) i pristupu (53). Stanovništvo od popisa 2022: +5,2%, prosek regiona −2,3%.
15.348 stanovnika93.603 RSD neto plata
Ocena 1–100, veće je bolje. To je geometrijski prosek 7 tema, bez Bezbednosti na putu. Verovatno između 13. i 72. mesta.
Kako računamoProfil mesta
Ocene 1–100, veće je bolje. Crtica je prosek sličnih mesta.
Ocena 1–100, veće je bolje. Sastav: promena stanovništva od popisa 2022. i neto doseljeni na 1.000 stanovnika.
Kako računamoOcena 1–100, veće je bolje. Sastav: neto plata, zaposleni na 1.000 radno sposobnih i firme na 1.000 stanovnika.
Kako računamoOcena 1–100, veće je bolje. Sastav: koliko plata pokriva korpu i stanovanje.
Kako računamoOcena 1–100, veće je bolje. Sastav: zdravstveni radnici na 10.000 stanovnika i životni vek.
Kako računamoOcena 1–100, veće je bolje. Sastav: mala matura, obuhvat vrtićem i vreme do fakulteta i srednje škole.
Kako računamoOcena 1–100, veće je bolje. Sastav: vreme do velikog centra i brzina mobilne mreže.
Kako računamoOcena 1–100, veće je bolje. Sastav: gori od dva zagađivača, PM2.5 zimi i SO₂.
Kako računamoOcena 1–100, veće je bolje. Sastav: teške nezgode; tema je van ukupne ocene.
Kako računamoBudžet po stanovniku je ovde višestruko veći od proseka, što obično znači veliku firmu ili mali broj stanovnika. Plate i budžet zato mogu da ne opisuju život svih stanovnika.
Trendovi
Stanovništvo se poredi po popisima i procenama posle 2022, jer se godišnje procene ne nastavljaju preko popisa. Metodologija popisa se menjala.
Stanovnika15.348 2025.▲ 5,2% od 2022.Detalji
Broj stanovnika po proceni RZS. Godine pre popisa 2022. su stare procene.
- Najviše, 1953.
- 21.529
- Najmanje, 2022.
- 14.585
- Broj stanovnika
- 15.348
- Prosek mesta
- 40.683
- Položaj, 1. je najviše
- 101. od 161
Tabela po godinama
Godina Ovo mesto 2025. 15.348 2024. 15.013 2023. 14.747 2022. 14.585 2011. 14.745 2002. 15.628 1991. 15.996 1981. 17.098 1971. 19.224 1961. 20.716 1953. 21.529 1948. 20.266 Neto plata93.603 RSD, 12 meseci do 08/2026▲ 31,6% 2020–2025. realnoDetalji
- Ovo mesto
- Prosek mesta
Prosečna neto plata po godinama, RZS.
- Najviše, 2025.
- 86.725 RSD
- Najmanje, 2018.
- 39.019 RSD
- Neto plata, 12 meseci
- 93.603 RSD
- Prosek mesta
- 101.239 RSD
- Položaj, 1. je najbolje
- 106. od 161
Tabela po godinama
Godina Ovo mesto Prosek mesta 2025. 86.725 93.603 2024. 76.948 83.346 2023. 66.551 72.735 2022. 58.079 63.533 2021. 50.968 56.572 2020. 46.407 52.069 2019. 42.617 47.718 2018. 39.019 43.470 Zaposlenih5.528 2026.▲ 15,7% od 2021.Detalji
Broj zaposlenih po godinama, RZS. Na grafikonu je ukupan broj, a poređenje je na 1.000 stanovnika.
- Najviše, 2026.
- 5.528
- Najmanje, 2016.
- 4.004
- Prosek mesta
- 322
- Položaj, 1. je najbolje
- 34. od 161
Tabela po godinama
Godina Ovo mesto 2026. 5.528 2025. 5.412 2024. 5.213 2023. 5.129 2022. 5.001 2021. 4.778 2020. 4.563 2019. 4.468 2018. 4.330 2017. 4.159 2016. 4.004 Korisnici penzija3.568 2026.→ 0,8% od 2021.Detalji
Korisnici svih vrsta penzija, PIO fond, decembar svake godine, a za tekuću godinu poslednji objavljen mesec.
- Najviše, 2018.
- 3.744
- Najmanje, 2022.
- 3.505
- Prosek mesta
- 248
- Položaj, 1. je najviše
- 104. od 161
Tabela po godinama
Godina Ovo mesto 2026. 3.568 2025. 3.535 2024. 3.507 2023. 3.520 2022. 3.505 2021. 3.539 2020. 3.636 2019. 3.692 2018. 3.744 Odseljeni421 2025.▲ 2,4% od 2022.Detalji
Broj ljudi koji su se odselili iz mesta tokom godine, RZS.
- Najviše, 2023.
- 518
- Najmanje, 2022.
- 411
- Prosek mesta
- -1,5
- Položaj, 1. je najbolje
- 1. od 161
Tabela po godinama
Godina Ovo mesto 2025. 421 2024. 427 2023. 518 2022. 411 Doseljeni806 2025.▲ 27,7% od 2022.Detalji
Broj ljudi koji su se doselili u mesto tokom godine, RZS.
- Najviše, 2024.
- 822
- Najmanje, 2022.
- 631
- Prosek mesta
- -1,5
- Položaj, 1. je najbolje
- 1. od 161
Tabela po godinama
Godina Ovo mesto 2025. 806 2024. 822 2023. 768 2022. 631
Još trendova (9)
Novi stanovi, po m²197.531 RSD 2023.▼ 13,7% od 2019. realnoDetalji
- Ovo mesto
- Prosek mesta
Prosečna cena novog stana po kvadratnom metru, RZS. U malom mestu je godišnje malo prodaja, pa broj jače skače.
- Najviše, 2023.
- 197.531 RSD
- Najmanje, 2020.
- 169.033 RSD
- Cena novih stanova po m²
- 197.531 RSD
- Prosek mesta
- 135.783 RSD
- Položaj, 1. je najbolje
- 76. od 87
Tabela po godinama
Godina Ovo mesto Prosek mesta 2023. 197.531 143.298 2022. 196.202 126.155 2021. 169.814 114.840 2020. 169.033 108.603 2019. 172.669 107.098 Noćenja turista1.285.508 2025.▲ 64,0% od 2019.Detalji
Ukupan broj noćenja turista godišnje, RZS. Na grafikonu je ukupan broj, a poređenje je po stanovniku.
- Najviše, 2025.
- 1.285.508
- Najmanje, 2014.
- 428.484
- Prosek mesta
- 2,7
- Položaj, 1. je najbolje
- 1. od 161
Tabela po godinama
Godina Ovo mesto 2025. 1.285.508 2024. 1.231.428 2023. 1.128.926 2022. 1.046.606 2021. 661.712 2019. 783.715 2018. 768.542 2017. 717.598 2016. 657.093 2015. 559.117 2014. 428.484 2013. 461.521 2012. 467.786 2011. 486.011 2010. 429.029 Mala matura517 2026.→ 1,0% od 2023.Detalji
- Ovo mesto
- Prosek mesta
Prosečan skor učenika na maloj maturi.
- Najviše, 2023.
- 522
- Najmanje, 2025.
- 504
- Prosek mesta
- 481
- Položaj, 1. je najbolje
- 24. od 161
Tabela po godinama
Godina Ovo mesto Prosek mesta 2026. 517 481 2025. 504 479 2024. 513 483 2023. 522 483 Saobraćajne nezgode98 2025.▲ 12,6% od 2020.Detalji
Ukupan broj saobraćajnih nezgoda godišnje, MUP.
- Najviše, 2024.
- 114
- Najmanje, 2020.
- 87
- Prosek mesta
- 206
- Položaj, 1. je najbolje
- 95. od 161
Tabela po godinama
Godina Ovo mesto 2025. 98 2024. 114 2023. 100 2022. 108 2021. 93 2020. 87 2019. 89 2018. 100 2017. 101 2016. 106 Noćno svetlo, sa satelita7. od 161 po stanovniku 2025.▲ 116,1% od 2020.Detalji
Ukupna jačina veštačkog svetla koju satelit NASA izmeri noću iznad teritorije mesta. Sam broj nema svakodnevno značenje: služi za poređenje istog mesta kroz vreme i mesta međusobno. Industrija i prelazak na LED rasvetu menjaju ga i kad se broj ljudi ne menja.
- Najviše, 2025.
- 3.698
- Najmanje, 2012.
- 1.288
- Prosek mesta
- 119,2
- Položaj, 1. je najviše
- 7. od 161
Tabela po godinama
Godina Ovo mesto 2025. 3.698 2024. 3.070 2023. 3.001 2022. 2.631 2021. 2.070 2020. 1.711 2019. 1.751 2018. 1.608 2017. 1.576 2016. 1.368 2015. 1.368 2014. 1.379 2013. 1.389 2012. 1.288 Prosečna penzija48.614 RSD 2026.▲ 43,7% od 2021. realnoDetalji
- Ovo mesto
- Prosek mesta
Prosečna penzija svih vrsta, PIO fond, decembar svake godine, a za tekuću godinu poslednji objavljen mesec.
- Najviše, 2026.
- 48.614 RSD
- Najmanje, 2018.
- 21.087 RSD
- Prosečna penzija
- 48.614 RSD
- Prosek mesta
- 50.307 RSD
- Položaj, 1. je najbolje
- 84. od 161
Tabela po godinama
Godina Ovo mesto Prosek mesta 2026. 48.614 50.307 2025. 48.536 50.246 2024. 42.961 44.693 2023. 33.449 35.047 2022. 27.994 29.593 2021. 24.061 25.699 2020. 22.482 24.231 2019. 21.188 22.945 2018. 21.087 22.892 Životni vek78,4 god. 2025.▲ 2,8% od 2023.Detalji
- Muškarci
- Žene
Tabela po godinama
Godina Muškarci Žene 2025. 77,0 79,9 2024. 75,1 79,6 2023. 72,7 79,9 Brakovi54 2025.▲ 63,6% od 2020.Detalji
Broj sklopljenih brakova godišnje, RZS.
- Najviše, 2018.
- 80
- Najmanje, 2020.
- 33
- Prosek mesta
- 4,4
- Položaj, 1. je najviše
- 86. od 161
Tabela po godinama
Godina Ovo mesto 2025. 54 2024. 64 2023. 78 2022. 67 2021. 61 2020. 33 2019. 74 2018. 80 2017. 71 2016. 75 2015. 61 2014. 74 2013. 62 2012. 39 2011. 53 2010. 39 Stanovi po dozvolama964 2025.▼ 30,0% od 2020.Detalji
Broj stanova za koje je izdata građevinska dozvola, RZS.
- Najviše, 2022.
- 3.208
- Najmanje, 2011.
- 142
- Prosek mesta
- 4,8
- Položaj, 1. je najbolje
- 1. od 161
Tabela po godinama
Godina Ovo mesto 2025. 964 2024. 1.787 2023. 2.591 2022. 3.208 2021. 3.163 2020. 1.378 2019. 900 2018. 1.510 2017. 1.249 2016. 377 2015. 443 2014. 298 2013. 378 2012. 240 2011. 142 2010. 167 2009. 243 2008. 331 2007. 311
„Realno" znači posle inflacije po indeksu cena za Srbiju. Strelica je smer; zelena je poboljšanje, crvena pogoršanje, siva bez ocene. Praćenje ocena počinje u oktobru 2026.
Naši nalazi
* Naše računanje. Tražene cene su medijana oglasa, bez ponovljenih, gde ih ima bar 10. Tražene kirije i cene ulaze u Priuštivost. Ostalo su podaci navedenih izvora van državne statistike.
Poređenje
Medijana: pola mesta je iznad te vrednosti, a pola ispod, pa je ne pomeraju krajnje vrednosti. Prosek regiona računa svako mesto jednako. Mesto 1 je najbolje. Kliknite na pokazatelj za sva mesta.
| Pokazatelj | Ovde | Prosek regiona | Medijana | U regionu | U Srbiji |
|---|---|---|---|---|---|
| Neto plata, 12 meseci | 93.603 RSD | 95.169 | 96.554 | 5. od 10 | 106. od 161 |
| Zaposleni na 1.000 radno sposobnih | 592 | 518 | 521 | 3. od 10 | 34. od 161 |
| Nezaposleni na 1.000 stanovnika | 22,5 | 63,6 | 55,9 | 1. od 10 | 22. od 161 |
| Promena od 2022. | 5,2 % | -2,3 | -2,6 | 1. od 10 | 1. od 161 |
| Deca do 14 godina | 14,2 % | 13,5 | 13,5 | 3. od 10 | 56. od 161 |
| Sa višom ili visokom školom | 16,2 % | 14,9 | 13,9 | 2. od 10 | 52. od 161 |
| Skor na maloj maturi | 517 | 491 | 480 | 2. od 10 | 24. od 161 |
| Lekari na 10.000 stanovnika | 16,3 | 21,3 | 17,1 | 6. od 10 | 87. od 161 |
| Cena stana po m² | nema podatka | 1.500 | 1.291 | – | – |
| Mobilna mreža Procena | 171 Mb/s | 146 | 156 | 4. od 10 | 66. od 161 |
| PM2.5 zimi, izmereno ili procena Procena | 18,6 µg/m³ | 27,6 | 33,4 | 5. od 10 | 15. od 161 |
| Teške nezgode godišnje na 10.000 ljudi prisutnih tokom dana | 22,2 | 17,8 | 17,6 | 8. od 10 | 117. od 161 |
Slična mesta: Vrnjačka Banja, Irig, Raška, Mionica, Inđija. Upoređuje se sa njihovim prosekom, prvo najveća razlika.
Prednosti u odnosu na slična mesta
| Pokazatelj | Ovde | Slična mesta |
|---|---|---|
| Stanovi po dozvolama na 1.000 godišnje | 152,6 | 17,2 |
| Neto doseljeni na 1.000 godišnje | 22,4 | -0,4 |
| Skor na maloj maturi | 517 | 467 |
| PM2.5 zimi, izmereno ili procena | 18,6 µg/m³ | 31,5 µg/m³ |
| Prazni i napušteni stanovi | 8,1 % | 15,1 % |
| Prečišćene otpadne vode | 40,5 % | 12,9 % |
| Do sedišta regiona | 27 min | 53 min |
| Obuhvat vrtićem | 69 % | 57 % |
Zaostatak za sličnim mestima
| Pokazatelj | Ovde | Slična mesta |
|---|---|---|
| Do najbližeg velikog centra | 144 min | 78 min |
| Domaćinstva na vodovodu | 68,9 % | 85,6 % |
| Domaćinstva na kanalizaciji | 50,8 % | 58,3 % |
| Neto plata, 12 meseci | 93.603 RSD | 96.576 RSD |
| Lekari na 10.000 stanovnika | 16,3 | 18,4 |
Šta kažu nezavisni izvori
Procena OpenStreetMap, 2026-11-01. Podatke unose volonteri: ovo pokazuje šta je ucrtano na mapi, a slabije mapirano mesto izgleda kao mesto sa manje usluga. Ne ulazi u ocenu.
- Apoteke na 10.000 stanovnika: 4,6 (prosek mesta 2,8)
- Supermarketi na 10.000 stanovnika: 5,9 (prosek mesta 1,9)
- Pošte na 10.000 stanovnika: 4,6 (prosek mesta 3,5)
- Banke na 10.000 stanovnika: 2,6 (prosek mesta 1,8)
- Lekari i klinike na 10.000 stanovnika: 2,6 (prosek mesta 1,7)
- Restorani i kafići na 10.000 stanovnika: 47,6 (prosek mesta 8,9)
- Benzinske pumpe na 10.000 stanovnika: 3,3 (prosek mesta 3,2)
Slična mesta
Uporedi ova mesta u alatu. Sličnost je računata iz 28 pokazatelja; način je na stranici Kako računamo.
Izvori i metodologija
Izvor i period stoje uz svaki pokazatelj. Celu računicu vidite na stranici Kako računamo, a proveru ocene na stranici Provera ocene. Svežinu izvora prati Stanje podataka, a sve brojke su u preuzimanju.
Provera brojki
Zvanične procene poredimo sa onim što je stvarno izbrojano. Ako se slažu, odnos je oko 100. Izbori 2026. nisu konačni. Ovo ne ulazi u glavnu ocenu.
| Pitanje | Zvanično | Izmereno | Odnos |
|---|---|---|---|
| Koliko punoletnih je stvarno tu?Glasači su donja mera prisutnih; iznad 100 znači da je glasalo više ljudi nego što procena kaže da živi tu. | 12.730 punoletnih po RZS proceni | 10.220 glasalo 2026. | 80 na 100 |
| Da li je birački spisak veći od procene?Spisak uključuje i one koji su otišli, a nisu se odjavili. | 12.730 punoletnih po RZS proceni | 14.258 na biračkom spisku | 112 na 100 |
| Ima li dece koliko piše?Škola zna ko je stvarno došao. | 125 očekivanih osmaka po RZS proceni | 113 stvarno na maloj maturi | 90 na 100 |
| Koliko stanova je stvarno nastanjeno?Popis 2022. Ostatak su prazni, napušteni i vikend stanovi. | 24.931 stanova | 5.815 nastanjeno | 23% |
| Koliko mesto svetli noću?Satelit NASA. Industrija i LED rasveta podižu broj. | 15.348 stanovnika | 240,9 zračenja na 1.000 stanovnika | 7. od 161 |
Promena biračkog spiska, 2023. do 2026.
Spisak se menja zbog novih punoletnih i umrlih. Ostatak je ono što to dvoje ne objašnjava.
- Spisak 2023.
- 13.461
- Novi punoletni
- +411
- Umrli
- −635
- Ostatak
- +1.021
- Spisak 2026.
- 14.258
Život i ljudi
Životni vek i uzroci smrti
- Životni vek, muškarci
- 77,0 god.
- Životni vek, žene
- 79,9 god.
- Bolesti srca i krvotoka na 10.000
- 82,1
- Tumori na 10.000
- 23,2
- Bolesti disanja na 10.000
- 5,4
- Povrede i trovanja na 10.000
- 3,3
Seljenje, porodica i gradnja
- Neto doseljeni na 1.000 godišnje
- 22,4
- Brakovi na 1.000 godišnje
- 4,3
- Razvodi na 100 brakova
- 27,0
- Stanovi po dozvolama na 1.000
- 152,6
- Srednjoškolci na 1.000 stanovnika
- 16,4
RZS. Uzroci smrti su sirove stope, pa starije mesto ima veće brojeve. Seljenje, smrti i brakovi su prosek tri godine, a dozvole pet.
Obrazovanje
Osnovna škola, osmi razred
- Prosečna ocena
- 4,11
- Matematika, skor
- 508
- Maternji jezik, skor
- 530
- Ocena prema testu*
- -0,02
Srednje škole
- Srednjih škola
- 1
- Gimnazija
- 0
- Srednjoškolaca na 1.000
- 16,4
- Učenika po nastavniku
- 7,6
* Naše računanje: koliko je školska ocena viša ili niža od ocene koju rezultat na maloj maturi predviđa u celoj Srbiji. Rezultati mature i upisni bodovi po srednjoj školi nisu objavljeni kao otvoreni podaci. Univerziteti su na stranici Univerziteti i fakulteti.
Stanovništvo
- Stanovnika 2025.
- 15.348
- Promena od 2022.
- 5,2%
- Dece do 14
- 14,2%
- Starijih od 65
- 24,4%
Na popisu 2011. bilo je 14.745, a 2022. 14.585 stanovnika. Procene RZS-a se posle svakog popisa ponovo baziraju, pa je linija prekinuta tamo gde bi skok bio samo promena osnova.
Svi popisi, 1948–2022.
Popisi su rađeni po različitim metodologijama, a teritorija je svedena na stanje iz 2022.
Procene po godinama
Rođeni i umrli, 1961–2025.
- Rođeni 2025.
- 154
- Umrli 2025.
- 198
- Prirodni priraštaj
- -44 rođeni minus umrli
Tabela po godinama
| Godina | Rođeni | Umrli | Priraštaj |
|---|---|---|---|
| 2025. | 154 | 198 | -44 |
| 2024. | 157 | 222 | -65 |
| 2023. | 165 | 212 | -47 |
| 2022. | 145 | 240 | -95 |
| 2021. | 155 | 315 | -160 |
| 2020. | 158 | 278 | -120 |
| 2019. | 174 | 256 | -82 |
| 2018. | 128 | 224 | -96 |
| 2017. | 129 | 226 | -97 |
| 2016. | 134 | 213 | -79 |
| 2015. | 108 | 247 | -139 |
| 2014. | 110 | 231 | -121 |
| 2013. | 100 | 230 | -130 |
| 2012. | 104 | 233 | -129 |
| 2011. | 93 | 220 | -127 |
| 2010. | 103 | 222 | -119 |
| 2009. | 123 | 229 | -106 |
| 2008. | 138 | 234 | -96 |
| 2007. | 144 | 237 | -93 |
| 2006. | 123 | 220 | -97 |
| 2005. | 113 | 259 | -146 |
| 2004. | 117 | 198 | -81 |
| 2003. | 139 | 207 | -68 |
| 2002. | 133 | 187 | -54 |
| 2001. | 136 | 185 | -49 |
| 2000. | 134 | 195 | -61 |
| 1999. | 130 | 207 | -77 |
| 1998. | 132 | 175 | -43 |
| 1997. | 118 | 209 | -91 |
| 1996. | 137 | 192 | -55 |
| 1995. | 150 | 213 | -63 |
| 1994. | 144 | 215 | -71 |
| 1993. | 153 | 213 | -60 |
| 1992. | 189 | 238 | -49 |
| 1991. | 176 | 223 | -47 |
| 1990. | 174 | 213 | -39 |
| 1989. | 188 | 213 | -25 |
| 1988. | 181 | 206 | -25 |
| 1987. | 199 | 213 | -14 |
| 1986. | 182 | 218 | -36 |
| 1985. | 194 | 209 | -15 |
| 1984. | 206 | 216 | -10 |
| 1983. | 194 | 217 | -23 |
| 1982. | 184 | 200 | -16 |
| 1981. | 169 | 177 | -8 |
| 1980. | 177 | 146 | 31 |
| 1979. | 182 | 194 | -12 |
| 1978. | 193 | 172 | 21 |
| 1977. | 191 | 153 | 38 |
| 1976. | 195 | 173 | 22 |
| 1975. | 230 | 195 | 35 |
| 1974. | 225 | 158 | 67 |
| 1973. | 228 | 190 | 38 |
| 1972. | 245 | 204 | 41 |
| 1971. | 287 | 168 | 119 |
| 1970. | 268 | 181 | 87 |
| 1969. | 264 | 178 | 86 |
| 1968. | 258 | 171 | 87 |
| 1967. | 227 | 160 | 67 |
| 1966. | 258 | 124 | 134 |
| 1965. | 296 | 165 | 131 |
| 1964. | 315 | 173 | 142 |
| 1963. | 340 | 126 | 214 |
| 1962. | 420 | 159 | 261 |
| 1961. | 394 | 169 | 225 |
RZS, teritorija svedena na današnje opštine.
Naselja (24), broj stanovnika po popisima
| Naselje | 1948. | 1971. | 1991. | 2011. | 2022. |
|---|---|---|---|---|---|
| Čajetina | 654 | 1.199 | 2.588 | 3.336 | 3.735 |
| Zlatibor | 115 | 834 | 1.684 | 2.821 | 3.702 |
| Kriva Reka | 1.447 | 1.320 | 1.226 | 1.157 | 1.134 |
| Mačkat | 705 | 635 | 658 | 905 | 908 |
| Branešci | 1.061 | 939 | 773 | 737 | 668 |
| Sainovina | 1.126 | 1.305 | 754 | 646 | 553 |
| Sirogojno | 1.055 | 962 | 844 | 630 | 539 |
| Jablanica | 1.562 | 1.864 | 1.187 | 709 | 466 |
| Šljivovica | 851 | 708 | 645 | 472 | 386 |
| Ljubiš | 1.677 | 1.400 | 869 | 515 | 385 |
| Rožanstvo | 1.023 | 776 | 532 | 387 | 318 |
| Dobroselica | 1.200 | 971 | 541 | 367 | 273 |
| Mušvete | 594 | 432 | 306 | 242 | 221 |
| Tripkova | 1.029 | 877 | 493 | 303 | 221 |
| Gostilje | 1.286 | 837 | 480 | 242 | 160 |
| Trnava | 509 | 478 | 313 | 200 | 143 |
| Semegnjevo | 844 | 850 | 416 | 183 | 142 |
| Alin Potok | 683 | 527 | 327 | 190 | 132 |
| Rudine | 492 | 363 | 191 | 144 | 128 |
| Golovo | 680 | 542 | 305 | 169 | 123 |
| Drenova | 368 | 256 | 188 | 96 | 76 |
| Željine | 347 | 293 | 226 | 106 | 66 |
| Stublo | 663 | 594 | 302 | 128 | 63 |
| Rakovica | 295 | 262 | 148 | 60 | 43 |
Sastav stanovništva
Procena pre popisa 2022. Ovde je procena za 2021. bila 0,3% veća od popisa, a 2,6% ljudi bilo je u drugoj starosnoj grupi.
- Prosečna starost
- 44,7 muškarci 43,4, žene 45,9
- Muškarci
- 49,5% 7.298
- Žene
- 50,5% 7.437
- Žena na 100 muškaraca
- 101,9
Tabela po starosti
| Starost | Muškarci | Žene |
|---|---|---|
| 0–4 | 334 | 292 |
| 5–9 | 330 | 312 |
| 10–14 | 323 | 307 |
| 15–19 | 358 | 380 |
| 20–24 | 475 | 419 |
| 25–29 | 422 | 419 |
| 30–34 | 420 | 405 |
| 35–39 | 494 | 431 |
| 40–44 | 483 | 463 |
| 45–49 | 577 | 529 |
| 50–54 | 552 | 535 |
| 55–59 | 642 | 618 |
| 60–64 | 512 | 522 |
| 65–69 | 348 | 400 |
| 70–74 | 383 | 506 |
| 75–79 | 356 | 468 |
| 80–84 | 186 | 280 |
| 85+ | 103 | 151 |
Procena pre popisa 2022. Ovde je procena za 2021. bila 0,3% veća od popisa, a 2,6% ljudi bilo je u drugoj starosnoj grupi.
- Prosečna starost
- 44,9 muškarci 43,7, žene 46,1
- Muškarci
- 49,6% 7.259
- Žene
- 50,4% 7.371
- Žena na 100 muškaraca
- 101,5
Tabela po starosti
| Starost | Muškarci | Žene |
|---|---|---|
| 0–4 | 313 | 277 |
| 5–9 | 331 | 308 |
| 10–14 | 337 | 316 |
| 15–19 | 329 | 355 |
| 20–24 | 471 | 416 |
| 25–29 | 431 | 417 |
| 30–34 | 413 | 386 |
| 35–39 | 470 | 433 |
| 40–44 | 500 | 458 |
| 45–49 | 552 | 530 |
| 50–54 | 549 | 524 |
| 55–59 | 638 | 607 |
| 60–64 | 557 | 551 |
| 65–69 | 339 | 409 |
| 70–74 | 374 | 460 |
| 75–79 | 343 | 471 |
| 80–84 | 203 | 295 |
| 85+ | 109 | 158 |
Procena pre popisa 2022. Ovde je procena za 2021. bila 0,3% veća od popisa, a 2,6% ljudi bilo je u drugoj starosnoj grupi.
- Prosečna starost
- 45,2 muškarci 44,0, žene 46,4
- Muškarci
- 49,7% 7.214
- Žene
- 50,3% 7.308
- Žena na 100 muškaraca
- 101,3
Tabela po starosti
| Starost | Muškarci | Žene |
|---|---|---|
| 0–4 | 298 | 249 |
| 5–9 | 337 | 313 |
| 10–14 | 341 | 329 |
| 15–19 | 310 | 331 |
| 20–24 | 453 | 401 |
| 25–29 | 449 | 419 |
| 30–34 | 402 | 376 |
| 35–39 | 450 | 443 |
| 40–44 | 519 | 446 |
| 45–49 | 501 | 514 |
| 50–54 | 573 | 532 |
| 55–59 | 615 | 587 |
| 60–64 | 596 | 585 |
| 65–69 | 348 | 416 |
| 70–74 | 361 | 432 |
| 75–79 | 327 | 456 |
| 80–84 | 217 | 306 |
| 85+ | 117 | 173 |
Procena pre popisa 2022. Ovde je procena za 2021. bila 0,3% veća od popisa, a 2,6% ljudi bilo je u drugoj starosnoj grupi.
- Prosečna starost
- 45,4 muškarci 44,1, žene 46,7
- Muškarci
- 49,7% 7.158
- Žene
- 50,3% 7.255
- Žena na 100 muškaraca
- 101,4
Tabela po starosti
| Starost | Muškarci | Žene |
|---|---|---|
| 0–4 | 277 | 240 |
| 5–9 | 348 | 310 |
| 10–14 | 340 | 341 |
| 15–19 | 309 | 309 |
| 20–24 | 429 | 386 |
| 25–29 | 460 | 401 |
| 30–34 | 387 | 389 |
| 35–39 | 440 | 445 |
| 40–44 | 532 | 436 |
| 45–49 | 461 | 498 |
| 50–54 | 584 | 530 |
| 55–59 | 597 | 573 |
| 60–64 | 617 | 609 |
| 65–69 | 371 | 432 |
| 70–74 | 351 | 419 |
| 75–79 | 312 | 435 |
| 80–84 | 236 | 320 |
| 85+ | 107 | 182 |
Procena pre popisa 2022. Ovde je procena za 2021. bila 0,3% veća od popisa, a 2,6% ljudi bilo je u drugoj starosnoj grupi.
- Prosečna starost
- 45,5 muškarci 44,3, žene 46,8
- Muškarci
- 49,5% 7.103
- Žene
- 50,5% 7.240
- Žena na 100 muškaraca
- 101,9
Tabela po starosti
| Starost | Muškarci | Žene |
|---|---|---|
| 0–4 | 266 | 246 |
| 5–9 | 359 | 305 |
| 10–14 | 332 | 332 |
| 15–19 | 311 | 300 |
| 20–24 | 400 | 386 |
| 25–29 | 461 | 392 |
| 30–34 | 393 | 404 |
| 35–39 | 433 | 430 |
| 40–44 | 522 | 442 |
| 45–49 | 454 | 486 |
| 50–54 | 582 | 532 |
| 55–59 | 573 | 562 |
| 60–64 | 614 | 612 |
| 65–69 | 424 | 476 |
| 70–74 | 329 | 389 |
| 75–79 | 297 | 436 |
| 80–84 | 251 | 325 |
| 85+ | 102 | 185 |
Procena pre popisa 2022. Ovde je procena za 2021. bila 0,3% veća od popisa, a 2,6% ljudi bilo je u drugoj starosnoj grupi.
- Prosečna starost
- 45,6 muškarci 44,3, žene 46,9
- Muškarci
- 49,4% 7.121
- Žene
- 50,6% 7.283
- Žena na 100 muškaraca
- 102,3
Tabela po starosti
| Starost | Muškarci | Žene |
|---|---|---|
| 0–4 | 284 | 260 |
| 5–9 | 346 | 298 |
| 10–14 | 330 | 314 |
| 15–19 | 326 | 309 |
| 20–24 | 367 | 382 |
| 25–29 | 469 | 399 |
| 30–34 | 419 | 415 |
| 35–39 | 427 | 417 |
| 40–44 | 491 | 454 |
| 45–49 | 481 | 485 |
| 50–54 | 578 | 541 |
| 55–59 | 543 | 548 |
| 60–64 | 618 | 618 |
| 65–69 | 480 | 518 |
| 70–74 | 301 | 370 |
| 75–79 | 300 | 428 |
| 80–84 | 246 | 329 |
| 85+ | 115 | 198 |
Procena pre popisa 2022. Ovde je procena za 2021. bila 0,3% veća od popisa, a 2,6% ljudi bilo je u drugoj starosnoj grupi.
- Prosečna starost
- 45,7 muškarci 44,4, žene 47,0
- Muškarci
- 49,4% 7.165
- Žene
- 50,6% 7.344
- Žena na 100 muškaraca
- 102,5
Tabela po starosti
| Starost | Muškarci | Žene |
|---|---|---|
| 0–4 | 305 | 275 |
| 5–9 | 327 | 284 |
| 10–14 | 337 | 312 |
| 15–19 | 346 | 325 |
| 20–24 | 338 | 360 |
| 25–29 | 472 | 412 |
| 30–34 | 439 | 429 |
| 35–39 | 428 | 409 |
| 40–44 | 468 | 458 |
| 45–49 | 508 | 491 |
| 50–54 | 553 | 541 |
| 55–59 | 545 | 550 |
| 60–64 | 614 | 613 |
| 65–69 | 517 | 550 |
| 70–74 | 294 | 385 |
| 75–79 | 306 | 391 |
| 80–84 | 240 | 338 |
| 85+ | 128 | 221 |
Procena pre popisa 2022. Ovde je procena za 2021. bila 0,3% veća od popisa, a 2,6% ljudi bilo je u drugoj starosnoj grupi.
- Prosečna starost
- 45,8 muškarci 44,5, žene 47,0
- Muškarci
- 49,3% 7.185
- Žene
- 50,7% 7.379
- Žena na 100 muškaraca
- 102,7
Tabela po starosti
| Starost | Muškarci | Žene |
|---|---|---|
| 0–4 | 319 | 292 |
| 5–9 | 310 | 267 |
| 10–14 | 350 | 321 |
| 15–19 | 352 | 342 |
| 20–24 | 323 | 344 |
| 25–29 | 461 | 405 |
| 30–34 | 456 | 442 |
| 35–39 | 431 | 402 |
| 40–44 | 453 | 469 |
| 45–49 | 532 | 485 |
| 50–54 | 504 | 528 |
| 55–59 | 573 | 563 |
| 60–64 | 599 | 592 |
| 65–69 | 553 | 584 |
| 70–74 | 297 | 400 |
| 75–79 | 294 | 373 |
| 80–84 | 226 | 335 |
| 85+ | 152 | 235 |
Procena pre popisa 2022. Ovde je procena za 2021. bila 0,3% veća od popisa, a 2,6% ljudi bilo je u drugoj starosnoj grupi.
- Prosečna starost
- 45,8 muškarci 44,5, žene 47,0
- Muškarci
- 49,4% 7.213
- Žene
- 50,6% 7.393
- Žena na 100 muškaraca
- 102,5
Tabela po starosti
| Starost | Muškarci | Žene |
|---|---|---|
| 0–4 | 348 | 311 |
| 5–9 | 284 | 264 |
| 10–14 | 368 | 324 |
| 15–19 | 348 | 350 |
| 20–24 | 320 | 332 |
| 25–29 | 445 | 388 |
| 30–34 | 473 | 443 |
| 35–39 | 432 | 419 |
| 40–44 | 447 | 478 |
| 45–49 | 548 | 475 |
| 50–54 | 469 | 516 |
| 55–59 | 589 | 560 |
| 60–64 | 579 | 581 |
| 65–69 | 568 | 606 |
| 70–74 | 320 | 417 |
| 75–79 | 285 | 368 |
| 80–84 | 218 | 316 |
| 85+ | 172 | 245 |
Procena pre popisa 2022. Ovde je procena za 2021. bila 0,3% veća od popisa, a 2,6% ljudi bilo je u drugoj starosnoj grupi.
- Prosečna starost
- 45,7 muškarci 44,5, žene 46,8
- Muškarci
- 49,4% 7.216
- Žene
- 50,6% 7.404
- Žena na 100 muškaraca
- 102,6
Tabela po starosti
| Starost | Muškarci | Žene |
|---|---|---|
| 0–4 | 380 | 332 |
| 5–9 | 272 | 272 |
| 10–14 | 377 | 320 |
| 15–19 | 343 | 342 |
| 20–24 | 319 | 328 |
| 25–29 | 410 | 390 |
| 30–34 | 491 | 434 |
| 35–39 | 437 | 441 |
| 40–44 | 455 | 463 |
| 45–49 | 537 | 483 |
| 50–54 | 464 | 502 |
| 55–59 | 585 | 559 |
| 60–64 | 552 | 574 |
| 65–69 | 563 | 605 |
| 70–74 | 375 | 458 |
| 75–79 | 263 | 336 |
| 80–84 | 209 | 322 |
| 85+ | 184 | 243 |
Procena pre popisa 2022. Ovde je procena za 2021. bila 0,3% veća od popisa, a 2,6% ljudi bilo je u drugoj starosnoj grupi.
- Prosečna starost
- 45,5 muškarci 44,3, žene 46,7
- Muškarci
- 49,3% 7.211
- Žene
- 50,7% 7.425
- Žena na 100 muškaraca
- 103,0
Tabela po starosti
| Starost | Muškarci | Žene |
|---|---|---|
| 0–4 | 394 | 345 |
| 5–9 | 291 | 286 |
| 10–14 | 360 | 316 |
| 15–19 | 343 | 328 |
| 20–24 | 335 | 336 |
| 25–29 | 369 | 394 |
| 30–34 | 491 | 429 |
| 35–39 | 462 | 454 |
| 40–44 | 464 | 446 |
| 45–49 | 505 | 495 |
| 50–54 | 490 | 499 |
| 55–59 | 574 | 559 |
| 60–64 | 532 | 564 |
| 65–69 | 570 | 612 |
| 70–74 | 409 | 491 |
| 75–79 | 232 | 313 |
| 80–84 | 207 | 318 |
| 85+ | 183 | 240 |
- Prosečna starost
- 45,3 muškarci 44,3, žene 46,4
- Muškarci
- 50,0% 7.291
- Žene
- 50,0% 7.294
- Žena na 100 muškaraca
- 100,0
Tabela po starosti
| Starost | Muškarci | Žene |
|---|---|---|
| 0–4 | 398 | 343 |
| 5–9 | 338 | 311 |
| 10–14 | 341 | 311 |
| 15–19 | 358 | 329 |
| 20–24 | 348 | 313 |
| 25–29 | 332 | 346 |
| 30–34 | 446 | 417 |
| 35–39 | 483 | 452 |
| 40–44 | 476 | 458 |
| 45–49 | 496 | 461 |
| 50–54 | 519 | 504 |
| 55–59 | 564 | 574 |
| 60–64 | 549 | 572 |
| 65–69 | 607 | 620 |
| 70–74 | 479 | 526 |
| 75–79 | 230 | 314 |
| 80–84 | 188 | 267 |
| 85+ | 139 | 176 |
- Prosečna starost
- 45,2 muškarci 44,2, žene 46,3
- Muškarci
- 50,0% 7.374
- Žene
- 50,0% 7.373
- Žena na 100 muškaraca
- 100,0
Tabela po starosti
| Starost | Muškarci | Žene |
|---|---|---|
| 0–4 | 429 | 357 |
| 5–9 | 348 | 316 |
| 10–14 | 331 | 298 |
| 15–19 | 356 | 334 |
| 20–24 | 359 | 340 |
| 25–29 | 334 | 346 |
| 30–34 | 439 | 415 |
| 35–39 | 494 | 467 |
| 40–44 | 479 | 457 |
| 45–49 | 501 | 478 |
| 50–54 | 531 | 496 |
| 55–59 | 526 | 569 |
| 60–64 | 581 | 572 |
| 65–69 | 601 | 599 |
| 70–74 | 504 | 567 |
| 75–79 | 241 | 322 |
| 80–84 | 178 | 250 |
| 85+ | 142 | 190 |
- Prosečna starost
- 45,2 muškarci 44,1, žene 46,3
- Muškarci
- 50,0% 7.511
- Žene
- 50,0% 7.502
- Žena na 100 muškaraca
- 99,9
Tabela po starosti
| Starost | Muškarci | Žene |
|---|---|---|
| 0–4 | 441 | 360 |
| 5–9 | 381 | 332 |
| 10–14 | 317 | 298 |
| 15–19 | 366 | 341 |
| 20–24 | 370 | 368 |
| 25–29 | 339 | 341 |
| 30–34 | 428 | 406 |
| 35–39 | 509 | 479 |
| 40–44 | 489 | 480 |
| 45–49 | 513 | 501 |
| 50–54 | 568 | 504 |
| 55–59 | 495 | 545 |
| 60–64 | 600 | 583 |
| 65–69 | 578 | 589 |
| 70–74 | 523 | 593 |
| 75–79 | 278 | 349 |
| 80–84 | 176 | 234 |
| 85+ | 140 | 199 |
- Prosečna starost
- 45,2 muškarci 44,1, žene 46,3
- Muškarci
- 50,0% 7.681
- Žene
- 50,0% 7.667
- Žena na 100 muškaraca
- 99,8
Tabela po starosti
| Starost | Muškarci | Žene |
|---|---|---|
| 0–4 | 441 | 351 |
| 5–9 | 417 | 352 |
| 10–14 | 320 | 306 |
| 15–19 | 377 | 341 |
| 20–24 | 370 | 383 |
| 25–29 | 343 | 344 |
| 30–34 | 418 | 418 |
| 35–39 | 527 | 488 |
| 40–44 | 518 | 502 |
| 45–49 | 531 | 514 |
| 50–54 | 582 | 523 |
| 55–59 | 498 | 537 |
| 60–64 | 605 | 600 |
| 65–69 | 555 | 590 |
| 70–74 | 544 | 597 |
| 75–79 | 323 | 397 |
| 80–84 | 172 | 224 |
| 85+ | 140 | 200 |
Crtica je Srbija u istoj godini. Procene pre 2022. se ne nastavljaju na one posle popisa, pa se te godine ne porede međusobno. RZS.
Nacionalnost, popisi 2022. i 2011.
| Grupa | Traka | 2022. | 2011. | Broj |
|---|---|---|---|---|
| Srbi | 93,9% | 97,9% | 13.695 | |
| Nisu se izjasnili | 1,1% | 0,4% | 164 | |
| Nepoznato | 4,2% | 1,0% | 606 |
Grupe ispod 1% (15)
| Grupa | 2022. | 2011. | Broj |
|---|---|---|---|
| Crnogorci | 0,16% | 0,2% | 24 |
| Hrvati | 0,11% | 0,1% | 16 |
| Ostali | 0,11% | 0,1% | 16 |
| Rusi | 0,10% | 0,0% | 14 |
| Goranci | 0,09% | 0,0% | 13 |
| Jugosloveni | 0,08% | 0,0% | 12 |
| Mađari | 0,05% | 0,0% | 7 |
| Albanci | 0,04% | 0,0% | 6 |
| Makedonci | 0,02% | 0,0% | 3 |
| Rusini | 0,01% | 0,0% | 2 |
| Slovaci | 0,01% | 0,0% | 2 |
| Slovenci | 0,01% | 0,0% | 2 |
| Bošnjaci | 0,01% | 0,0% | 1 |
| Bunjevci | 0,01% | 0,0% | 1 |
| Ukrajinci | 0,01% | 0,0% | 1 |
Veroispovest, popisi 2022. i 2011.
| Grupa | Traka | 2022. | 2011. | Broj |
|---|---|---|---|---|
| Pravoslavna | 93,7% | 95,3% | 13.669 | |
| Nisu se izjasnili | 1,1% | 0,5% | 163 | |
| Nepoznato | 4,3% | 1,1% | 623 |
Grupe ispod 1% (7)
| Grupa | 2022. | 2011. | Broj |
|---|---|---|---|
| Ostale hrišćanske | 0,29% | 2,6% | 42 |
| Islamska | 0,19% | 0,1% | 27 |
| Katolička | 0,16% | 0,1% | 24 |
| Nisu vernici | 0,16% | 0,2% | 24 |
| Istočnjačke | 0,04% | 0,0% | 6 |
| Protestantska | 0,03% | 0,0% | 4 |
| Agnostici | 0,02% | 0,0% | 3 |
Udeo u svim popisanim. Izjašnjavanje nije obavezno, a „Nepoznato” je kategorija RZS-a. Udeo „Nepoznato” je u Srbiji 2022. veći nego 2011, pa razlika između kolona ne mora da bude stvarna promena. Nacionalnost i vera se ne ocenjuju i ne ulaze u poređenja. RZS, Popis 2022.
Cena života
- Korpa, usklađena
- 110.164 RSD, 2026-05, pomereno do 2026-09, procena iz najbližih gradova
- Prosečna plata
- 93.603 RSD
- Stanovanje mesečno
- 43.206 tražena cena*, stan od 50 m²
- Sve kroz platu
- 1,64 korpa i stanovanje
Procena Državna računica, a ne tržišno merenje; koristi se oprezno i poredi sa našim cenama iz prodavnica. Stanovanje: tražena cena iz oglasa, svedena na skalu ugovorenih cena i kirija. Uporedi cene u prodavnicama.
Stanovanje i obrazovanje
- Stanova
- 24.931
- Prazni i napušteni
- 8,1%
- Pod zakupom
- 4,2%
- Zgrade starije od 1971.
- 23%
- Viša ili visoka škola
- 16,2%
- Bez srednje škole
- 28,6%
Popis 2022. RZS.
Posao i plate
- Neto plata, 12 meseci
- 93.603 do 08/2026
- Zaposlenih na 1.000
- 364
- Aktivnih firmi
- 269 09/2025
- Nezaposlenih na birou
- 346 09/2025
- Budžet po stanovniku
- 211.173 RSD, 2024.
- Ulaganja po stanovniku
- 61.505 RSD, 29,6% rashoda
Plata zaposlenih koji ovde žive, bez obzira na to gde rade. Tačka je ovo mesto, crta je Srbija.
Zdravstvo
- Lekara
- 25
- Stanovnika po lekaru
- 614
- Zubara
- 3
- Farmaceuta
- 5
Podaci za 2024, samo zdravstvena služba. Broji se gde ljudi rade, pa bolnički centri izgledaju bolje od mesta čiji se stanovnici tamo leče.
Škole i vrtići
- Skor na maloj maturi
- 517 2025/26, prosek mesta 481
- Osnovnih škola
- 3
- Dece u vrtiću
- 759 2025/2026
- Obuhvat vrtićem
- 69% naša procena
Skor je prosek tri standardizovana testa, ponderisan brojem učenika. Više govori o generaciji i porodicama nego o samoj školi. Ministarstvo prosvete.
Od čega se živi
Popis 2022.
Popis 2011.
| Grupa | 2022. | Udeo | 2011. | Udeo |
|---|---|---|---|---|
| Zaposleni | 5.118 | 35,1% | 5.433 | 36,8% |
| Penzioneri | 3.945 | 27,0% | 3.609 | 24,5% |
| Deca do 15 godina | 2.042 | 14,0% | 1.902 | 12,9% |
| Učenici i studenti | 909 | 6,2% | 1.093 | 7,4% |
| Nezaposleni | 471 | 3,2% | 849 | 5,8% |
| Domaćinstvo i ostali | 2.100 | 14,4% | 1.859 | 12,6% |
RZS, popisi 2011. i 2022: svaka osoba je u jednoj grupi. Stopa nezaposlenosti po popisu je 8,4%. Godišnje, PIO fond: 3.568 korisnika penzija u 2026-06, prosečna penzija 48.614 RSD, 64 korisnika na 100 zaposlenih. Ne ulazi u ocenu.
Komunalije i putevi
- Domaćinstva na vodovodu
- 68,9%
- Domaćinstva na kanalizaciji
- 50,8%
- Prečišćene otpadne vode
- 40,5%
- Opštinski putevi sa savremenim kolovozom
- 79,5%
- Divlje deponije, prijavljene
- nema podatka
Godišnjak Opštine i regioni, podaci za 2024. Priključci prema domaćinstvima iz popisa 2022, pa vikend kuće mogu da podignu udeo. Ne ulazi u ocenu.
Mobilna mreža i internet
- Mobilna mreža, preuzimanje
- 171 Mb/s
- Broj mobilnih testova
- 542
- Fiksni, preuzimanje
- 154 Mb/s zavisi od paketa
Ocena ide iz mobilne mreže, jer ljudi internet uglavnom koriste na telefonu preko 4G i 5G. Fiksna brzina više pokazuje koji paket korisnici biraju nego šta je dostupno, pa nije u oceni. Prosek Speedtest merenja za 3. kvartal 2026, koja sami pokreću korisnici. Kod malog broja testova rezultat je nesiguran. Speedtest by Ookla Global Fixed and Mobile Network Performance Maps, CC BY-NC-SA 4.0.
Vazduh
- PM2.5 zimi, procena
- 18,6
- Leti, model
- 6,4
Procena Ovde nema SEPA stanice za PM2.5. Prikazan je atmosferski model za 2025, a zimska vrednost je pomnožena sa 1,30, koliko model u proseku potcenjuje merenja. Stvarna vrednost može biti znatno drugačija. Emisije: NRIZ registar.
Bezbednost na putu
- Sa povređenima 2025.
- 36
- Sa poginulima 2025.
- 2
- Teških godišnje na 10.000 ljudi prisutnih tokom dana
- 22,2 17.085 ljudi tokom dana
- Sve nezgode 2026.
- 100 tekuća godina
- Na glavnim putevima van naselja*
- 13 od 38 teških, 2025.
Ocena ne računa nezgode na autoputevima i brzim putevima (0% teških nezgoda ovde), a deli se sa dnevnim stanovništvom: stanovnici plus ljudi koji tu rade, minus oni koji rade negde drugde. Drugi tranzitni putevi su i dalje uračunati; zvezdica je naš proračun koji ne menja ocenu. MUP, otvoreni podaci.
Osude za krivična dela
- Osuđenih odraslih 2024.
- 32
- Za imovinu
- 9
- Za život i telo
- 3
- U saobraćaju
- 4
Osude po mestu izvršenja, ne prijavljena dela i ne ocena bezbednosti, zato nisu u indeksu.
Povezanost
- Do sedišta regiona*
- 27 min 57. od 161
- Do najbližeg velikog centra*
- 144 min 147. od 161
- Do Beograda*
- 184 min 131. od 161
- Do najbližeg fakulteta*
- 27 min 86. od 161
- Do najbliže srednje škole*
- 0 min 1. od 161
Minuti vožnje kolima bez gužve, od centra mesta. Ne meri autobus i ne ulazi u ocenu. Veliki centri su Beograd, Novi Sad, Niš i Kragujevac. Nula znači da je cilj u samom mestu. Red 1 je najbliže.