Sva mesta · Zapadnobački region
Kula
Kula: iznad proseka svih mesta po školama i vrtićima (70) i pristupu (84), ispod proseka po zdravstvu (39). Stanovništvo od popisa 2022: −3,0%, prosek regiona −3,3%.
34.537 stanovnika96.082 RSD neto plata
Ocena 1–100, veće je bolje. To je geometrijski prosek 7 tema, bez Bezbednosti na putu. Verovatno između 37. i 120. mesta.
Kako računamoRang je okviran: ovde nema merenja vazduha. Zašto?
Profil mesta
Ocene 1–100, veće je bolje. Crtica je prosek sličnih mesta.
Ocena 1–100, veće je bolje. Sastav: promena stanovništva od popisa 2022. i neto doseljeni na 1.000 stanovnika.
Kako računamoOcena 1–100, veće je bolje. Sastav: neto plata, zaposleni na 1.000 radno sposobnih i firme na 1.000 stanovnika.
Kako računamoOcena 1–100, veće je bolje. Sastav: koliko plata pokriva korpu i stanovanje.
Kako računamoOcena 1–100, veće je bolje. Sastav: zdravstveni radnici na 10.000 stanovnika i životni vek.
Kako računamoOcena 1–100, veće je bolje. Sastav: mala matura, obuhvat vrtićem i vreme do fakulteta i srednje škole.
Kako računamoOcena 1–100, veće je bolje. Sastav: vreme do velikog centra i brzina mobilne mreže.
Kako računamoOcena 1–100, veće je bolje. Sastav: gori od dva zagađivača, PM2.5 zimi i SO₂.
Kako računamoOcena 1–100, veće je bolje. Sastav: teške nezgode; tema je van ukupne ocene.
Kako računamoTrendovi
Stanovništvo se poredi po popisima i procenama posle 2022, jer se godišnje procene ne nastavljaju preko popisa. Metodologija popisa se menjala.
Stanovnika34.537 2025.▼ 3,0% od 2022.Detalji
Broj stanovnika po proceni RZS. Godine pre popisa 2022. su stare procene.
- Najviše, 1981.
- 49.898
- Najmanje, 2025.
- 34.537
- Broj stanovnika
- 34.537
- Prosek mesta
- 40.683
- Položaj, 1. je najviše
- 56. od 161
Tabela po godinama
Godina Ovo mesto 2025. 34.537 2024. 34.885 2023. 35.280 2022. 35.592 2011. 43.101 2002. 48.353 1991. 49.311 1981. 49.898 1971. 48.727 1961. 46.062 1953. 41.622 1948. 39.488 Neto plata96.082 RSD, 12 meseci do 08/2026▲ 26,5% 2020–2025. realnoDetalji
- Ovo mesto
- Prosek mesta
Prosečna neto plata po godinama, RZS.
- Najviše, 2025.
- 88.802 RSD
- Najmanje, 2018.
- 41.031 RSD
- Neto plata, 12 meseci
- 96.082 RSD
- Prosek mesta
- 101.239 RSD
- Položaj, 1. je najbolje
- 83. od 161
Tabela po godinama
Godina Ovo mesto Prosek mesta 2025. 88.802 93.603 2024. 79.544 83.346 2023. 69.349 72.735 2022. 60.525 63.533 2021. 53.586 56.572 2020. 49.408 52.069 2019. 44.647 47.718 2018. 41.031 43.470 Zaposlenih10.929 2026.→ 0,6% od 2021.Detalji
Broj zaposlenih po godinama, RZS. Na grafikonu je ukupan broj, a poređenje je na 1.000 stanovnika.
- Najviše, 2023.
- 11.314
- Najmanje, 2016.
- 9.552
- Prosek mesta
- 322
- Položaj, 1. je najbolje
- 80. od 161
Tabela po godinama
Godina Ovo mesto 2026. 10.929 2025. 11.088 2024. 11.228 2023. 11.314 2022. 11.094 2021. 10.999 2020. 10.711 2019. 10.596 2018. 10.523 2017. 9.953 2016. 9.552 Korisnici penzija8.650 2026.▼ 2,0% od 2021.Detalji
Korisnici svih vrsta penzija, PIO fond, decembar svake godine, a za tekuću godinu poslednji objavljen mesec.
- Najviše, 2018.
- 9.338
- Najmanje, 2026.
- 8.650
- Prosek mesta
- 248
- Položaj, 1. je najviše
- 78. od 161
Tabela po godinama
Godina Ovo mesto 2026. 8.650 2025. 8.707 2024. 8.665 2023. 8.675 2022. 8.814 2021. 8.829 2020. 9.018 2019. 9.199 2018. 9.338 Odseljeni499 2025.▼ 17,4% od 2022.Detalji
Broj ljudi koji su se odselili iz mesta tokom godine, RZS.
- Najviše, 2022.
- 604
- Najmanje, 2025.
- 499
- Prosek mesta
- -1,5
- Položaj, 1. je najbolje
- 71. od 161
Tabela po godinama
Godina Ovo mesto 2025. 499 2024. 506 2023. 562 2022. 604 Doseljeni473 2025.▼ 11,4% od 2022.Detalji
Broj ljudi koji su se doselili u mesto tokom godine, RZS.
- Najviše, 2022.
- 534
- Najmanje, 2024.
- 467
- Prosek mesta
- -1,5
- Položaj, 1. je najbolje
- 71. od 161
Tabela po godinama
Godina Ovo mesto 2025. 473 2024. 467 2023. 510 2022. 534
Još trendova (9)
Noćenja turista8.342 2025.▲ 471,8% od 2019.Detalji
Ukupan broj noćenja turista godišnje, RZS. Na grafikonu je ukupan broj, a poređenje je po stanovniku.
- Najviše, 2025.
- 8.342
- Najmanje, 2022.
- 1.448
- Prosek mesta
- 2,7
- Položaj, 1. je najbolje
- 101. od 161
Tabela po godinama
Godina Ovo mesto 2025. 8.342 2024. 2.929 2023. 6.152 2022. 1.448 2019. 1.459 2018. 2.706 2016. 1.682 2015. 2.276 2014. 1.997 2013. 3.024 2011. 3.500 Mala matura485 2026.→ 0,6% od 2023.Detalji
- Ovo mesto
- Prosek mesta
Prosečan skor učenika na maloj maturi.
- Najviše, 2023.
- 488
- Najmanje, 2025.
- 484
- Prosek mesta
- 481
- Položaj, 1. je najbolje
- 70. od 161
Tabela po godinama
Godina Ovo mesto Prosek mesta 2026. 485 481 2025. 484 479 2024. 485 483 2023. 488 483 Saobraćajne nezgode121 2025.▲ 16,3% od 2020.Detalji
Ukupan broj saobraćajnih nezgoda godišnje, MUP.
- Najviše, 2024.
- 129
- Najmanje, 2018.
- 96
- Prosek mesta
- 206
- Položaj, 1. je najbolje
- 103. od 161
Tabela po godinama
Godina Ovo mesto 2025. 121 2024. 129 2023. 107 2022. 104 2021. 128 2020. 104 2019. 112 2018. 96 2017. 126 2016. 98 Noćno svetlo, sa satelita102. od 161 po stanovniku 2025.▲ 9,0% od 2020.Detalji
Ukupna jačina veštačkog svetla koju satelit NASA izmeri noću iznad teritorije mesta. Sam broj nema svakodnevno značenje: služi za poređenje istog mesta kroz vreme i mesta međusobno. Industrija i prelazak na LED rasvetu menjaju ga i kad se broj ljudi ne menja.
- Najviše, 2014.
- 3.631
- Najmanje, 2017.
- 2.505
- Prosek mesta
- 119,2
- Položaj, 1. je najviše
- 102. od 161
Tabela po godinama
Godina Ovo mesto 2025. 3.053 2024. 2.884 2023. 3.018 2022. 2.729 2021. 3.108 2020. 2.802 2019. 2.739 2018. 2.732 2017. 2.505 2016. 2.981 2015. 3.414 2014. 3.631 2013. 3.411 2012. 3.621 Prosečna penzija56.715 RSD 2026.▲ 35,7% od 2021. realnoDetalji
- Ovo mesto
- Prosek mesta
Prosečna penzija svih vrsta, PIO fond, decembar svake godine, a za tekuću godinu poslednji objavljen mesec.
- Najviše, 2025.
- 56.787 RSD
- Najmanje, 2019.
- 26.698 RSD
- Prosečna penzija
- 56.715 RSD
- Prosek mesta
- 50.307 RSD
- Položaj, 1. je najbolje
- 31. od 161
Tabela po godinama
Godina Ovo mesto Prosek mesta 2026. 56.715 50.307 2025. 56.787 50.246 2024. 50.888 44.693 2023. 40.078 35.047 2022. 33.929 29.593 2021. 29.723 25.699 2020. 28.114 24.231 2019. 26.698 22.945 2018. 26.703 22.892 Divlje deponije, prijavljene9 2024.▲ 200,0% od 2019.Detalji
Lokacije koje su opštine i komunalna preduzeća prijavile registru SEPA. Rast može da znači i savesnije prijavljivanje.
- Najviše, 2024.
- 9
- Najmanje, 2018.
- 1
- Prosek mesta
- 18
- Položaj, 1. je najviše
- 85. od 155
Tabela po godinama
Godina Ovo mesto 2024. 9 2023. 5 2022. 6 2021. 4 2020. 4 2019. 3 2018. 1 Životni vek75,3 god. 2025.→ 0,8% od 2023.Detalji
- Muškarci
- Žene
Tabela po godinama
Godina Muškarci Žene 2025. 73,2 77,4 2024. 73,1 76,8 2023. 72,2 77,2 Brakovi114 2025.▼ 11,6% od 2020.Detalji
Broj sklopljenih brakova godišnje, RZS.
- Najviše, 2010.
- 208
- Najmanje, 2025.
- 114
- Prosek mesta
- 4,4
- Položaj, 1. je najviše
- 130. od 161
Tabela po godinama
Godina Ovo mesto 2025. 114 2024. 136 2023. 143 2022. 139 2021. 155 2020. 129 2019. 180 2018. 192 2017. 166 2016. 147 2015. 205 2014. 179 2013. 198 2012. 206 2011. 189 2010. 208 Stanovi po dozvolama18 2025.▲ 100,0% od 2020.Detalji
Broj stanova za koje je izdata građevinska dozvola, RZS.
- Najviše, 2024.
- 53
- Najmanje, 2013.
- 3
- Prosek mesta
- 4,8
- Položaj, 1. je najbolje
- 116. od 161
Tabela po godinama
Godina Ovo mesto 2025. 18 2024. 53 2023. 11 2022. 52 2021. 19 2020. 9 2019. 22 2018. 13 2017. 13 2016. 10 2015. 9 2014. 3 2013. 3 2012. 5 2011. 17 2010. 12 2009. 10 2008. 21 2007. 15
„Realno" znači posle inflacije po indeksu cena za Srbiju. Strelica je smer; zelena je poboljšanje, crvena pogoršanje, siva bez ocene. Praćenje ocena počinje u oktobru 2026.
Poređenje
Medijana: pola mesta je iznad te vrednosti, a pola ispod, pa je ne pomeraju krajnje vrednosti. Prosek regiona računa svako mesto jednako. Mesto 1 je najbolje. Kliknite na pokazatelj za sva mesta.
| Pokazatelj | Ovde | Prosek regiona | Medijana | U regionu | U Srbiji |
|---|---|---|---|---|---|
| Neto plata, 12 meseci | 96.082 RSD | 95.899 | 96.554 | 2. od 4 | 83. od 161 |
| Zaposleni na 1.000 radno sposobnih | 508 | 502 | 521 | 3. od 4 | 95. od 161 |
| Nezaposleni na 1.000 stanovnika | 67,2 | 65,8 | 55,9 | 3. od 4 | 99. od 161 |
| Promena od 2022. | -3,0 % | -3,3 | -2,6 | 1. od 4 | 91. od 161 |
| Deca do 14 godina | 13,6 % | 13,3 | 13,5 | 2. od 4 | 74. od 161 |
| Sa višom ili visokom školom | 13,3 % | 13,3 | 13,9 | 2. od 4 | 85. od 161 |
| Skor na maloj maturi | 485 | 480 | 480 | 2. od 4 | 70. od 161 |
| Lekari na 10.000 stanovnika | 11,6 | 19,4 | 17,1 | 4. od 4 | 136. od 161 |
| Cena stana po m² | nema podatka | 1.040 | 1.291 | – | – |
| Mobilna mreža Procena | 178 Mb/s | 195 | 156 | 3. od 4 | 58. od 161 |
| PM2.5 zimi, izmereno ili procena Procena | 33,7 µg/m³ | 34,0 | 33,4 | 2. od 4 | 84. od 161 |
| Teške nezgode godišnje na 10.000 ljudi prisutnih tokom dana | 21,7 | 22,4 | 17,6 | 2. od 4 | 116. od 161 |
Slična mesta: Jagodina, Vrbas, Bačka Palanka, Sombor, Bačka Topola. Upoređuje se sa njihovim prosekom, prvo najveća razlika.
Prednosti u odnosu na slična mesta
| Pokazatelj | Ovde | Slična mesta |
|---|---|---|
| Obuhvat vrtićem | 61 % | 52 % |
| Teške nezgode godišnje na 10.000 ljudi prisutnih tokom dana | 21,7 | 23,6 |
| Skor na maloj maturi | 485 | 478 |
| Prazni i napušteni stanovi | 16,3 % | 17,1 % |
| Neto doseljeni na 1.000 godišnje | -1,1 | -1,5 |
| PM2.5 zimi, izmereno ili procena | 33,7 µg/m³ | 34,5 µg/m³ |
Zaostatak za sličnim mestima
| Pokazatelj | Ovde | Slična mesta |
|---|---|---|
| Prečišćene otpadne vode | 0,0 % | 40,6 % |
| Opštinski putevi sa savremenim kolovozom | 59,4 % | 96,0 % |
| Do sedišta regiona | 49 min | 24 min |
| Zaposleni na 1.000 radno sposobnih | 508 | 550 |
| Mobilna mreža | 178 Mb/s | 210 Mb/s |
| Domaćinstva na kanalizaciji | 37,2 % | 44,4 % |
| Sa višom ili visokom školom | 13,3 % | 15,8 % |
| Lekari na 10.000 stanovnika | 11,6 | 28,4 |
Šta kažu nezavisni izvori
Procena OpenStreetMap, 2026-11-01. Podatke unose volonteri: ovo pokazuje šta je ucrtano na mapi, a slabije mapirano mesto izgleda kao mesto sa manje usluga. Ne ulazi u ocenu.
- Apoteke na 10.000 stanovnika: 4,1 (prosek mesta 2,8)
- Supermarketi na 10.000 stanovnika: 1,5 (prosek mesta 1,9)
- Pošte na 10.000 stanovnika: 1,7 (prosek mesta 3,5)
- Banke na 10.000 stanovnika: 1,7 (prosek mesta 1,8)
- Lekari i klinike na 10.000 stanovnika: 1,5 (prosek mesta 1,7)
- Restorani i kafići na 10.000 stanovnika: 2,6 (prosek mesta 8,9)
- Benzinske pumpe na 10.000 stanovnika: 3,8 (prosek mesta 3,2)
Slična mesta
Uporedi ova mesta u alatu. Sličnost je računata iz 28 pokazatelja; način je na stranici Kako računamo.
Izvori i metodologija
Izvor i period stoje uz svaki pokazatelj. Celu računicu vidite na stranici Kako računamo, a proveru ocene na stranici Provera ocene. Svežinu izvora prati Stanje podataka, a sve brojke su u preuzimanju.
Provera brojki
Zvanične procene poredimo sa onim što je stvarno izbrojano. Ako se slažu, odnos je oko 100. Izbori 2026. nisu konačni. Ovo ne ulazi u glavnu ocenu.
| Pitanje | Zvanično | Izmereno | Odnos |
|---|---|---|---|
| Koliko punoletnih je stvarno tu?Glasači su donja mera prisutnih; iznad 100 znači da je glasalo više ljudi nego što procena kaže da živi tu. | 28.772 punoletnih po RZS proceni | 23.825 glasalo 2026. | 83 na 100 |
| Da li je birački spisak veći od procene?Spisak uključuje i one koji su otišli, a nisu se odjavili. | 28.772 punoletnih po RZS proceni | 32.634 na biračkom spisku | 113 na 100 |
| Ima li dece koliko piše?Škola zna ko je stvarno došao. | 328 očekivanih osmaka po RZS proceni | 330 stvarno na maloj maturi | 101 na 100 |
| Koliko stanova je stvarno nastanjeno?Popis 2022. Ostatak su prazni, napušteni i vikend stanovi. | 17.277 stanova | 14.060 nastanjeno | 81% |
| Koliko mesto svetli noću?Satelit NASA. Industrija i LED rasveta podižu broj. | 34.537 stanovnika | 88,4 zračenja na 1.000 stanovnika | 102. od 161 |
Promena biračkog spiska, 2023. do 2026.
Spisak se menja zbog novih punoletnih i umrlih. Ostatak je ono što to dvoje ne objašnjava.
- Spisak 2023.
- 33.681
- Novi punoletni
- +1.019
- Umrli
- −1.722
- Ostatak
- −344
- Spisak 2026.
- 32.634
Život i ljudi
Životni vek i uzroci smrti
- Životni vek, muškarci
- 73,2 god.
- Životni vek, žene
- 77,4 god.
- Bolesti srca i krvotoka na 10.000
- 94,1
- Tumori na 10.000
- 31,7
- Bolesti disanja na 10.000
- 12,1
- Povrede i trovanja na 10.000
- 4,7
Seljenje, porodica i gradnja
- Neto doseljeni na 1.000 godišnje
- -1,1
- Brakovi na 1.000 godišnje
- 3,8
- Razvodi na 100 brakova
- 40,5
- Stanovi po dozvolama na 1.000
- 0,9
- Srednjoškolci na 1.000 stanovnika
- 29,6
RZS. Uzroci smrti su sirove stope, pa starije mesto ima veće brojeve. Seljenje, smrti i brakovi su prosek tri godine, a dozvole pet.
Obrazovanje
Osnovna škola, osmi razred
- Prosečna ocena
- 4,12
- Matematika, skor
- 500
- Maternji jezik, skor
- 472
- Ocena prema testu*
- 0,06
Srednje škole
- Srednjih škola
- 4
- Gimnazija
- 0
- Srednjoškolaca na 1.000
- 29,6
- Učenika po nastavniku
- 6,5
* Naše računanje: koliko je školska ocena viša ili niža od ocene koju rezultat na maloj maturi predviđa u celoj Srbiji. Rezultati mature i upisni bodovi po srednjoj školi nisu objavljeni kao otvoreni podaci. Univerziteti su na stranici Univerziteti i fakulteti.
Stanovništvo
- Stanovnika 2025.
- 34.537
- Promena od 2022.
- -3,0%
- Dece do 14
- 13,6%
- Starijih od 65
- 24,3%
Na popisu 2011. bilo je 43.101, a 2022. 35.592 stanovnika. Procene RZS-a se posle svakog popisa ponovo baziraju, pa je linija prekinuta tamo gde bi skok bio samo promena osnova.
Svi popisi, 1948–2022.
Popisi su rađeni po različitim metodologijama, a teritorija je svedena na stanje iz 2022.
Procene po godinama
Rođeni i umrli, 1961–2025.
- Rođeni 2025.
- 251
- Umrli 2025.
- 547
- Prirodni priraštaj
- -296 rođeni minus umrli
Tabela po godinama
| Godina | Rođeni | Umrli | Priraštaj |
|---|---|---|---|
| 2025. | 251 | 547 | -296 |
| 2024. | 267 | 602 | -335 |
| 2023. | 260 | 625 | -365 |
| 2022. | 312 | 613 | -301 |
| 2021. | 273 | 783 | -510 |
| 2020. | 268 | 724 | -456 |
| 2019. | 281 | 684 | -403 |
| 2018. | 301 | 637 | -336 |
| 2017. | 294 | 623 | -329 |
| 2016. | 311 | 650 | -339 |
| 2015. | 317 | 691 | -374 |
| 2014. | 308 | 659 | -351 |
| 2013. | 338 | 663 | -325 |
| 2012. | 331 | 655 | -324 |
| 2011. | 321 | 669 | -348 |
| 2010. | 344 | 696 | -352 |
| 2009. | 378 | 622 | -244 |
| 2008. | 361 | 632 | -271 |
| 2007. | 339 | 674 | -335 |
| 2006. | 383 | 698 | -315 |
| 2005. | 418 | 712 | -294 |
| 2004. | 430 | 645 | -215 |
| 2003. | 462 | 641 | -179 |
| 2002. | 531 | 694 | -163 |
| 2001. | 493 | 646 | -153 |
| 2000. | 452 | 734 | -282 |
| 1999. | 480 | 709 | -229 |
| 1998. | 441 | 699 | -258 |
| 1997. | 468 | 719 | -251 |
| 1996. | 471 | 666 | -195 |
| 1995. | 516 | 662 | -146 |
| 1994. | 521 | 603 | -82 |
| 1993. | 525 | 655 | -130 |
| 1992. | 508 | 620 | -112 |
| 1991. | 559 | 596 | -37 |
| 1990. | 572 | 534 | 38 |
| 1989. | 595 | 536 | 59 |
| 1988. | 673 | 577 | 96 |
| 1987. | 653 | 553 | 100 |
| 1986. | 648 | 555 | 93 |
| 1985. | 661 | 545 | 116 |
| 1984. | 711 | 584 | 127 |
| 1983. | 660 | 539 | 121 |
| 1982. | 687 | 577 | 110 |
| 1981. | 691 | 530 | 161 |
| 1980. | 718 | 472 | 246 |
| 1979. | 697 | 491 | 206 |
| 1978. | 729 | 527 | 202 |
| 1977. | 731 | 437 | 294 |
| 1976. | 772 | 432 | 340 |
| 1975. | 751 | 473 | 278 |
| 1974. | 663 | 447 | 216 |
| 1973. | 754 | 428 | 326 |
| 1972. | 716 | 446 | 270 |
| 1971. | 706 | 419 | 287 |
| 1970. | 684 | 425 | 259 |
| 1969. | 748 | 431 | 317 |
| 1968. | 822 | 368 | 454 |
| 1967. | 815 | 430 | 385 |
| 1966. | 794 | 374 | 420 |
| 1965. | 829 | 402 | 427 |
| 1964. | 801 | 343 | 458 |
| 1963. | 846 | 368 | 478 |
| 1962. | 923 | 476 | 447 |
| 1961. | 1.047 | 463 | 584 |
RZS, teritorija svedena na današnje opštine.
Naselja (7), broj stanovnika po popisima
| Naselje | 1948. | 1971. | 1991. | 2011. | 2022. |
|---|---|---|---|---|---|
| Kula | 10.704 | 17.245 | 19.311 | 17.866 | 14.873 |
| Crvenka | 6.879 | 10.098 | 10.409 | 9.001 | 7.232 |
| Sivac | 11.029 | 10.469 | 9.514 | 7.895 | 6.716 |
| Ruski Krstur | 5.874 | 5.960 | 5.636 | 4.585 | 3.846 |
| Kruščić | 2.791 | 2.927 | 2.477 | 1.852 | 1.468 |
| Lipar | 1.696 | 1.609 | 1.456 | 1.482 | 1.144 |
| Nova Crvenka | 515 | 419 | 508 | 420 | 313 |
Sastav stanovništva
Procena pre popisa 2022. Ovde je procena za 2021. bila 6,9% veća od popisa, a 3,3% ljudi bilo je u drugoj starosnoj grupi.
- Prosečna starost
- 42,3 muškarci 40,6, žene 44,0
- Muškarci
- 48,9% 21.088
- Žene
- 51,1% 22.009
- Žena na 100 muškaraca
- 104,4
Tabela po starosti
| Starost | Muškarci | Žene |
|---|---|---|
| 0–4 | 913 | 873 |
| 5–9 | 1.115 | 1.033 |
| 10–14 | 1.129 | 1.076 |
| 15–19 | 1.295 | 1.167 |
| 20–24 | 1.445 | 1.423 |
| 25–29 | 1.522 | 1.216 |
| 30–34 | 1.412 | 1.309 |
| 35–39 | 1.428 | 1.313 |
| 40–44 | 1.432 | 1.430 |
| 45–49 | 1.581 | 1.552 |
| 50–54 | 1.623 | 1.621 |
| 55–59 | 1.665 | 1.729 |
| 60–64 | 1.426 | 1.637 |
| 65–69 | 957 | 1.203 |
| 70–74 | 1.022 | 1.366 |
| 75–79 | 654 | 1.043 |
| 80–84 | 343 | 699 |
| 85+ | 126 | 319 |
Procena pre popisa 2022. Ovde je procena za 2021. bila 6,9% veća od popisa, a 3,3% ljudi bilo je u drugoj starosnoj grupi.
- Prosečna starost
- 42,6 muškarci 40,8, žene 44,3
- Muškarci
- 49,0% 20.876
- Žene
- 51,0% 21.745
- Žena na 100 muškaraca
- 104,2
Tabela po starosti
| Starost | Muškarci | Žene |
|---|---|---|
| 0–4 | 907 | 845 |
| 5–9 | 1.053 | 995 |
| 10–14 | 1.158 | 1.062 |
| 15–19 | 1.248 | 1.144 |
| 20–24 | 1.380 | 1.375 |
| 25–29 | 1.520 | 1.211 |
| 30–34 | 1.395 | 1.283 |
| 35–39 | 1.453 | 1.305 |
| 40–44 | 1.390 | 1.401 |
| 45–49 | 1.549 | 1.501 |
| 50–54 | 1.605 | 1.616 |
| 55–59 | 1.647 | 1.699 |
| 60–64 | 1.463 | 1.649 |
| 65–69 | 960 | 1.232 |
| 70–74 | 976 | 1.312 |
| 75–79 | 691 | 1.064 |
| 80–84 | 347 | 707 |
| 85+ | 134 | 344 |
Procena pre popisa 2022. Ovde je procena za 2021. bila 6,9% veća od popisa, a 3,3% ljudi bilo je u drugoj starosnoj grupi.
- Prosečna starost
- 42,8 muškarci 41,0, žene 44,5
- Muškarci
- 49,0% 20.649
- Žene
- 51,0% 21.461
- Žena na 100 muškaraca
- 103,9
Tabela po starosti
| Starost | Muškarci | Žene |
|---|---|---|
| 0–4 | 899 | 834 |
| 5–9 | 1.001 | 951 |
| 10–14 | 1.170 | 1.065 |
| 15–19 | 1.196 | 1.122 |
| 20–24 | 1.323 | 1.293 |
| 25–29 | 1.531 | 1.222 |
| 30–34 | 1.393 | 1.228 |
| 35–39 | 1.449 | 1.315 |
| 40–44 | 1.342 | 1.353 |
| 45–49 | 1.520 | 1.477 |
| 50–54 | 1.592 | 1.612 |
| 55–59 | 1.599 | 1.617 |
| 60–64 | 1.480 | 1.688 |
| 65–69 | 1.011 | 1.297 |
| 70–74 | 935 | 1.243 |
| 75–79 | 695 | 1.083 |
| 80–84 | 364 | 700 |
| 85+ | 149 | 361 |
Procena pre popisa 2022. Ovde je procena za 2021. bila 6,9% veća od popisa, a 3,3% ljudi bilo je u drugoj starosnoj grupi.
- Prosečna starost
- 43,0 muškarci 41,3, žene 44,7
- Muškarci
- 49,1% 20.422
- Žene
- 50,9% 21.165
- Žena na 100 muškaraca
- 103,6
Tabela po starosti
| Starost | Muškarci | Žene |
|---|---|---|
| 0–4 | 882 | 807 |
| 5–9 | 965 | 944 |
| 10–14 | 1.160 | 1.060 |
| 15–19 | 1.158 | 1.086 |
| 20–24 | 1.275 | 1.214 |
| 25–29 | 1.515 | 1.226 |
| 30–34 | 1.400 | 1.190 |
| 35–39 | 1.424 | 1.336 |
| 40–44 | 1.345 | 1.282 |
| 45–49 | 1.480 | 1.471 |
| 50–54 | 1.581 | 1.599 |
| 55–59 | 1.551 | 1.562 |
| 60–64 | 1.484 | 1.681 |
| 65–69 | 1.074 | 1.379 |
| 70–74 | 879 | 1.166 |
| 75–79 | 697 | 1.092 |
| 80–84 | 382 | 685 |
| 85+ | 170 | 385 |
Procena pre popisa 2022. Ovde je procena za 2021. bila 6,9% veća od popisa, a 3,3% ljudi bilo je u drugoj starosnoj grupi.
- Prosečna starost
- 43,2 muškarci 41,5, žene 45,0
- Muškarci
- 49,1% 20.178
- Žene
- 50,9% 20.900
- Žena na 100 muškaraca
- 103,6
Tabela po starosti
| Starost | Muškarci | Žene |
|---|---|---|
| 0–4 | 852 | 794 |
| 5–9 | 937 | 921 |
| 10–14 | 1.154 | 1.035 |
| 15–19 | 1.121 | 1.067 |
| 20–24 | 1.254 | 1.151 |
| 25–29 | 1.442 | 1.221 |
| 30–34 | 1.420 | 1.169 |
| 35–39 | 1.418 | 1.316 |
| 40–44 | 1.364 | 1.276 |
| 45–49 | 1.428 | 1.439 |
| 50–54 | 1.551 | 1.558 |
| 55–59 | 1.526 | 1.568 |
| 60–64 | 1.475 | 1.639 |
| 65–69 | 1.156 | 1.484 |
| 70–74 | 797 | 1.088 |
| 75–79 | 715 | 1.102 |
| 80–84 | 382 | 657 |
| 85+ | 186 | 415 |
Procena pre popisa 2022. Ovde je procena za 2021. bila 6,9% veća od popisa, a 3,3% ljudi bilo je u drugoj starosnoj grupi.
- Prosečna starost
- 43,4 muškarci 41,6, žene 45,2
- Muškarci
- 49,1% 19.911
- Žene
- 50,9% 20.639
- Žena na 100 muškaraca
- 103,7
Tabela po starosti
| Starost | Muškarci | Žene |
|---|---|---|
| 0–4 | 834 | 798 |
| 5–9 | 919 | 874 |
| 10–14 | 1.112 | 1.022 |
| 15–19 | 1.113 | 1.049 |
| 20–24 | 1.232 | 1.090 |
| 25–29 | 1.352 | 1.213 |
| 30–34 | 1.442 | 1.140 |
| 35–39 | 1.393 | 1.280 |
| 40–44 | 1.382 | 1.295 |
| 45–49 | 1.398 | 1.389 |
| 50–54 | 1.504 | 1.508 |
| 55–59 | 1.508 | 1.570 |
| 60–64 | 1.465 | 1.633 |
| 65–69 | 1.214 | 1.535 |
| 70–74 | 756 | 1.049 |
| 75–79 | 714 | 1.095 |
| 80–84 | 386 | 649 |
| 85+ | 187 | 450 |
Procena pre popisa 2022. Ovde je procena za 2021. bila 6,9% veća od popisa, a 3,3% ljudi bilo je u drugoj starosnoj grupi.
- Prosečna starost
- 43,7 muškarci 41,8, žene 45,5
- Muškarci
- 49,1% 19.680
- Žene
- 50,9% 20.375
- Žena na 100 muškaraca
- 103,5
Tabela po starosti
| Starost | Muškarci | Žene |
|---|---|---|
| 0–4 | 815 | 791 |
| 5–9 | 913 | 848 |
| 10–14 | 1.047 | 986 |
| 15–19 | 1.141 | 1.031 |
| 20–24 | 1.193 | 1.069 |
| 25–29 | 1.284 | 1.172 |
| 30–34 | 1.448 | 1.127 |
| 35–39 | 1.360 | 1.252 |
| 40–44 | 1.410 | 1.286 |
| 45–49 | 1.355 | 1.364 |
| 50–54 | 1.473 | 1.452 |
| 55–59 | 1.492 | 1.558 |
| 60–64 | 1.460 | 1.613 |
| 65–69 | 1.233 | 1.548 |
| 70–74 | 774 | 1.076 |
| 75–79 | 683 | 1.061 |
| 80–84 | 407 | 678 |
| 85+ | 192 | 463 |
Procena pre popisa 2022. Ovde je procena za 2021. bila 6,9% veća od popisa, a 3,3% ljudi bilo je u drugoj starosnoj grupi.
- Prosečna starost
- 43,9 muškarci 42,1, žene 45,7
- Muškarci
- 49,2% 19.488
- Žene
- 50,8% 20.121
- Žena na 100 muškaraca
- 103,2
Tabela po starosti
| Starost | Muškarci | Žene |
|---|---|---|
| 0–4 | 798 | 764 |
| 5–9 | 911 | 842 |
| 10–14 | 991 | 942 |
| 15–19 | 1.149 | 1.041 |
| 20–24 | 1.156 | 1.052 |
| 25–29 | 1.235 | 1.116 |
| 30–34 | 1.461 | 1.135 |
| 35–39 | 1.352 | 1.200 |
| 40–44 | 1.417 | 1.293 |
| 45–49 | 1.306 | 1.318 |
| 50–54 | 1.456 | 1.430 |
| 55–59 | 1.479 | 1.556 |
| 60–64 | 1.430 | 1.543 |
| 65–69 | 1.243 | 1.576 |
| 70–74 | 820 | 1.140 |
| 75–79 | 658 | 1.003 |
| 80–84 | 414 | 714 |
| 85+ | 212 | 456 |
Procena pre popisa 2022. Ovde je procena za 2021. bila 6,9% veća od popisa, a 3,3% ljudi bilo je u drugoj starosnoj grupi.
- Prosečna starost
- 44,1 muškarci 42,2, žene 45,9
- Muškarci
- 49,2% 19.262
- Žene
- 50,8% 19.879
- Žena na 100 muškaraca
- 103,2
Tabela po starosti
| Starost | Muškarci | Žene |
|---|---|---|
| 0–4 | 789 | 737 |
| 5–9 | 888 | 817 |
| 10–14 | 954 | 937 |
| 15–19 | 1.145 | 1.048 |
| 20–24 | 1.127 | 1.019 |
| 25–29 | 1.194 | 1.070 |
| 30–34 | 1.442 | 1.140 |
| 35–39 | 1.358 | 1.173 |
| 40–44 | 1.398 | 1.309 |
| 45–49 | 1.314 | 1.247 |
| 50–54 | 1.425 | 1.426 |
| 55–59 | 1.472 | 1.542 |
| 60–64 | 1.387 | 1.491 |
| 65–69 | 1.240 | 1.557 |
| 70–74 | 862 | 1.227 |
| 75–79 | 621 | 936 |
| 80–84 | 411 | 738 |
| 85+ | 235 | 465 |
Procena pre popisa 2022. Ovde je procena za 2021. bila 6,9% veća od popisa, a 3,3% ljudi bilo je u drugoj starosnoj grupi.
- Prosečna starost
- 44,2 muškarci 42,4, žene 46,0
- Muškarci
- 49,2% 19.006
- Žene
- 50,8% 19.624
- Žena na 100 muškaraca
- 103,3
Tabela po starosti
| Starost | Muškarci | Žene |
|---|---|---|
| 0–4 | 773 | 723 |
| 5–9 | 855 | 798 |
| 10–14 | 935 | 923 |
| 15–19 | 1.145 | 1.022 |
| 20–24 | 1.098 | 1.020 |
| 25–29 | 1.173 | 1.030 |
| 30–34 | 1.362 | 1.141 |
| 35–39 | 1.382 | 1.149 |
| 40–44 | 1.392 | 1.292 |
| 45–49 | 1.331 | 1.248 |
| 50–54 | 1.375 | 1.386 |
| 55–59 | 1.440 | 1.496 |
| 60–64 | 1.372 | 1.488 |
| 65–69 | 1.228 | 1.510 |
| 70–74 | 914 | 1.319 |
| 75–79 | 560 | 857 |
| 80–84 | 421 | 747 |
| 85+ | 250 | 475 |
Procena pre popisa 2022. Ovde je procena za 2021. bila 6,9% veća od popisa, a 3,3% ljudi bilo je u drugoj starosnoj grupi.
- Prosečna starost
- 44,3 muškarci 42,5, žene 46,1
- Muškarci
- 49,2% 18.710
- Žene
- 50,8% 19.341
- Žena na 100 muškaraca
- 103,4
Tabela po starosti
| Starost | Muškarci | Žene |
|---|---|---|
| 0–4 | 747 | 706 |
| 5–9 | 843 | 803 |
| 10–14 | 922 | 881 |
| 15–19 | 1.106 | 1.010 |
| 20–24 | 1.093 | 1.017 |
| 25–29 | 1.148 | 990 |
| 30–34 | 1.274 | 1.134 |
| 35–39 | 1.403 | 1.127 |
| 40–44 | 1.370 | 1.254 |
| 45–49 | 1.350 | 1.275 |
| 50–54 | 1.339 | 1.339 |
| 55–59 | 1.391 | 1.447 |
| 60–64 | 1.358 | 1.488 |
| 65–69 | 1.222 | 1.498 |
| 70–74 | 952 | 1.345 |
| 75–79 | 535 | 820 |
| 80–84 | 404 | 732 |
| 85+ | 253 | 475 |
- Prosečna starost
- 44,9 muškarci 43,3, žene 46,5
- Muškarci
- 48,8% 17.353
- Žene
- 51,2% 18.239
- Žena na 100 muškaraca
- 105,1
Tabela po starosti
| Starost | Muškarci | Žene |
|---|---|---|
| 0–4 | 784 | 749 |
| 5–9 | 831 | 822 |
| 10–14 | 876 | 842 |
| 15–19 | 954 | 899 |
| 20–24 | 930 | 860 |
| 25–29 | 906 | 802 |
| 30–34 | 1.009 | 970 |
| 35–39 | 1.254 | 1.041 |
| 40–44 | 1.193 | 1.138 |
| 45–49 | 1.269 | 1.161 |
| 50–54 | 1.215 | 1.277 |
| 55–59 | 1.356 | 1.355 |
| 60–64 | 1.347 | 1.476 |
| 65–69 | 1.272 | 1.485 |
| 70–74 | 984 | 1.352 |
| 75–79 | 583 | 893 |
| 80–84 | 397 | 698 |
| 85+ | 193 | 419 |
- Prosečna starost
- 45,0 muškarci 43,4, žene 46,6
- Muškarci
- 48,8% 17.222
- Žene
- 51,2% 18.058
- Žena na 100 muškaraca
- 104,9
Tabela po starosti
| Starost | Muškarci | Žene |
|---|---|---|
| 0–4 | 760 | 741 |
| 5–9 | 831 | 818 |
| 10–14 | 886 | 835 |
| 15–19 | 925 | 885 |
| 20–24 | 952 | 863 |
| 25–29 | 872 | 781 |
| 30–34 | 973 | 928 |
| 35–39 | 1.248 | 1.058 |
| 40–44 | 1.189 | 1.094 |
| 45–49 | 1.275 | 1.180 |
| 50–54 | 1.186 | 1.218 |
| 55–59 | 1.338 | 1.344 |
| 60–64 | 1.344 | 1.475 |
| 65–69 | 1.242 | 1.413 |
| 70–74 | 996 | 1.404 |
| 75–79 | 621 | 918 |
| 80–84 | 382 | 678 |
| 85+ | 202 | 425 |
- Prosečna starost
- 45,2 muškarci 43,5, žene 46,8
- Muškarci
- 48,9% 17.058
- Žene
- 51,1% 17.827
- Žena na 100 muškaraca
- 104,5
Tabela po starosti
| Starost | Muškarci | Žene |
|---|---|---|
| 0–4 | 746 | 707 |
| 5–9 | 841 | 810 |
| 10–14 | 868 | 812 |
| 15–19 | 907 | 890 |
| 20–24 | 956 | 875 |
| 25–29 | 860 | 751 |
| 30–34 | 922 | 871 |
| 35–39 | 1.226 | 1.064 |
| 40–44 | 1.191 | 1.074 |
| 45–49 | 1.250 | 1.195 |
| 50–54 | 1.195 | 1.141 |
| 55–59 | 1.310 | 1.360 |
| 60–64 | 1.324 | 1.444 |
| 65–69 | 1.209 | 1.366 |
| 70–74 | 1.011 | 1.394 |
| 75–79 | 659 | 989 |
| 80–84 | 367 | 637 |
| 85+ | 216 | 447 |
- Prosečna starost
- 45,4 muškarci 43,6, žene 47,0
- Muškarci
- 49,0% 16.908
- Žene
- 51,0% 17.629
- Žena na 100 muškaraca
- 104,3
Tabela po starosti
| Starost | Muškarci | Žene |
|---|---|---|
| 0–4 | 740 | 684 |
| 5–9 | 833 | 801 |
| 10–14 | 841 | 797 |
| 15–19 | 906 | 876 |
| 20–24 | 967 | 878 |
| 25–29 | 855 | 748 |
| 30–34 | 896 | 819 |
| 35–39 | 1.146 | 1.053 |
| 40–44 | 1.224 | 1.067 |
| 45–49 | 1.238 | 1.176 |
| 50–54 | 1.203 | 1.126 |
| 55–59 | 1.263 | 1.326 |
| 60–64 | 1.295 | 1.402 |
| 65–69 | 1.199 | 1.374 |
| 70–74 | 1.020 | 1.357 |
| 75–79 | 693 | 1.070 |
| 80–84 | 359 | 589 |
| 85+ | 230 | 486 |
Crtica je Srbija u istoj godini. Procene pre 2022. se ne nastavljaju na one posle popisa, pa se te godine ne porede međusobno. RZS.
Nacionalnost, popisi 2022. i 2011.
| Grupa | Traka | 2022. | 2011. | Broj |
|---|---|---|---|---|
| Srbi | 62,4% | 58,6% | 22.210 | |
| Rusini | 10,1% | 10,6% | 3.595 | |
| Mađari | 7,5% | 7,9% | 2.660 | |
| Crnogorci | 5,6% | 10,1% | 1.992 | |
| Ukrajinci | 2,7% | 3,0% | 946 | |
| Hrvati | 1,0% | 1,3% | 369 | |
| Nisu se izjasnili | 4,2% | 4,5% | 1.494 | |
| Nepoznato | 3,0% | 0,3% | 1.067 |
Grupe ispod 1% (16)
| Grupa | 2022. | 2011. | Broj |
|---|---|---|---|
| Romi | 0,79% | 0,7% | 282 |
| Regionalna pripadnost | 0,43% | 0,7% | 154 |
| Ostali | 0,41% | 0,4% | 145 |
| Jugosloveni | 0,39% | 0,3% | 138 |
| Makedonci | 0,34% | 0,3% | 121 |
| Slovaci | 0,32% | 0,3% | 115 |
| Nemci | 0,26% | 0,4% | 91 |
| Muslimani | 0,13% | 0,1% | 45 |
| Slovenci | 0,12% | 0,1% | 43 |
| Rusi | 0,10% | 0,1% | 37 |
| Bunjevci | 0,07% | 0,1% | 26 |
| Goranci | 0,07% | 0,1% | 26 |
| Albanci | 0,06% | 0,1% | 23 |
| Bošnjaci | 0,02% | 0,0% | 7 |
| Bugari | 0,01% | 0,0% | 3 |
| Rumuni | 0,01% | 0,0% | 3 |
Veroispovest, popisi 2022. i 2011.
| Grupa | Traka | 2022. | 2011. | Broj |
|---|---|---|---|---|
| Pravoslavna | 69,6% | 70,0% | 24.771 | |
| Katolička | 19,1% | 21,0% | 6.811 | |
| Nisu se izjasnili | 5,4% | 6,5% | 1.926 | |
| Nepoznato | 3,6% | 0,3% | 1.288 |
Grupe ispod 1% (8)
| Grupa | 2022. | 2011. | Broj |
|---|---|---|---|
| Nisu vernici | 0,83% | 1,0% | 297 |
| Protestantska | 0,56% | 0,7% | 198 |
| Ostale hrišćanske | 0,49% | 0,2% | 176 |
| Islamska | 0,26% | 0,3% | 92 |
| Agnostici | 0,06% | 0,0% | 22 |
| Istočnjačke | 0,02% | 0,0% | 6 |
| Ostale | 0,01% | 0,0% | 3 |
| Judaistička | 0,01% | 0,0% | 2 |
Udeo u svim popisanim. Izjašnjavanje nije obavezno, a „Nepoznato” je kategorija RZS-a. Udeo „Nepoznato” je u Srbiji 2022. veći nego 2011, pa razlika između kolona ne mora da bude stvarna promena. Nacionalnost i vera se ne ocenjuju i ne ulaze u poređenja. RZS, Popis 2022.
Cena života
- Korpa, usklađena
- 118.756 RSD, 2026-05, pomereno do 2026-09, procena iz najbližih gradova
- Prosečna plata
- 96.082 RSD
- Stanovanje mesečno
- 18.498 procena, stan od 50 m²
- Sve kroz platu
- 1,43 korpa i stanovanje
Procena Državna računica, a ne tržišno merenje; koristi se oprezno i poredi sa našim cenama iz prodavnica. Stanovanje: za ovo mesto nema kirija ni kupoprodaja, pa je ovo procena iz cene novih stanova, svedena na istu skalu. Uporedi cene u prodavnicama.
Stanovanje i obrazovanje
- Stanova
- 17.277
- Prazni i napušteni
- 16,3%
- Pod zakupom
- 4,8%
- Zgrade starije od 1971.
- 47%
- Viša ili visoka škola
- 13,3%
- Bez srednje škole
- 23,2%
Popis 2022. RZS.
Posao i plate
- Neto plata, 12 meseci
- 96.082 do 08/2026
- Zaposlenih na 1.000
- 315
- Aktivnih firmi
- 332 09/2025
- Nezaposlenih na birou
- 2.320 09/2025
- Budžet po stanovniku
- 59.252 RSD, 2024.
- Ulaganja po stanovniku
- 5.689 RSD, 10,5% rashoda
Plata zaposlenih koji ovde žive, bez obzira na to gde rade. Tačka je ovo mesto, crta je Srbija.
Zdravstvo
- Lekara
- 40
- Stanovnika po lekaru
- 863
- Zubara
- 7
- Farmaceuta
- 1
Podaci za 2024, samo zdravstvena služba. Broji se gde ljudi rade, pa bolnički centri izgledaju bolje od mesta čiji se stanovnici tamo leče.
Škole i vrtići
- Skor na maloj maturi
- 485 2025/26, prosek mesta 481
- Osnovnih škola
- 7
- Dece u vrtiću
- 1.265 2025/2026
- Obuhvat vrtićem
- 61% naša procena
Skor je prosek tri standardizovana testa, ponderisan brojem učenika. Više govori o generaciji i porodicama nego o samoj školi. Ministarstvo prosvete.
Od čega se živi
Popis 2022.
Popis 2011.
| Grupa | 2022. | Udeo | 2011. | Udeo |
|---|---|---|---|---|
| Zaposleni | 11.631 | 32,7% | 12.047 | 28,0% |
| Penzioneri | 9.043 | 25,4% | 10.619 | 24,6% |
| Deca do 15 godina | 4.904 | 13,8% | 6.144 | 14,3% |
| Učenici i studenti | 2.171 | 6,1% | 3.254 | 7,5% |
| Nezaposleni | 3.112 | 8,7% | 4.510 | 10,5% |
| Domaćinstvo i ostali | 4.731 | 13,3% | 6.527 | 15,1% |
RZS, popisi 2011. i 2022: svaka osoba je u jednoj grupi. Stopa nezaposlenosti po popisu je 21,1%. Godišnje, PIO fond: 8.650 korisnika penzija u 2026-06, prosečna penzija 56.715 RSD, 80 korisnika na 100 zaposlenih. Ne ulazi u ocenu.
Komunalije i putevi
- Domaćinstva na vodovodu
- 89,6%
- Domaćinstva na kanalizaciji
- 37,2%
- Prečišćene otpadne vode
- 0,0%
- Opštinski putevi sa savremenim kolovozom
- 59,4%
- Divlje deponije, prijavljene
- 9
Godišnjak Opštine i regioni, podaci za 2024. Priključci prema domaćinstvima iz popisa 2022, pa vikend kuće mogu da podignu udeo. Ne ulazi u ocenu.
Mobilna mreža i internet
- Mobilna mreža, preuzimanje
- 178 Mb/s
- Broj mobilnih testova
- 370
- Fiksni, preuzimanje
- 148 Mb/s zavisi od paketa
Ocena ide iz mobilne mreže, jer ljudi internet uglavnom koriste na telefonu preko 4G i 5G. Fiksna brzina više pokazuje koji paket korisnici biraju nego šta je dostupno, pa nije u oceni. Prosek Speedtest merenja za 3. kvartal 2026, koja sami pokreću korisnici. Kod malog broja testova rezultat je nesiguran. Speedtest by Ookla Global Fixed and Mobile Network Performance Maps, CC BY-NC-SA 4.0.
Vazduh
- PM2.5 zimi, procena
- 33,7
- Leti, model
- 6,9
- Emisije SO₂ iz fabrika
- 1 t 2024, pogona: 4
Procena Ovde nema SEPA stanice za PM2.5. Prikazan je atmosferski model za 2025, a zimska vrednost je pomnožena sa 1,30, koliko model u proseku potcenjuje merenja. Stvarna vrednost može biti znatno drugačija. Emisije: NRIZ registar.
Bezbednost na putu
- Sa povređenima 2025.
- 65
- Sa poginulima 2025.
- 4
- Teških godišnje na 10.000 ljudi prisutnih tokom dana
- 21,7 31.845 ljudi tokom dana
- Sve nezgode 2026.
- 90 tekuća godina
- Na glavnim putevima van naselja*
- 12 od 69 teških, 2025.
Ocena ne računa nezgode na autoputevima i brzim putevima (0% teških nezgoda ovde), a deli se sa dnevnim stanovništvom: stanovnici plus ljudi koji tu rade, minus oni koji rade negde drugde. Drugi tranzitni putevi su i dalje uračunati; zvezdica je naš proračun koji ne menja ocenu. MUP, otvoreni podaci.
Osude za krivična dela
- Osuđenih odraslih 2024.
- 163
- Za imovinu
- 30
- Za život i telo
- 7
- U saobraćaju
- 22
Osude po mestu izvršenja, ne prijavljena dela i ne ocena bezbednosti, zato nisu u indeksu.
Povezanost
- Do sedišta regiona*
- 49 min 119. od 161
- Do najbližeg velikog centra*
- 58 min 67. od 161
- Do Beograda*
- 110 min 76. od 161
- Do najbližeg fakulteta*
- 0 min 1. od 161
- Do najbliže srednje škole*
- 0 min 1. od 161
Minuti vožnje kolima bez gužve, od centra mesta. Ne meri autobus i ne ulazi u ocenu. Veliki centri su Beograd, Novi Sad, Niš i Kragujevac. Nula znači da je cilj u samom mestu. Red 1 je najbliže.