Pokazatelji · Stanovništvo
Deca do 14 godina
Najviše: Tutin (23,3 %). Najmanje: Crna Trava (7,4 %). Prosek: 13,5 %.
Zvanično 2025. Osvežava se: godišnje. Licenca: CC BY 4.0. Izvor: RZS, otvoreni podaci.
Prikaži na mapi i listiPreuzmi CSV
7,4–11,911,9–13,213,2–14,014,1–15,015,1–23,3%Kosovo i Metohija, bez podataka
| Red | Mesto | Region | Vrednost | Traka |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Tutin | Raški region | 23,3 % | |
| 2. | Novi Pazar | Raški region | 21,0 % | |
| 3. | Sjenica | Zlatiborski region | 20,0 % | |
| 4. | Žabalj | Južnobački region | 17,3 % | |
| 5. | Preševo | Pčinjski region | 17,0 % | |
| 6. | Bojnik | Jablanički region | 16,8 % | |
| 7. | Surčin | Grad Beograd | 16,5 % | |
| 8. | Mali Iđoš | Severnobački region | 16,1 % | |
| 9. | Novi Sad | Južnobački region | 16,0 % | |
| 10. | Bujanovac | Pčinjski region | 16,0 % | |
| 11. | Zemun | Grad Beograd | 15,9 % | |
| 12. | Lazarevac | Grad Beograd | 15,9 % | |
| 13. | Pećinci | Sremski region | 15,9 % | |
| 14. | Srbobran | Južnobački region | 15,9 % | |
| 15. | Novi Bečej | Srednjobanatski region | 15,8 % | |
| 16. | Zvezdara | Grad Beograd | 15,7 % | |
| 17. | Palilula (Beograd) | Grad Beograd | 15,7 % | |
| 18. | Prokuplje | Toplički region | 15,7 % | |
| 19. | Nova Crnja | Srednjobanatski region | 15,6 % | |
| 20. | Bečej | Južnobački region | 15,5 % | |
| 21. | Novi Beograd | Grad Beograd | 15,4 % | |
| 22. | Voždovac | Grad Beograd | 15,4 % | |
| 23. | Stara Pazova | Sremski region | 15,4 % | |
| 24. | Grocka | Grad Beograd | 15,4 % | |
| 25. | Vrbas | Južnobački region | 15,4 % | |
| 26. | Obrenovac | Grad Beograd | 15,4 % | |
| 27. | Titel | Južnobački region | 15,3 % | |
| 28. | Opovo | Južnobanatski region | 15,3 % | |
| 29. | Žitorađa | Toplički region | 15,3 % | |
| 30. | Novi Kneževac | Severnobanatski region | 15,3 % | |
| 31. | Prijepolje | Zlatiborski region | 15,3 % | |
| 32. | Mladenovac | Grad Beograd | 15,1 % | |
| 33. | Inđija | Sremski region | 15,0 % | |
| 34. | Beočin | Južnobački region | 15,0 % | |
| 35. | Čukarica | Grad Beograd | 14,9 % | |
| 36. | Smederevo | Podunavski region | 14,9 % | |
| 37. | Žitište | Srednjobanatski region | 14,9 % | |
| 38. | Kragujevac | Šumadijski region | 14,8 % | |
| 39. | Lajkovac | Kolubarski region | 14,8 % | |
| 40. | Kovačica | Južnobanatski region | 14,8 % | |
| 41. | Temerin | Južnobački region | 14,7 % | |
| 42. | Kovin | Južnobanatski region | 14,7 % | |
| 43. | Pančevo | Južnobanatski region | 14,6 % | |
| 44. | Subotica | Severnobački region | 14,6 % | |
| 45. | Savski venac | Grad Beograd | 14,5 % | |
| 46. | Vršac | Južnobanatski region | 14,5 % | |
| 47. | Čačak | Moravički region | 14,4 % | |
| 48. | Ruma | Sremski region | 14,4 % | |
| 49. | Šabac | Mačvanski region | 14,4 % | |
| 50. | Niš | Nišavski region | 14,3 % | |
| 51. | Rakovica | Grad Beograd | 14,3 % | |
| 52. | Požarevac | Braničevski region | 14,3 % | |
| 53. | Ub | Kolubarski region | 14,3 % | |
| 54. | Alibunar | Južnobanatski region | 14,3 % | |
| 55. | Loznica | Mačvanski region | 14,3 % | |
| 56. | Vračar | Grad Beograd | 14,2 % | |
| 57. | Vranje | Pčinjski region | 14,2 % | |
| 58. | Čajetina | Zlatiborski region | 14,2 % | |
| 59. | Bački Petrovac | Južnobački region | 14,2 % | |
| 60. | Bačka Palanka | Južnobački region | 14,2 % | |
| 61. | Merošina | Nišavski region | 14,2 % | |
| 62. | Trgovište | Pčinjski region | 14,2 % | |
| 63. | Sečanj | Srednjobanatski region | 14,2 % | |
| 64. | Doljevac | Nišavski region | 14,1 % | |
| 65. | Arilje | Zlatiborski region | 14,0 % | |
| 66. | Odžaci | Zapadnobački region | 14,0 % | |
| 67. | Kuršumlija | Toplički region | 14,0 % | |
| 68. | Zrenjanin | Srednjobanatski region | 13,9 % | |
| 69. | Kikinda | Severnobanatski region | 13,9 % | |
| 70. | Senta | Severnobanatski region | 13,9 % | |
| 71. | Bor | Borski region | 13,9 % | |
| 72. | Čoka | Severnobanatski region | 13,9 % | |
| 73. | Aranđelovac | Šumadijski region | 13,8 % | |
| 74. | Gornji Milanovac | Moravički region | 13,6 % | |
| 75. | Velika Plana | Podunavski region | 13,6 % | |
| 76. | Kula | Zapadnobački region | 13,6 % | |
| 77. | Leskovac | Jablanički region | 13,6 % | |
| 78. | Valjevo | Kolubarski region | 13,6 % | |
| 79. | Raška | Raški region | 13,6 % | |
| 80. | Bogatić | Mačvanski region | 13,6 % | |
| 81. | Sopot | Grad Beograd | 13,5 % | |
| 82. | Sremska Mitrovica | Sremski region | 13,5 % | |
| 83. | Jagodina | Pomoravski region | 13,5 % | |
| 84. | Bačka Topola | Severnobački region | 13,5 % | |
| 85. | Kraljevo | Raški region | 13,5 % | |
| 86. | Ada | Severnobanatski region | 13,5 % | |
| 87. | Kruševac | Rasinski region | 13,4 % | |
| 88. | Barajevo | Grad Beograd | 13,4 % | |
| 89. | Užice | Zlatiborski region | 13,4 % | |
| 90. | Surdulica | Pčinjski region | 13,4 % | |
| 91. | Lebane | Jablanički region | 13,4 % | |
| 92. | Batočina | Šumadijski region | 13,3 % | |
| 93. | Sremski Karlovci | Južnobački region | 13,3 % | |
| 94. | Bač | Južnobački region | 13,3 % | |
| 95. | Rača | Šumadijski region | 13,2 % | |
| 96. | Kanjiža | Severnobanatski region | 13,2 % | |
| 97. | Aleksinac | Nišavski region | 13,2 % | |
| 98. | Vladičin Han | Pčinjski region | 13,2 % | |
| 99. | Šid | Sremski region | 13,2 % | |
| 100. | Stari grad | Grad Beograd | 13,1 % | |
| 101. | Vrnjačka Banja | Raški region | 13,1 % | |
| 102. | Bela Crkva | Južnobanatski region | 13,1 % | |
| 103. | Ivanjica | Moravički region | 13,1 % | |
| 104. | Paraćin | Pomoravski region | 13,0 % | |
| 105. | Mionica | Kolubarski region | 12,9 % | |
| 106. | Vladimirci | Mačvanski region | 12,9 % | |
| 107. | Ljig | Kolubarski region | 12,8 % | |
| 108. | Smederevska Palanka | Podunavski region | 12,8 % | |
| 109. | Sombor | Zapadnobački region | 12,8 % | |
| 110. | Medveđa | Jablanički region | 12,8 % | |
| 111. | Mali Zvornik | Mačvanski region | 12,8 % | |
| 112. | Pirot | Pirotski region | 12,7 % | |
| 113. | Koceljeva | Mačvanski region | 12,7 % | |
| 114. | Lapovo | Šumadijski region | 12,6 % | |
| 115. | Irig | Sremski region | 12,6 % | |
| 116. | Apatin | Zapadnobački region | 12,6 % | |
| 117. | Bela Palanka | Pirotski region | 12,6 % | |
| 118. | Ljubovija | Mačvanski region | 12,6 % | |
| 119. | Vlasotince | Jablanički region | 12,5 % | |
| 120. | Požega | Zlatiborski region | 12,4 % | |
| 121. | Bajina Bašta | Zlatiborski region | 12,4 % | |
| 122. | Blace | Toplički region | 12,3 % | |
| 123. | Lučani | Moravički region | 12,2 % | |
| 124. | Brus | Rasinski region | 12,2 % | |
| 125. | Ćićevac | Rasinski region | 12,0 % | |
| 126. | Aleksandrovac | Rasinski region | 12,0 % | |
| 127. | Krupanj | Mačvanski region | 12,0 % | |
| 128. | Trstenik | Rasinski region | 11,9 % | |
| 129. | Kosjerić | Zlatiborski region | 11,9 % | |
| 130. | Topola | Šumadijski region | 11,8 % | |
| 131. | Majdanpek | Borski region | 11,8 % | |
| 132. | Ćuprija | Pomoravski region | 11,5 % | |
| 133. | Sokobanja | Zaječarski region | 11,5 % | |
| 134. | Veliko Gradište | Braničevski region | 11,5 % | |
| 135. | Svilajnac | Pomoravski region | 11,4 % | |
| 136. | Knić | Šumadijski region | 11,3 % | |
| 137. | Varvarin | Rasinski region | 11,3 % | |
| 138. | Petrovac na Mlavi | Braničevski region | 11,3 % | |
| 139. | Plandište | Južnobanatski region | 11,3 % | |
| 140. | Zaječar | Zaječarski region | 11,2 % | |
| 141. | Osečina | Kolubarski region | 11,2 % | |
| 142. | Ražanj | Nišavski region | 11,1 % | |
| 143. | Knjaževac | Zaječarski region | 11,0 % | |
| 144. | Despotovac | Pomoravski region | 11,0 % | |
| 145. | Žagubica | Braničevski region | 10,9 % | |
| 146. | Žabari | Braničevski region | 10,9 % | |
| 147. | Priboj | Zlatiborski region | 10,8 % | |
| 148. | Boljevac | Zaječarski region | 10,6 % | |
| 149. | Kladovo | Borski region | 10,2 % | |
| 150. | Nova Varoš | Zlatiborski region | 10,2 % | |
| 151. | Svrljig | Nišavski region | 9,9 % | |
| 152. | Negotin | Borski region | 9,9 % | |
| 153. | Golubac | Braničevski region | 9,8 % | |
| 154. | Malo Crniće | Braničevski region | 9,7 % | |
| 155. | Bosilegrad | Pčinjski region | 9,7 % | |
| 156. | Kučevo | Braničevski region | 9,6 % | |
| 157. | Dimitrovgrad | Pirotski region | 9,5 % | |
| 158. | Babušnica | Pirotski region | 9,4 % | |
| 159. | Gadžin Han | Nišavski region | 8,7 % | |
| 160. | Rekovac | Pomoravski region | 8,5 % | |
| 161. | Crna Trava | Jablanički region | 7,4 % |