Sva mesta · Zapadnobački region
Odžaci
Odžaci: ispod proseka po školama i vrtićima (41) i zdravstvu (35). Stanovništvo od popisa 2022: −3,1%, prosek regiona −3,3%.
24.159 stanovnika93.734 RSD neto plata
Ocena 1–100, veće je bolje. To je geometrijski prosek 7 tema, bez Bezbednosti na putu. Verovatno između 77. i 151. mesta.
Kako računamoRang je okviran: ovde nema merenja vazduha. Zašto?
Po kontroli 31. mestoProfil mesta
Ocene 1–100, veće je bolje. Crtica je prosek sličnih mesta.
Ocena 1–100, veće je bolje. Sastav: promena stanovništva od popisa 2022. i neto doseljeni na 1.000 stanovnika.
Kako računamoOcena 1–100, veće je bolje. Sastav: neto plata, zaposleni na 1.000 radno sposobnih i firme na 1.000 stanovnika.
Kako računamoOcena 1–100, veće je bolje. Sastav: koliko plata pokriva korpu i stanovanje.
Kako računamoOcena 1–100, veće je bolje. Sastav: zdravstveni radnici na 10.000 stanovnika i životni vek.
Kako računamoOcena 1–100, veće je bolje. Sastav: mala matura, obuhvat vrtićem i vreme do fakulteta i srednje škole.
Kako računamoOcena 1–100, veće je bolje. Sastav: vreme do velikog centra i brzina mobilne mreže.
Kako računamoOcena 1–100, veće je bolje. Sastav: gori od dva zagađivača, PM2.5 zimi i SO₂.
Kako računamoOcena 1–100, veće je bolje. Sastav: teške nezgode; tema je van ukupne ocene.
Kako računamoTrendovi
Stanovništvo se poredi po popisima i procenama posle 2022, jer se godišnje procene ne nastavljaju preko popisa. Metodologija popisa se menjala.
Stanovnika24.159 2025.▼ 3,1% od 2022.Detalji
Broj stanovnika po proceni RZS. Godine pre popisa 2022. su stare procene.
- Najviše, 1961.
- 42.242
- Najmanje, 2025.
- 24.159
- Broj stanovnika
- 24.159
- Prosek mesta
- 40.683
- Položaj, 1. je najviše
- 75. od 161
Tabela po godinama
Godina Ovo mesto 2025. 24.159 2024. 24.430 2023. 24.732 2022. 24.926 2011. 30.154 2002. 35.582 1991. 37.501 1981. 37.967 1971. 39.585 1961. 42.242 1953. 41.124 1948. 39.355 Neto plata93.734 RSD, 12 meseci do 08/2026▲ 27,5% 2020–2025. realnoDetalji
- Ovo mesto
- Prosek mesta
Prosečna neto plata po godinama, RZS.
- Najviše, 2025.
- 87.138 RSD
- Najmanje, 2018.
- 40.923 RSD
- Neto plata, 12 meseci
- 93.734 RSD
- Prosek mesta
- 101.239 RSD
- Položaj, 1. je najbolje
- 102. od 161
Tabela po godinama
Godina Ovo mesto Prosek mesta 2025. 87.138 93.603 2024. 78.449 83.346 2023. 67.939 72.735 2022. 59.418 63.533 2021. 52.116 56.572 2020. 48.104 52.069 2019. 44.849 47.718 2018. 40.923 43.470 Zaposlenih7.686 2026.▼ 5,2% od 2021.Detalji
Broj zaposlenih po godinama, RZS. Na grafikonu je ukupan broj, a poređenje je na 1.000 stanovnika.
- Najviše, 2023.
- 8.203
- Najmanje, 2016.
- 7.240
- Prosek mesta
- 322
- Položaj, 1. je najbolje
- 85. od 161
Tabela po godinama
Godina Ovo mesto 2026. 7.686 2025. 8.016 2024. 8.102 2023. 8.203 2022. 8.049 2021. 8.111 2020. 8.042 2019. 8.038 2018. 7.949 2017. 7.544 2016. 7.240 Korisnici penzija5.982 2026.▼ 4,1% od 2021.Detalji
Korisnici svih vrsta penzija, PIO fond, decembar svake godine, a za tekuću godinu poslednji objavljen mesec.
- Najviše, 2018.
- 6.457
- Najmanje, 2026.
- 5.982
- Prosek mesta
- 248
- Položaj, 1. je najviše
- 81. od 161
Tabela po godinama
Godina Ovo mesto 2026. 5.982 2025. 6.011 2024. 6.006 2023. 6.091 2022. 6.161 2021. 6.237 2020. 6.368 2019. 6.435 2018. 6.457 Odseljeni475 2025.▼ 11,2% od 2022.Detalji
Broj ljudi koji su se odselili iz mesta tokom godine, RZS.
- Najviše, 2022.
- 535
- Najmanje, 2025.
- 475
- Prosek mesta
- -1,5
- Položaj, 1. je najbolje
- 77. od 161
Tabela po godinama
Godina Ovo mesto 2025. 475 2024. 489 2023. 534 2022. 535 Doseljeni420 2025.→ 0,0% od 2022.Detalji
Broj ljudi koji su se doselili u mesto tokom godine, RZS.
- Najviše, 2023.
- 501
- Najmanje, 2022.
- 420
- Prosek mesta
- -1,5
- Položaj, 1. je najbolje
- 77. od 161
Tabela po godinama
Godina Ovo mesto 2025. 420 2024. 480 2023. 501 2022. 420
Još trendova (10)
Novi stanovi, po m²90.051 RSD 2022.▲ 6,2% od 2021. realnoDetalji
- Ovo mesto
- Prosek mesta
Prosečna cena novog stana po kvadratnom metru, RZS. U malom mestu je godišnje malo prodaja, pa broj jače skače.
- Najviše, 2022.
- 90.051 RSD
- Najmanje, 2021.
- 75.881 RSD
- Cena novih stanova po m²
- 90.051 RSD
- Prosek mesta
- 135.783 RSD
- Položaj, 1. je najbolje
- 19. od 87
Tabela po godinama
Godina Ovo mesto Prosek mesta 2022. 90.051 126.155 2021. 75.881 114.840 Noćenja turista16.076 2025.▲ 1.051,6% od 2021.Detalji
Ukupan broj noćenja turista godišnje, RZS. Na grafikonu je ukupan broj, a poređenje je po stanovniku.
- Najviše, 2025.
- 16.076
- Najmanje, 2021.
- 1.396
- Prosek mesta
- 2,7
- Položaj, 1. je najbolje
- 101. od 161
Tabela po godinama
Godina Ovo mesto 2025. 16.076 2024. 14.069 2023. 6.571 2022. 6.470 2021. 1.396 Mala matura515 2026.→ 0,4% od 2023.Detalji
- Ovo mesto
- Prosek mesta
Prosečan skor učenika na maloj maturi.
- Najviše, 2025.
- 522
- Najmanje, 2023.
- 513
- Prosek mesta
- 481
- Položaj, 1. je najbolje
- 25. od 161
Tabela po godinama
Godina Ovo mesto Prosek mesta 2026. 515 481 2025. 522 479 2024. 515 483 2023. 513 483 Saobraćajne nezgode97 2025.▲ 21,2% od 2020.Detalji
Ukupan broj saobraćajnih nezgoda godišnje, MUP.
- Najviše, 2016.
- 110
- Najmanje, 2024.
- 71
- Prosek mesta
- 206
- Položaj, 1. je najbolje
- 94. od 161
Tabela po godinama
Godina Ovo mesto 2025. 97 2024. 71 2023. 98 2022. 93 2021. 91 2020. 80 2019. 93 2018. 81 2017. 101 2016. 110 Noćno svetlo, sa satelita142. od 161 po stanovniku 2025.▼ 17,3% od 2020.Detalji
Ukupna jačina veštačkog svetla koju satelit NASA izmeri noću iznad teritorije mesta. Sam broj nema svakodnevno značenje: služi za poređenje istog mesta kroz vreme i mesta međusobno. Industrija i prelazak na LED rasvetu menjaju ga i kad se broj ljudi ne menja.
- Najviše, 2022.
- 2.434
- Najmanje, 2024.
- 1.635
- Prosek mesta
- 119,2
- Položaj, 1. je najviše
- 142. od 161
Tabela po godinama
Godina Ovo mesto 2025. 1.664 2024. 1.635 2023. 1.916 2022. 2.434 2021. 2.201 2020. 2.011 2019. 1.839 2018. 1.875 2017. 1.931 2016. 1.967 2015. 1.825 2014. 1.897 2013. 1.724 2012. 1.718 Prosečna penzija49.175 RSD 2026.▲ 38,2% od 2021. realnoDetalji
- Ovo mesto
- Prosek mesta
Prosečna penzija svih vrsta, PIO fond, decembar svake godine, a za tekuću godinu poslednji objavljen mesec.
- Najviše, 2026.
- 49.175 RSD
- Najmanje, 2019.
- 22.864 RSD
- Prosečna penzija
- 49.175 RSD
- Prosek mesta
- 50.307 RSD
- Položaj, 1. je najbolje
- 77. od 161
Tabela po godinama
Godina Ovo mesto Prosek mesta 2026. 49.175 50.307 2025. 49.090 50.246 2024. 43.776 44.693 2023. 34.342 35.047 2022. 29.063 29.593 2021. 25.304 25.699 2020. 24.040 24.231 2019. 22.864 22.945 2018. 22.909 22.892 Divlje deponije, prijavljene6 2024.▲ 500,0% od 2021.Detalji
Lokacije koje su opštine i komunalna preduzeća prijavile registru SEPA. Rast može da znači i savesnije prijavljivanje.
- Najviše, 2023.
- 6
- Najmanje, 2021.
- 1
- Prosek mesta
- 18
- Položaj, 1. je najviše
- 111. od 155
Tabela po godinama
Godina Ovo mesto 2024. 6 2023. 6 2022. 5 2021. 1 Životni vek74,8 god. 2025.▲ 1,8% od 2023.Detalji
- Muškarci
- Žene
Tabela po godinama
Godina Muškarci Žene 2025. 73,3 76,2 2024. 71,6 76,2 2023. 70,4 76,6 Brakovi110 2025.▲ 39,2% od 2020.Detalji
Broj sklopljenih brakova godišnje, RZS.
- Najviše, 2014.
- 164
- Najmanje, 2020.
- 79
- Prosek mesta
- 4,4
- Položaj, 1. je najviše
- 33. od 161
Tabela po godinama
Godina Ovo mesto 2025. 110 2024. 128 2023. 110 2022. 110 2021. 114 2020. 79 2019. 137 2018. 117 2017. 145 2016. 139 2015. 156 2014. 164 2013. 161 2012. 152 2011. 127 2010. 155 Stanovi po dozvolama9 2025.▼ 69,0% od 2020.Detalji
Broj stanova za koje je izdata građevinska dozvola, RZS.
- Najviše, 2017.
- 48
- Najmanje, 2009.
- 0
- Prosek mesta
- 4,8
- Položaj, 1. je najbolje
- 116. od 161
Tabela po godinama
Godina Ovo mesto 2025. 9 2024. 21 2023. 22 2022. 12 2021. 40 2020. 29 2019. 14 2018. 11 2017. 48 2016. 27 2015. 4 2014. 4 2013. 5 2012. 4 2011. 3 2010. 1 2009. 0 2008. 5 2007. 1
„Realno" znači posle inflacije po indeksu cena za Srbiju. Strelica je smer; zelena je poboljšanje, crvena pogoršanje, siva bez ocene. Praćenje ocena počinje u oktobru 2026.
Poređenje
Medijana: pola mesta je iznad te vrednosti, a pola ispod, pa je ne pomeraju krajnje vrednosti. Prosek regiona računa svako mesto jednako. Mesto 1 je najbolje. Kliknite na pokazatelj za sva mesta.
| Pokazatelj | Ovde | Prosek regiona | Medijana | U regionu | U Srbiji |
|---|---|---|---|---|---|
| Neto plata, 12 meseci | 93.734 RSD | 95.899 | 96.554 | 4. od 4 | 102. od 161 |
| Zaposleni na 1.000 radno sposobnih | 513 | 502 | 521 | 2. od 4 | 88. od 161 |
| Nezaposleni na 1.000 stanovnika | 51,8 | 65,8 | 55,9 | 1. od 4 | 75. od 161 |
| Promena od 2022. | -3,1 % | -3,3 | -2,6 | 2. od 4 | 96. od 161 |
| Deca do 14 godina | 14,0 % | 13,3 | 13,5 | 1. od 4 | 65. od 161 |
| Sa višom ili visokom školom | 11,1 % | 13,3 | 13,9 | 4. od 4 | 115. od 161 |
| Skor na maloj maturi | 515 | 480 | 480 | 1. od 4 | 25. od 161 |
| Lekari na 10.000 stanovnika | 13,7 | 19,4 | 17,1 | 2. od 4 | 107. od 161 |
| Cena stana po m² | nema podatka | 1.040 | 1.291 | – | – |
| Mobilna mreža Procena | 144 Mb/s | 195 | 156 | 4. od 4 | 91. od 161 |
| PM2.5 zimi, izmereno ili procena Procena | 35,9 µg/m³ | 34,0 | 33,4 | 4. od 4 | 105. od 161 |
| Teške nezgode godišnje na 10.000 ljudi prisutnih tokom dana | 27,8 | 22,4 | 17,6 | 4. od 4 | 151. od 161 |
Slična mesta: Šid, Sombor, Bačka Palanka, Paraćin, Bačka Topola. Upoređuje se sa njihovim prosekom, prvo najveća razlika.
Prednosti u odnosu na slična mesta
| Pokazatelj | Ovde | Slična mesta |
|---|---|---|
| Skor na maloj maturi | 515 | 485 |
| Opštinski putevi sa savremenim kolovozom | 100,0 % | 88,8 % |
| Nezaposleni na 1.000 stanovnika | 51,8 | 62,1 |
| Neto doseljeni na 1.000 godišnje | -1,3 | -1,8 |
| Prazni i napušteni stanovi | 18,4 % | 18,4 % |
Zaostatak za sličnim mestima
| Pokazatelj | Ovde | Slična mesta |
|---|---|---|
| Obuhvat vrtićem | 16 % | 43 % |
| Prečišćene otpadne vode | 0,0 % | 35,8 % |
| Domaćinstva na kanalizaciji | 23,1 % | 51,1 % |
| Teške nezgode godišnje na 10.000 ljudi prisutnih tokom dana | 27,8 | 22,8 |
| Mobilna mreža | 144 Mb/s | 184 Mb/s |
| Do sedišta regiona | 43 min | 30 min |
| Sa višom ili visokom školom | 11,1 % | 14,8 % |
| Domaćinstva na vodovodu | 88,6 % | 94,0 % |
Šta kažu nezavisni izvori
Procena OpenStreetMap, 2026-11-01. Podatke unose volonteri: ovo pokazuje šta je ucrtano na mapi, a slabije mapirano mesto izgleda kao mesto sa manje usluga. Ne ulazi u ocenu.
- Apoteke na 10.000 stanovnika: 7,5 (prosek mesta 2,8)
- Supermarketi na 10.000 stanovnika: 2,5 (prosek mesta 1,9)
- Pošte na 10.000 stanovnika: 3,7 (prosek mesta 3,5)
- Banke na 10.000 stanovnika: 1,7 (prosek mesta 1,8)
- Lekari i klinike na 10.000 stanovnika: 0,4 (prosek mesta 1,7)
- Restorani i kafići na 10.000 stanovnika: 10,4 (prosek mesta 8,9)
- Benzinske pumpe na 10.000 stanovnika: 2,1 (prosek mesta 3,2)
Slična mesta
Uporedi ova mesta u alatu. Sličnost je računata iz 28 pokazatelja; način je na stranici Kako računamo.
Izvori i metodologija
Izvor i period stoje uz svaki pokazatelj. Celu računicu vidite na stranici Kako računamo, a proveru ocene na stranici Provera ocene. Svežinu izvora prati Stanje podataka, a sve brojke su u preuzimanju.
Provera brojki
Zvanične procene poredimo sa onim što je stvarno izbrojano. Ako se slažu, odnos je oko 100. Izbori 2026. nisu konačni. Ovo ne ulazi u glavnu ocenu.
| Pitanje | Zvanično | Izmereno | Odnos |
|---|---|---|---|
| Koliko punoletnih je stvarno tu?Glasači su donja mera prisutnih; iznad 100 znači da je glasalo više ljudi nego što procena kaže da živi tu. | 20.078 punoletnih po RZS proceni | 16.742 glasalo 2026. | 83 na 100 |
| Da li je birački spisak veći od procene?Spisak uključuje i one koji su otišli, a nisu se odjavili. | 20.078 punoletnih po RZS proceni | 23.006 na biračkom spisku | 115 na 100 |
| Ima li dece koliko piše?Škola zna ko je stvarno došao. | 230 očekivanih osmaka po RZS proceni | 205 stvarno na maloj maturi | 89 na 100 |
| Koliko stanova je stvarno nastanjeno?Popis 2022. Ostatak su prazni, napušteni i vikend stanovi. | 12.571 stanova | 9.910 nastanjeno | 79% |
| Koliko mesto svetli noću?Satelit NASA. Industrija i LED rasveta podižu broj. | 24.159 stanovnika | 68,9 zračenja na 1.000 stanovnika | 142. od 161 |
Promena biračkog spiska, 2023. do 2026.
Spisak se menja zbog novih punoletnih i umrlih. Ostatak je ono što to dvoje ne objašnjava.
- Spisak 2023.
- 23.890
- Novi punoletni
- +656
- Umrli
- −1.407
- Ostatak
- −133
- Spisak 2026.
- 23.006
Život i ljudi
Životni vek i uzroci smrti
- Životni vek, muškarci
- 73,3 god.
- Životni vek, žene
- 76,2 god.
- Bolesti srca i krvotoka na 10.000
- 96,9
- Tumori na 10.000
- 34,8
- Bolesti disanja na 10.000
- 13,5
- Povrede i trovanja na 10.000
- 4,3
Seljenje, porodica i gradnja
- Neto doseljeni na 1.000 godišnje
- -1,3
- Brakovi na 1.000 godišnje
- 4,8
- Razvodi na 100 brakova
- 42,2
- Stanovi po dozvolama na 1.000
- 0,9
- Srednjoškolci na 1.000 stanovnika
- 18,5
RZS. Uzroci smrti su sirove stope, pa starije mesto ima veće brojeve. Seljenje, smrti i brakovi su prosek tri godine, a dozvole pet.
Obrazovanje
Osnovna škola, osmi razred
- Prosečna ocena
- 3,95
- Matematika, skor
- 511
- Maternji jezik, skor
- 512
- Ocena prema testu*
- -0,18
Srednje škole
- Srednjih škola
- 2
- Gimnazija
- 0
- Srednjoškolaca na 1.000
- 18,5
- Učenika po nastavniku
- 3,7
* Naše računanje: koliko je školska ocena viša ili niža od ocene koju rezultat na maloj maturi predviđa u celoj Srbiji. Rezultati mature i upisni bodovi po srednjoj školi nisu objavljeni kao otvoreni podaci. Univerziteti su na stranici Univerziteti i fakulteti.
Stanovništvo
- Stanovnika 2025.
- 24.159
- Promena od 2022.
- -3,1%
- Dece do 14
- 14,0%
- Starijih od 65
- 24,9%
Na popisu 2011. bilo je 30.154, a 2022. 24.926 stanovnika. Procene RZS-a se posle svakog popisa ponovo baziraju, pa je linija prekinuta tamo gde bi skok bio samo promena osnova.
Svi popisi, 1948–2022.
Popisi su rađeni po različitim metodologijama, a teritorija je svedena na stanje iz 2022.
Procene po godinama
Rođeni i umrli, 1961–2025.
- Rođeni 2025.
- 224
- Umrli 2025.
- 398
- Prirodni priraštaj
- -174 rođeni minus umrli
Tabela po godinama
| Godina | Rođeni | Umrli | Priraštaj |
|---|---|---|---|
| 2025. | 224 | 398 | -174 |
| 2024. | 188 | 492 | -304 |
| 2023. | 205 | 463 | -258 |
| 2022. | 242 | 495 | -253 |
| 2021. | 224 | 602 | -378 |
| 2020. | 220 | 554 | -334 |
| 2019. | 236 | 467 | -231 |
| 2018. | 232 | 511 | -279 |
| 2017. | 231 | 501 | -270 |
| 2016. | 221 | 515 | -294 |
| 2015. | 224 | 514 | -290 |
| 2014. | 218 | 520 | -302 |
| 2013. | 204 | 545 | -341 |
| 2012. | 201 | 520 | -319 |
| 2011. | 213 | 538 | -325 |
| 2010. | 258 | 558 | -300 |
| 2009. | 235 | 555 | -320 |
| 2008. | 253 | 547 | -294 |
| 2007. | 247 | 564 | -317 |
| 2006. | 212 | 596 | -384 |
| 2005. | 262 | 623 | -361 |
| 2004. | 325 | 610 | -285 |
| 2003. | 294 | 611 | -317 |
| 2002. | 323 | 589 | -266 |
| 2001. | 284 | 545 | -261 |
| 2000. | 310 | 580 | -270 |
| 1999. | 299 | 581 | -282 |
| 1998. | 330 | 555 | -225 |
| 1997. | 332 | 504 | -172 |
| 1996. | 373 | 555 | -182 |
| 1995. | 415 | 552 | -137 |
| 1994. | 306 | 529 | -223 |
| 1993. | 361 | 528 | -167 |
| 1992. | 368 | 544 | -176 |
| 1991. | 384 | 483 | -99 |
| 1990. | 404 | 452 | -48 |
| 1989. | 411 | 480 | -69 |
| 1988. | 412 | 418 | -6 |
| 1987. | 486 | 419 | 67 |
| 1986. | 475 | 447 | 28 |
| 1985. | 527 | 431 | 96 |
| 1984. | 541 | 480 | 61 |
| 1983. | 514 | 433 | 81 |
| 1982. | 530 | 382 | 148 |
| 1981. | 515 | 424 | 91 |
| 1980. | 491 | 438 | 53 |
| 1979. | 515 | 370 | 145 |
| 1978. | 543 | 384 | 159 |
| 1977. | 562 | 389 | 173 |
| 1976. | 569 | 349 | 220 |
| 1975. | 535 | 376 | 159 |
| 1974. | 554 | 365 | 189 |
| 1973. | 529 | 341 | 188 |
| 1972. | 507 | 323 | 184 |
| 1971. | 494 | 311 | 183 |
| 1970. | 497 | 328 | 169 |
| 1969. | 539 | 341 | 198 |
| 1968. | 511 | 275 | 236 |
| 1967. | 592 | 308 | 284 |
| 1966. | 576 | 274 | 302 |
| 1965. | 656 | 297 | 359 |
| 1964. | 658 | 281 | 377 |
| 1963. | 645 | 304 | 341 |
| 1962. | 608 | 311 | 297 |
| 1961. | 654 | 254 | 400 |
RZS, teritorija svedena na današnje opštine.
Naselja (9), broj stanovnika po popisima
| Naselje | 1948. | 1971. | 1991. | 2011. | 2022. |
|---|---|---|---|---|---|
| Odžaci | 6.607 | 9.052 | 10.567 | 8.811 | 7.556 |
| Karavukovo | 5.008 | 5.925 | 5.607 | 4.215 | 3.586 |
| Ratkovo | 4.835 | 4.684 | 4.114 | 3.411 | 2.840 |
| Srpski Miletić | 4.089 | 3.839 | 3.663 | 3.038 | 2.486 |
| Bački Brestovac | 5.991 | 4.589 | 3.737 | 2.819 | 2.196 |
| Deronje | 3.147 | 3.154 | 2.889 | 2.487 | 2.106 |
| Bački Gračac | 4.383 | 3.343 | 2.924 | 2.286 | 1.826 |
| Bogojevo | 2.930 | 2.874 | 2.301 | 1.744 | 1.245 |
| Lalić | 2.365 | 2.125 | 1.699 | 1.343 | 1.085 |
Sastav stanovništva
Procena pre popisa 2022. Ovde je procena za 2021. bila 5,6% veća od popisa, a 2,5% ljudi bilo je u drugoj starosnoj grupi.
- Prosečna starost
- 43,6 muškarci 41,9, žene 45,3
- Muškarci
- 49,5% 14.978
- Žene
- 50,5% 15.304
- Žena na 100 muškaraca
- 102,2
Tabela po starosti
| Starost | Muškarci | Žene |
|---|---|---|
| 0–4 | 615 | 562 |
| 5–9 | 685 | 601 |
| 10–14 | 700 | 652 |
| 15–19 | 873 | 852 |
| 20–24 | 994 | 863 |
| 25–29 | 1.058 | 878 |
| 30–34 | 951 | 852 |
| 35–39 | 989 | 880 |
| 40–44 | 954 | 928 |
| 45–49 | 1.127 | 1.170 |
| 50–54 | 1.156 | 1.185 |
| 55–59 | 1.397 | 1.337 |
| 60–64 | 1.265 | 1.244 |
| 65–69 | 665 | 767 |
| 70–74 | 664 | 990 |
| 75–79 | 540 | 806 |
| 80–84 | 259 | 510 |
| 85+ | 86 | 227 |
Procena pre popisa 2022. Ovde je procena za 2021. bila 5,6% veća od popisa, a 2,5% ljudi bilo je u drugoj starosnoj grupi.
- Prosečna starost
- 43,9 muškarci 42,2, žene 45,5
- Muškarci
- 49,5% 14.765
- Žene
- 50,5% 15.048
- Žena na 100 muškaraca
- 101,9
Tabela po starosti
| Starost | Muškarci | Žene |
|---|---|---|
| 0–4 | 600 | 561 |
| 5–9 | 675 | 580 |
| 10–14 | 662 | 634 |
| 15–19 | 863 | 803 |
| 20–24 | 945 | 846 |
| 25–29 | 1.035 | 857 |
| 30–34 | 957 | 835 |
| 35–39 | 1.005 | 878 |
| 40–44 | 913 | 904 |
| 45–49 | 1.097 | 1.105 |
| 50–54 | 1.134 | 1.177 |
| 55–59 | 1.344 | 1.312 |
| 60–64 | 1.295 | 1.266 |
| 65–69 | 710 | 793 |
| 70–74 | 630 | 933 |
| 75–79 | 524 | 800 |
| 80–84 | 280 | 510 |
| 85+ | 96 | 254 |
Procena pre popisa 2022. Ovde je procena za 2021. bila 5,6% veća od popisa, a 2,5% ljudi bilo je u drugoj starosnoj grupi.
- Prosečna starost
- 44,1 muškarci 42,4, žene 45,8
- Muškarci
- 49,7% 14.576
- Žene
- 50,3% 14.779
- Žena na 100 muškaraca
- 101,4
Tabela po starosti
| Starost | Muškarci | Žene |
|---|---|---|
| 0–4 | 578 | 541 |
| 5–9 | 669 | 559 |
| 10–14 | 651 | 626 |
| 15–19 | 840 | 754 |
| 20–24 | 898 | 831 |
| 25–29 | 1.015 | 855 |
| 30–34 | 975 | 808 |
| 35–39 | 988 | 867 |
| 40–44 | 909 | 881 |
| 45–49 | 1.061 | 1.053 |
| 50–54 | 1.144 | 1.169 |
| 55–59 | 1.259 | 1.269 |
| 60–64 | 1.301 | 1.244 |
| 65–69 | 786 | 875 |
| 70–74 | 597 | 865 |
| 75–79 | 507 | 802 |
| 80–84 | 289 | 512 |
| 85+ | 109 | 268 |
Procena pre popisa 2022. Ovde je procena za 2021. bila 5,6% veća od popisa, a 2,5% ljudi bilo je u drugoj starosnoj grupi.
- Prosečna starost
- 44,3 muškarci 42,6, žene 46,0
- Muškarci
- 49,7% 14.372
- Žene
- 50,3% 14.522
- Žena na 100 muškaraca
- 101,0
Tabela po starosti
| Starost | Muškarci | Žene |
|---|---|---|
| 0–4 | 571 | 526 |
| 5–9 | 640 | 554 |
| 10–14 | 667 | 610 |
| 15–19 | 797 | 710 |
| 20–24 | 877 | 816 |
| 25–29 | 974 | 824 |
| 30–34 | 990 | 806 |
| 35–39 | 958 | 859 |
| 40–44 | 932 | 863 |
| 45–49 | 1.009 | 995 |
| 50–54 | 1.143 | 1.176 |
| 55–59 | 1.180 | 1.200 |
| 60–64 | 1.295 | 1.244 |
| 65–69 | 886 | 968 |
| 70–74 | 553 | 788 |
| 75–79 | 490 | 809 |
| 80–84 | 290 | 497 |
| 85+ | 120 | 277 |
Procena pre popisa 2022. Ovde je procena za 2021. bila 5,6% veća od popisa, a 2,5% ljudi bilo je u drugoj starosnoj grupi.
- Prosečna starost
- 44,4 muškarci 42,7, žene 46,2
- Muškarci
- 49,8% 14.196
- Žene
- 50,2% 14.288
- Žena na 100 muškaraca
- 100,6
Tabela po starosti
| Starost | Muškarci | Žene |
|---|---|---|
| 0–4 | 573 | 509 |
| 5–9 | 612 | 551 |
| 10–14 | 683 | 602 |
| 15–19 | 748 | 670 |
| 20–24 | 868 | 797 |
| 25–29 | 937 | 773 |
| 30–34 | 1.002 | 828 |
| 35–39 | 940 | 840 |
| 40–44 | 946 | 852 |
| 45–49 | 973 | 934 |
| 50–54 | 1.118 | 1.188 |
| 55–59 | 1.116 | 1.148 |
| 60–64 | 1.265 | 1.255 |
| 65–69 | 1.014 | 1.072 |
| 70–74 | 520 | 698 |
| 75–79 | 457 | 790 |
| 80–84 | 292 | 494 |
| 85+ | 132 | 287 |
Procena pre popisa 2022. Ovde je procena za 2021. bila 5,6% veća od popisa, a 2,5% ljudi bilo je u drugoj starosnoj grupi.
- Prosečna starost
- 44,6 muškarci 42,8, žene 46,3
- Muškarci
- 49,9% 14.047
- Žene
- 50,1% 14.083
- Žena na 100 muškaraca
- 100,3
Tabela po starosti
| Starost | Muškarci | Žene |
|---|---|---|
| 0–4 | 578 | 499 |
| 5–9 | 615 | 555 |
| 10–14 | 681 | 588 |
| 15–19 | 688 | 634 |
| 20–24 | 858 | 782 |
| 25–29 | 926 | 754 |
| 30–34 | 1.005 | 818 |
| 35–39 | 928 | 820 |
| 40–44 | 972 | 858 |
| 45–49 | 935 | 904 |
| 50–54 | 1.085 | 1.138 |
| 55–59 | 1.070 | 1.139 |
| 60–64 | 1.236 | 1.250 |
| 65–69 | 1.099 | 1.140 |
| 70–74 | 518 | 650 |
| 75–79 | 425 | 754 |
| 80–84 | 288 | 502 |
| 85+ | 140 | 298 |
Procena pre popisa 2022. Ovde je procena za 2021. bila 5,6% veća od popisa, a 2,5% ljudi bilo je u drugoj starosnoj grupi.
- Prosečna starost
- 44,7 muškarci 42,9, žene 46,4
- Muškarci
- 49,9% 13.876
- Žene
- 50,1% 13.909
- Žena na 100 muškaraca
- 100,2
Tabela po starosti
| Starost | Muškarci | Žene |
|---|---|---|
| 0–4 | 593 | 509 |
| 5–9 | 607 | 564 |
| 10–14 | 670 | 571 |
| 15–19 | 648 | 618 |
| 20–24 | 844 | 748 |
| 25–29 | 884 | 751 |
| 30–34 | 989 | 806 |
| 35–39 | 937 | 805 |
| 40–44 | 998 | 858 |
| 45–49 | 897 | 878 |
| 50–54 | 1.058 | 1.068 |
| 55–59 | 1.046 | 1.133 |
| 60–64 | 1.191 | 1.237 |
| 65–69 | 1.108 | 1.147 |
| 70–74 | 565 | 689 |
| 75–79 | 422 | 715 |
| 80–84 | 270 | 499 |
| 85+ | 149 | 313 |
Procena pre popisa 2022. Ovde je procena za 2021. bila 5,6% veća od popisa, a 2,5% ljudi bilo je u drugoj starosnoj grupi.
- Prosečna starost
- 44,8 muškarci 43,0, žene 46,5
- Muškarci
- 50,0% 13.694
- Žene
- 50,0% 13.713
- Žena na 100 muškaraca
- 100,1
Tabela po starosti
| Starost | Muškarci | Žene |
|---|---|---|
| 0–4 | 600 | 527 |
| 5–9 | 596 | 554 |
| 10–14 | 661 | 555 |
| 15–19 | 635 | 607 |
| 20–24 | 818 | 706 |
| 25–29 | 847 | 747 |
| 30–34 | 959 | 809 |
| 35–39 | 954 | 782 |
| 40–44 | 987 | 848 |
| 45–49 | 888 | 863 |
| 50–54 | 1.022 | 1.021 |
| 55–59 | 1.054 | 1.122 |
| 60–64 | 1.119 | 1.201 |
| 65–69 | 1.090 | 1.123 |
| 70–74 | 635 | 772 |
| 75–79 | 406 | 656 |
| 80–84 | 267 | 490 |
| 85+ | 156 | 330 |
Procena pre popisa 2022. Ovde je procena za 2021. bila 5,6% veća od popisa, a 2,5% ljudi bilo je u drugoj starosnoj grupi.
- Prosečna starost
- 44,9 muškarci 43,2, žene 46,6
- Muškarci
- 50,0% 13.525
- Žene
- 50,0% 13.528
- Žena na 100 muškaraca
- 100,0
Tabela po starosti
| Starost | Muškarci | Žene |
|---|---|---|
| 0–4 | 598 | 543 |
| 5–9 | 587 | 544 |
| 10–14 | 641 | 553 |
| 15–19 | 649 | 587 |
| 20–24 | 779 | 672 |
| 25–29 | 842 | 731 |
| 30–34 | 910 | 782 |
| 35–39 | 967 | 789 |
| 40–44 | 949 | 848 |
| 45–49 | 910 | 853 |
| 50–54 | 974 | 963 |
| 55–59 | 1.055 | 1.124 |
| 60–64 | 1.049 | 1.140 |
| 65–69 | 1.075 | 1.128 |
| 70–74 | 722 | 859 |
| 75–79 | 376 | 587 |
| 80–84 | 273 | 500 |
| 85+ | 169 | 325 |
Procena pre popisa 2022. Ovde je procena za 2021. bila 5,6% veća od popisa, a 2,5% ljudi bilo je u drugoj starosnoj grupi.
- Prosečna starost
- 45,0 muškarci 43,4, žene 46,6
- Muškarci
- 50,0% 13.353
- Žene
- 50,0% 13.354
- Žena na 100 muškaraca
- 100,0
Tabela po starosti
| Starost | Muškarci | Žene |
|---|---|---|
| 0–4 | 584 | 557 |
| 5–9 | 583 | 536 |
| 10–14 | 620 | 555 |
| 15–19 | 665 | 583 |
| 20–24 | 733 | 643 |
| 25–29 | 833 | 706 |
| 30–34 | 876 | 739 |
| 35–39 | 982 | 813 |
| 40–44 | 918 | 837 |
| 45–49 | 927 | 837 |
| 50–54 | 936 | 905 |
| 55–59 | 1.037 | 1.131 |
| 60–64 | 983 | 1.086 |
| 65–69 | 1.058 | 1.134 |
| 70–74 | 826 | 944 |
| 75–79 | 355 | 528 |
| 80–84 | 255 | 498 |
| 85+ | 182 | 322 |
Procena pre popisa 2022. Ovde je procena za 2021. bila 5,6% veća od popisa, a 2,5% ljudi bilo je u drugoj starosnoj grupi.
- Prosečna starost
- 45,0 muškarci 43,3, žene 46,6
- Muškarci
- 50,0% 13.154
- Žene
- 50,0% 13.158
- Žena na 100 muškaraca
- 100,0
Tabela po starosti
| Starost | Muškarci | Žene |
|---|---|---|
| 0–4 | 580 | 566 |
| 5–9 | 585 | 521 |
| 10–14 | 618 | 562 |
| 15–19 | 671 | 576 |
| 20–24 | 674 | 611 |
| 25–29 | 819 | 694 |
| 30–34 | 871 | 720 |
| 35–39 | 981 | 799 |
| 40–44 | 892 | 823 |
| 45–49 | 945 | 841 |
| 50–54 | 902 | 879 |
| 55–59 | 1.009 | 1.089 |
| 60–64 | 933 | 1.068 |
| 65–69 | 1.043 | 1.123 |
| 70–74 | 871 | 988 |
| 75–79 | 356 | 498 |
| 80–84 | 223 | 470 |
| 85+ | 181 | 330 |
- Prosečna starost
- 45,4 muškarci 43,8, žene 47,1
- Muškarci
- 49,6% 12.363
- Žene
- 50,4% 12.563
- Žena na 100 muškaraca
- 101,6
Tabela po starosti
| Starost | Muškarci | Žene |
|---|---|---|
| 0–4 | 578 | 558 |
| 5–9 | 592 | 533 |
| 10–14 | 591 | 545 |
| 15–19 | 624 | 523 |
| 20–24 | 572 | 534 |
| 25–29 | 657 | 595 |
| 30–34 | 754 | 660 |
| 35–39 | 883 | 721 |
| 40–44 | 832 | 759 |
| 45–49 | 905 | 800 |
| 50–54 | 839 | 842 |
| 55–59 | 972 | 1.005 |
| 60–64 | 913 | 1.082 |
| 65–69 | 1.018 | 1.127 |
| 70–74 | 865 | 988 |
| 75–79 | 392 | 571 |
| 80–84 | 247 | 426 |
| 85+ | 129 | 294 |
- Prosečna starost
- 45,4 muškarci 43,8, žene 47,0
- Muškarci
- 49,6% 12.263
- Žene
- 50,4% 12.469
- Žena na 100 muškaraca
- 101,7
Tabela po starosti
| Starost | Muškarci | Žene |
|---|---|---|
| 0–4 | 580 | 568 |
| 5–9 | 609 | 536 |
| 10–14 | 586 | 545 |
| 15–19 | 621 | 527 |
| 20–24 | 565 | 532 |
| 25–29 | 650 | 567 |
| 30–34 | 716 | 655 |
| 35–39 | 856 | 731 |
| 40–44 | 855 | 741 |
| 45–49 | 897 | 795 |
| 50–54 | 828 | 832 |
| 55–59 | 945 | 976 |
| 60–64 | 915 | 1.058 |
| 65–69 | 968 | 1.108 |
| 70–74 | 885 | 993 |
| 75–79 | 420 | 611 |
| 80–84 | 234 | 402 |
| 85+ | 133 | 292 |
- Prosečna starost
- 45,4 muškarci 43,8, žene 47,0
- Muškarci
- 49,7% 12.137
- Žene
- 50,3% 12.293
- Žena na 100 muškaraca
- 101,3
Tabela po starosti
| Starost | Muškarci | Žene |
|---|---|---|
| 0–4 | 575 | 542 |
| 5–9 | 616 | 545 |
| 10–14 | 594 | 543 |
| 15–19 | 609 | 543 |
| 20–24 | 582 | 534 |
| 25–29 | 618 | 523 |
| 30–34 | 698 | 644 |
| 35–39 | 815 | 719 |
| 40–44 | 883 | 742 |
| 45–49 | 859 | 782 |
| 50–54 | 849 | 816 |
| 55–59 | 891 | 919 |
| 60–64 | 924 | 1.055 |
| 65–69 | 893 | 1.045 |
| 70–74 | 893 | 1.008 |
| 75–79 | 487 | 682 |
| 80–84 | 220 | 362 |
| 85+ | 131 | 289 |
- Prosečna starost
- 45,5 muškarci 43,9, žene 47,1
- Muškarci
- 49,8% 12.029
- Žene
- 50,2% 12.130
- Žena na 100 muškaraca
- 100,8
Tabela po starosti
| Starost | Muškarci | Žene |
|---|---|---|
| 0–4 | 574 | 523 |
| 5–9 | 597 | 549 |
| 10–14 | 604 | 546 |
| 15–19 | 595 | 551 |
| 20–24 | 605 | 531 |
| 25–29 | 592 | 503 |
| 30–34 | 670 | 617 |
| 35–39 | 792 | 692 |
| 40–44 | 903 | 752 |
| 45–49 | 828 | 769 |
| 50–54 | 860 | 794 |
| 55–59 | 857 | 873 |
| 60–64 | 914 | 1.061 |
| 65–69 | 841 | 986 |
| 70–74 | 877 | 1.022 |
| 75–79 | 578 | 750 |
| 80–84 | 209 | 332 |
| 85+ | 133 | 279 |
Crtica je Srbija u istoj godini. Procene pre 2022. se ne nastavljaju na one posle popisa, pa se te godine ne porede međusobno. RZS.
Nacionalnost, popisi 2022. i 2011.
| Grupa | Traka | 2022. | 2011. | Broj |
|---|---|---|---|---|
| Srbi | 82,5% | 83,2% | 20.556 | |
| Romi | 4,7% | 3,4% | 1.172 | |
| Mađari | 3,1% | 3,9% | 777 | |
| Slovaci | 2,7% | 2,8% | 661 | |
| Nisu se izjasnili | 1,5% | 2,3% | 364 | |
| Nepoznato | 2,9% | 0,4% | 725 |
Grupe ispod 1% (18)
| Grupa | 2022. | 2011. | Broj |
|---|---|---|---|
| Hrvati | 0,57% | 0,7% | 143 |
| Jugosloveni | 0,35% | 0,3% | 86 |
| Regionalna pripadnost | 0,32% | 1,0% | 79 |
| Crnogorci | 0,25% | 0,4% | 63 |
| Nemci | 0,23% | 0,2% | 58 |
| Rusini | 0,18% | 0,2% | 44 |
| Ostali | 0,15% | 0,2% | 37 |
| Makedonci | 0,14% | 0,2% | 34 |
| Rumuni | 0,14% | 0,3% | 34 |
| Ukrajinci | 0,09% | 0,1% | 23 |
| Albanci | 0,07% | 0,1% | 18 |
| Slovenci | 0,05% | 0,1% | 13 |
| Muslimani | 0,05% | 0,0% | 12 |
| Bugari | 0,04% | 0,0% | 9 |
| Bunjevci | 0,04% | 0,0% | 9 |
| Vlasi | 0,02% | 0,0% | 4 |
| Rusi | 0,02% | 0,0% | 4 |
| Bošnjaci | 0,00% | 0,0% | 1 |
Veroispovest, popisi 2022. i 2011.
| Grupa | Traka | 2022. | 2011. | Broj |
|---|---|---|---|---|
| Pravoslavna | 83,3% | 84,0% | 20.765 | |
| Katolička | 6,4% | 7,1% | 1.597 | |
| Protestantska | 2,4% | 2,7% | 600 | |
| Nisu vernici | 1,2% | 1,0% | 287 | |
| Nisu se izjasnili | 2,4% | 4,4% | 600 | |
| Nepoznato | 3,7% | 0,5% | 919 |
Grupe ispod 1% (4)
| Grupa | 2022. | 2011. | Broj |
|---|---|---|---|
| Ostale hrišćanske | 0,46% | 0,3% | 115 |
| Islamska | 0,14% | 0,1% | 35 |
| Agnostici | 0,03% | 0,0% | 7 |
| Ostale | 0,00% | 0,0% | 1 |
Udeo u svim popisanim. Izjašnjavanje nije obavezno, a „Nepoznato” je kategorija RZS-a. Udeo „Nepoznato” je u Srbiji 2022. veći nego 2011, pa razlika između kolona ne mora da bude stvarna promena. Nacionalnost i vera se ne ocenjuju i ne ulaze u poređenja. RZS, Popis 2022.
Cena života
- Korpa, usklađena
- 116.884 RSD, 2026-05, pomereno do 2026-09, procena iz najbližih gradova
- Prosečna plata
- 93.734 RSD
- Stanovanje mesečno
- 23.123 procena, stan od 50 m²
- Sve kroz platu
- 1,49 korpa i stanovanje
Procena Državna računica, a ne tržišno merenje; koristi se oprezno i poredi sa našim cenama iz prodavnica. Stanovanje: za ovo mesto nema kirija ni kupoprodaja, pa je ovo procena iz cene novih stanova, svedena na istu skalu. Uporedi cene u prodavnicama.
Stanovanje i obrazovanje
- Stanova
- 12.571
- Prazni i napušteni
- 18,4%
- Pod zakupom
- 4,3%
- Zgrade starije od 1971.
- 51%
- Viša ili visoka škola
- 11,1%
- Bez srednje škole
- 27,0%
Popis 2022. RZS.
Posao i plate
- Neto plata, 12 meseci
- 93.734 do 08/2026
- Zaposlenih na 1.000
- 313
- Aktivnih firmi
- 229 09/2025
- Nezaposlenih na birou
- 1.251 09/2025
- Budžet po stanovniku
- 63.082 RSD, 2024.
- Ulaganja po stanovniku
- 7.518 RSD, 12,3% rashoda
Plata zaposlenih koji ovde žive, bez obzira na to gde rade. Tačka je ovo mesto, crta je Srbija.
Zdravstvo
- Lekara
- 33
- Stanovnika po lekaru
- 732
- Zubara
- 6
- Farmaceuta
- 1
Podaci za 2024, samo zdravstvena služba. Broji se gde ljudi rade, pa bolnički centri izgledaju bolje od mesta čiji se stanovnici tamo leče.
Škole i vrtići
- Skor na maloj maturi
- 515 2025/26, prosek mesta 481
- Osnovnih škola
- 10
- Dece u vrtiću
- 253 2025/2026
- Obuhvat vrtićem
- 16% naša procena
Skor je prosek tri standardizovana testa, ponderisan brojem učenika. Više govori o generaciji i porodicama nego o samoj školi. Ministarstvo prosvete.
Od čega se živi
Popis 2022.
Popis 2011.
| Grupa | 2022. | Udeo | 2011. | Udeo |
|---|---|---|---|---|
| Zaposleni | 7.958 | 31,9% | 7.229 | 24,0% |
| Penzioneri | 6.595 | 26,5% | 7.527 | 25,0% |
| Deca do 15 godina | 3.397 | 13,6% | 3.772 | 12,5% |
| Učenici i studenti | 1.222 | 4,9% | 2.007 | 6,7% |
| Nezaposleni | 1.346 | 5,4% | 3.830 | 12,7% |
| Domaćinstvo i ostali | 4.408 | 17,7% | 5.789 | 19,2% |
RZS, popisi 2011. i 2022: svaka osoba je u jednoj grupi. Stopa nezaposlenosti po popisu je 14,5%. Godišnje, PIO fond: 5.982 korisnika penzija u 2026-06, prosečna penzija 49.175 RSD, 79 korisnika na 100 zaposlenih. Ne ulazi u ocenu.
Komunalije i putevi
- Domaćinstva na vodovodu
- 88,6%
- Domaćinstva na kanalizaciji
- 23,1%
- Prečišćene otpadne vode
- 0,0%
- Opštinski putevi sa savremenim kolovozom
- 100,0%
- Divlje deponije, prijavljene
- 6
Godišnjak Opštine i regioni, podaci za 2024. Priključci prema domaćinstvima iz popisa 2022, pa vikend kuće mogu da podignu udeo. Ne ulazi u ocenu.
Mobilna mreža i internet
- Mobilna mreža, preuzimanje
- 144 Mb/s
- Broj mobilnih testova
- 162
- Fiksni, preuzimanje
- 95 Mb/s zavisi od paketa
Ocena ide iz mobilne mreže, jer ljudi internet uglavnom koriste na telefonu preko 4G i 5G. Fiksna brzina više pokazuje koji paket korisnici biraju nego šta je dostupno, pa nije u oceni. Prosek Speedtest merenja za 3. kvartal 2026, koja sami pokreću korisnici. Kod malog broja testova rezultat je nesiguran. Speedtest by Ookla Global Fixed and Mobile Network Performance Maps, CC BY-NC-SA 4.0.
Vazduh
- PM2.5 zimi, procena
- 35,9
- Leti, model
- 6,9
Procena Ovde nema SEPA stanice za PM2.5. Prikazan je atmosferski model za 2025, a zimska vrednost je pomnožena sa 1,30, koliko model u proseku potcenjuje merenja. Stvarna vrednost može biti znatno drugačija. Emisije: NRIZ registar.
Bezbednost na putu
- Sa povređenima 2025.
- 64
- Sa poginulima 2025.
- 1
- Teških godišnje na 10.000 ljudi prisutnih tokom dana
- 27,8 23.360 ljudi tokom dana
- Sve nezgode 2026.
- 88 tekuća godina
- Na glavnim putevima van naselja*
- 10 od 65 teških, 2025.
Ocena ne računa nezgode na autoputevima i brzim putevima (0% teških nezgoda ovde), a deli se sa dnevnim stanovništvom: stanovnici plus ljudi koji tu rade, minus oni koji rade negde drugde. Drugi tranzitni putevi su i dalje uračunati; zvezdica je naš proračun koji ne menja ocenu. MUP, otvoreni podaci.
Osude za krivična dela
- Osuđenih odraslih 2024.
- 120
- Za imovinu
- 14
- Za život i telo
- 2
- U saobraćaju
- 12
Osude po mestu izvršenja, ne prijavljena dela i ne ocena bezbednosti, zato nisu u indeksu.
Povezanost
- Do sedišta regiona*
- 43 min 103. od 161
- Do najbližeg velikog centra*
- 72 min 90. od 161
- Do Beograda*
- 131 min 95. od 161
- Do najbližeg fakulteta*
- 43 min 129. od 161
- Do najbliže srednje škole*
- 0 min 1. od 161
Minuti vožnje kolima bez gužve, od centra mesta. Ne meri autobus i ne ulazi u ocenu. Veliki centri su Beograd, Novi Sad, Niš i Kragujevac. Nula znači da je cilj u samom mestu. Red 1 je najbliže.