Sva mesta · Zapadnobački region
Apatin
Apatin: ispod proseka po zdravstvu (36) i pristupu (64). Stanovništvo od popisa 2022: −3,6%, prosek regiona −3,3%.
22.316 stanovnika95.545 RSD neto plata
Ocena 1–100, veće je bolje. To je geometrijski prosek 7 tema, bez Bezbednosti na putu. Verovatno između 79. i 151. mesta.
Kako računamoRang je okviran: ovde nema merenja vazduha. Zašto?
Po kontroli 45. mestoProfil mesta
Ocene 1–100, veće je bolje. Crtica je prosek sličnih mesta.
Ocena 1–100, veće je bolje. Sastav: promena stanovništva od popisa 2022. i neto doseljeni na 1.000 stanovnika.
Kako računamoOcena 1–100, veće je bolje. Sastav: neto plata, zaposleni na 1.000 radno sposobnih i firme na 1.000 stanovnika.
Kako računamoOcena 1–100, veće je bolje. Sastav: koliko plata pokriva korpu i stanovanje.
Kako računamoOcena 1–100, veće je bolje. Sastav: zdravstveni radnici na 10.000 stanovnika i životni vek.
Kako računamoOcena 1–100, veće je bolje. Sastav: mala matura, obuhvat vrtićem i vreme do fakulteta i srednje škole.
Kako računamoOcena 1–100, veće je bolje. Sastav: vreme do velikog centra i brzina mobilne mreže.
Kako računamoOcena 1–100, veće je bolje. Sastav: gori od dva zagađivača, PM2.5 zimi i SO₂.
Kako računamoOcena 1–100, veće je bolje. Sastav: teške nezgode; tema je van ukupne ocene.
Kako računamoTrendovi
Stanovništvo se poredi po popisima i procenama posle 2022, jer se godišnje procene ne nastavljaju preko popisa. Metodologija popisa se menjala.
Stanovnika22.316 2025.▼ 3,6% od 2022.Detalji
Broj stanovnika po proceni RZS. Godine pre popisa 2022. su stare procene.
- Najviše, 1961.
- 34.836
- Najmanje, 2025.
- 22.316
- Broj stanovnika
- 22.316
- Prosek mesta
- 40.683
- Položaj, 1. je najviše
- 81. od 161
Tabela po godinama
Godina Ovo mesto 2025. 22.316 2024. 22.624 2023. 22.936 2022. 23.155 2011. 28.929 2002. 32.813 1991. 32.999 1981. 33.843 1971. 34.279 1961. 34.836 1953. 32.612 1948. 31.145 Neto plata95.545 RSD, 12 meseci do 08/2026▲ 22,8% 2020–2025. realnoDetalji
- Ovo mesto
- Prosek mesta
Prosečna neto plata po godinama, RZS.
- Najviše, 2025.
- 88.683 RSD
- Najmanje, 2018.
- 42.622 RSD
- Neto plata, 12 meseci
- 95.545 RSD
- Prosek mesta
- 101.239 RSD
- Položaj, 1. je najbolje
- 90. od 161
Tabela po godinama
Godina Ovo mesto Prosek mesta 2025. 88.683 93.603 2024. 78.631 83.346 2023. 69.307 72.735 2022. 60.896 63.533 2021. 54.760 56.572 2020. 50.862 52.069 2019. 47.596 47.718 2018. 42.622 43.470 Zaposlenih6.308 2026.▼ 2,6% od 2021.Detalji
Broj zaposlenih po godinama, RZS. Na grafikonu je ukupan broj, a poređenje je na 1.000 stanovnika.
- Najviše, 2018.
- 6.681
- Najmanje, 2026.
- 6.308
- Prosek mesta
- 322
- Položaj, 1. je najbolje
- 127. od 161
Tabela po godinama
Godina Ovo mesto 2026. 6.308 2025. 6.413 2024. 6.505 2023. 6.588 2022. 6.499 2021. 6.474 2020. 6.587 2019. 6.568 2018. 6.681 2017. 6.493 2016. 6.575 Korisnici penzija6.138 2026.▼ 4,2% od 2021.Detalji
Korisnici svih vrsta penzija, PIO fond, decembar svake godine, a za tekuću godinu poslednji objavljen mesec.
- Najviše, 2018.
- 6.768
- Najmanje, 2026.
- 6.138
- Prosek mesta
- 248
- Položaj, 1. je najviše
- 43. od 161
Tabela po godinama
Godina Ovo mesto 2026. 6.138 2025. 6.166 2024. 6.243 2023. 6.228 2022. 6.329 2021. 6.408 2020. 6.584 2019. 6.699 2018. 6.768 Odseljeni305 2025.▼ 29,1% od 2022.Detalji
Broj ljudi koji su se odselili iz mesta tokom godine, RZS.
- Najviše, 2022.
- 430
- Najmanje, 2025.
- 305
- Prosek mesta
- -1,5
- Položaj, 1. je najbolje
- 104. od 161
Tabela po godinama
Godina Ovo mesto 2025. 305 2024. 334 2023. 374 2022. 430 Doseljeni261 2025.▼ 35,1% od 2022.Detalji
Broj ljudi koji su se doselili u mesto tokom godine, RZS.
- Najviše, 2022.
- 402
- Najmanje, 2025.
- 261
- Prosek mesta
- -1,5
- Položaj, 1. je najbolje
- 104. od 161
Tabela po godinama
Godina Ovo mesto 2025. 261 2024. 276 2023. 325 2022. 402
Još trendova (10)
Novi stanovi, po m²80.475 RSD 2023.▼ 8,4% od 2019. realnoDetalji
- Ovo mesto
- Prosek mesta
Prosečna cena novog stana po kvadratnom metru, RZS. U malom mestu je godišnje malo prodaja, pa broj jače skače.
- Najviše, 2023.
- 80.475 RSD
- Najmanje, 2020.
- 60.399 RSD
- Cena novih stanova po m²
- 80.475 RSD
- Prosek mesta
- 135.783 RSD
- Položaj, 1. je najbolje
- 13. od 87
Tabela po godinama
Godina Ovo mesto Prosek mesta 2023. 80.475 143.298 2022. 63.721 126.155 2021. 65.928 114.840 2020. 60.399 108.603 2019. 66.285 107.098 Noćenja turista86.406 2025.▲ 26,5% od 2019.Detalji
Ukupan broj noćenja turista godišnje, RZS. Na grafikonu je ukupan broj, a poređenje je po stanovniku.
- Najviše, 2025.
- 86.406
- Najmanje, 2011.
- 38.903
- Prosek mesta
- 2,7
- Položaj, 1. je najbolje
- 18. od 161
Tabela po godinama
Godina Ovo mesto 2025. 86.406 2024. 80.572 2023. 72.975 2022. 68.409 2021. 57.321 2020. 41.490 2019. 68.302 2018. 60.962 2017. 53.138 2016. 52.035 2015. 51.796 2014. 49.987 2013. 43.658 2012. 39.174 2011. 38.903 2010. 43.921 Mala matura447 2026.▼ 1,5% od 2023.Detalji
- Ovo mesto
- Prosek mesta
Prosečan skor učenika na maloj maturi.
- Najviše, 2023.
- 454
- Najmanje, 2024.
- 445
- Prosek mesta
- 481
- Položaj, 1. je najbolje
- 133. od 161
Tabela po godinama
Godina Ovo mesto Prosek mesta 2026. 447 481 2025. 451 479 2024. 445 483 2023. 454 483 Saobraćajne nezgode47 2025.▼ 42,7% od 2020.Detalji
Ukupan broj saobraćajnih nezgoda godišnje, MUP.
- Najviše, 2020.
- 82
- Najmanje, 2025.
- 47
- Prosek mesta
- 206
- Položaj, 1. je najbolje
- 54. od 161
Tabela po godinama
Godina Ovo mesto 2025. 47 2024. 60 2023. 70 2022. 72 2021. 63 2020. 82 2019. 79 2018. 62 2017. 56 2016. 58 Noćno svetlo, sa satelita111. od 161 po stanovniku 2025.→ 1,0% od 2020.Detalji
Ukupna jačina veštačkog svetla koju satelit NASA izmeri noću iznad teritorije mesta. Sam broj nema svakodnevno značenje: služi za poređenje istog mesta kroz vreme i mesta međusobno. Industrija i prelazak na LED rasvetu menjaju ga i kad se broj ljudi ne menja.
- Najviše, 2022.
- 2.332
- Najmanje, 2013.
- 1.754
- Prosek mesta
- 119,2
- Položaj, 1. je najviše
- 111. od 161
Tabela po godinama
Godina Ovo mesto 2025. 1.884 2024. 1.875 2023. 2.042 2022. 2.332 2021. 2.115 2020. 1.903 2019. 1.895 2018. 1.844 2017. 1.774 2016. 1.792 2015. 1.770 2014. 1.835 2013. 1.754 2012. 1.827 Prosečna penzija55.014 RSD 2026.▲ 36,5% od 2021. realnoDetalji
- Ovo mesto
- Prosek mesta
Prosečna penzija svih vrsta, PIO fond, decembar svake godine, a za tekuću godinu poslednji objavljen mesec.
- Najviše, 2025.
- 55.066 RSD
- Najmanje, 2019.
- 25.723 RSD
- Prosečna penzija
- 55.014 RSD
- Prosek mesta
- 50.307 RSD
- Položaj, 1. je najbolje
- 38. od 161
Tabela po godinama
Godina Ovo mesto Prosek mesta 2026. 55.014 50.307 2025. 55.066 50.246 2024. 49.120 44.693 2023. 38.913 35.047 2022. 32.959 29.593 2021. 28.666 25.699 2020. 27.044 24.231 2019. 25.723 22.945 2018. 25.778 22.892 Divlje deponije, prijavljene4 2024.→ 0,0% od 2019.Detalji
Lokacije koje su opštine i komunalna preduzeća prijavile registru SEPA. Rast može da znači i savesnije prijavljivanje.
- Najviše, 2018.
- 4
- Najmanje, 2023.
- 3
- Prosek mesta
- 18
- Položaj, 1. je najviše
- 130. od 155
Tabela po godinama
Godina Ovo mesto 2024. 4 2023. 3 2022. 4 2021. 4 2020. 4 2019. 4 2018. 4 Životni vek75,0 god. 2025.▲ 2,3% od 2023.Detalji
- Muškarci
- Žene
Tabela po godinama
Godina Muškarci Žene 2025. 72,0 78,0 2024. 71,3 77,6 2023. 69,7 76,8 Brakovi130 2025.▲ 36,8% od 2020.Detalji
Broj sklopljenih brakova godišnje, RZS.
- Najviše, 2014.
- 152
- Najmanje, 2020.
- 95
- Prosek mesta
- 4,4
- Položaj, 1. je najviše
- 10. od 161
Tabela po godinama
Godina Ovo mesto 2025. 130 2024. 134 2023. 118 2022. 121 2021. 115 2020. 95 2019. 131 2018. 136 2017. 124 2016. 136 2015. 127 2014. 152 2013. 138 2012. 125 2011. 131 2010. 143 Stanovi po dozvolama49 2025.▲ 444,4% od 2020.Detalji
Broj stanova za koje je izdata građevinska dozvola, RZS.
- Najviše, 2009.
- 49
- Najmanje, 2016.
- 4
- Prosek mesta
- 4,8
- Položaj, 1. je najbolje
- 111. od 161
Tabela po godinama
Godina Ovo mesto 2025. 49 2024. 35 2023. 20 2022. 4 2021. 9 2020. 9 2019. 7 2018. 48 2017. 16 2016. 4 2015. 44 2014. 7 2013. 26 2012. 6 2011. 12 2010. 8 2009. 49 2008. 37 2007. 28
„Realno" znači posle inflacije po indeksu cena za Srbiju. Strelica je smer; zelena je poboljšanje, crvena pogoršanje, siva bez ocene. Praćenje ocena počinje u oktobru 2026.
Poređenje
Medijana: pola mesta je iznad te vrednosti, a pola ispod, pa je ne pomeraju krajnje vrednosti. Prosek regiona računa svako mesto jednako. Mesto 1 je najbolje. Kliknite na pokazatelj za sva mesta.
| Pokazatelj | Ovde | Prosek regiona | Medijana | U regionu | U Srbiji |
|---|---|---|---|---|---|
| Neto plata, 12 meseci | 95.545 RSD | 95.899 | 96.554 | 3. od 4 | 90. od 161 |
| Zaposleni na 1.000 radno sposobnih | 464 | 502 | 521 | 4. od 4 | 133. od 161 |
| Nezaposleni na 1.000 stanovnika | 88,1 | 65,8 | 55,9 | 4. od 4 | 123. od 161 |
| Promena od 2022. | -3,6 % | -3,3 | -2,6 | 4. od 4 | 119. od 161 |
| Deca do 14 godina | 12,6 % | 13,3 | 13,5 | 4. od 4 | 114. od 161 |
| Sa višom ili visokom školom | 12,4 % | 13,3 | 13,9 | 3. od 4 | 93. od 161 |
| Skor na maloj maturi | 447 | 480 | 480 | 4. od 4 | 133. od 161 |
| Lekari na 10.000 stanovnika | 13,4 | 19,4 | 17,1 | 3. od 4 | 110. od 161 |
| Cena stana po m² | nema podatka | 1.040 | 1.291 | – | – |
| Mobilna mreža Procena | 249 Mb/s | 195 | 156 | 1. od 4 | 24. od 161 |
| PM2.5 zimi, izmereno ili procena Procena | 32,4 µg/m³ | 34,0 | 33,4 | 1. od 4 | 74. od 161 |
| Teške nezgode godišnje na 10.000 ljudi prisutnih tokom dana | 13,3 | 22,4 | 17,6 | 1. od 4 | 36. od 161 |
Slična mesta: Senta, Kanjiža, Pirot, Zaječar, Bačka Topola. Upoređuje se sa njihovim prosekom, prvo najveća razlika.
Prednosti u odnosu na slična mesta
| Pokazatelj | Ovde | Slična mesta |
|---|---|---|
| PM2.5 zimi, izmereno ili procena | 32,4 µg/m³ | 44,0 µg/m³ |
| Mobilna mreža | 249 Mb/s | 200 Mb/s |
| Prazni i napušteni stanovi | 18,3 % | 21,7 % |
| Teške nezgode godišnje na 10.000 ljudi prisutnih tokom dana | 13,3 | 16,4 |
| Do sedišta regiona | 22 min | 33 min |
Zaostatak za sličnim mestima
| Pokazatelj | Ovde | Slična mesta |
|---|---|---|
| Prečišćene otpadne vode | 0,0 % | 35,0 % |
| Skor na maloj maturi | 447 | 477 |
| Nezaposleni na 1.000 stanovnika | 88,1 | 54,0 |
| Do najbližeg velikog centra | 114 min | 81 min |
| Domaćinstva na vodovodu | 81,3 % | 90,9 % |
| Neto doseljeni na 1.000 godišnje | -2,3 | -0,2 |
| Sa višom ili visokom školom | 12,4 % | 16,4 % |
| Zaposleni na 1.000 radno sposobnih | 464 | 502 |
Šta kažu nezavisni izvori
Procena OpenStreetMap, 2026-11-01. Podatke unose volonteri: ovo pokazuje šta je ucrtano na mapi, a slabije mapirano mesto izgleda kao mesto sa manje usluga. Ne ulazi u ocenu.
- Apoteke na 10.000 stanovnika: 5,8 (prosek mesta 2,8)
- Supermarketi na 10.000 stanovnika: 2,7 (prosek mesta 1,9)
- Pošte na 10.000 stanovnika: 2,2 (prosek mesta 3,5)
- Banke na 10.000 stanovnika: 2,2 (prosek mesta 1,8)
- Lekari i klinike na 10.000 stanovnika: 1,3 (prosek mesta 1,7)
- Restorani i kafići na 10.000 stanovnika: 12,1 (prosek mesta 8,9)
- Benzinske pumpe na 10.000 stanovnika: 2,7 (prosek mesta 3,2)
Slična mesta
Uporedi ova mesta u alatu. Sličnost je računata iz 28 pokazatelja; način je na stranici Kako računamo.
Izvori i metodologija
Izvor i period stoje uz svaki pokazatelj. Celu računicu vidite na stranici Kako računamo, a proveru ocene na stranici Provera ocene. Svežinu izvora prati Stanje podataka, a sve brojke su u preuzimanju.
Provera brojki
Zvanične procene poredimo sa onim što je stvarno izbrojano. Ako se slažu, odnos je oko 100. Izbori 2026. nisu konačni. Ovo ne ulazi u glavnu ocenu.
| Pitanje | Zvanično | Izmereno | Odnos |
|---|---|---|---|
| Koliko punoletnih je stvarno tu?Glasači su donja mera prisutnih; iznad 100 znači da je glasalo više ljudi nego što procena kaže da živi tu. | 18.851 punoletnih po RZS proceni | 15.266 glasalo 2026. | 81 na 100 |
| Da li je birački spisak veći od procene?Spisak uključuje i one koji su otišli, a nisu se odjavili. | 18.851 punoletnih po RZS proceni | 23.137 na biračkom spisku | 123 na 100 |
| Ima li dece koliko piše?Škola zna ko je stvarno došao. | 193 očekivanih osmaka po RZS proceni | 170 stvarno na maloj maturi | 88 na 100 |
| Koliko stanova je stvarno nastanjeno?Popis 2022. Ostatak su prazni, napušteni i vikend stanovi. | 13.142 stanova | 9.811 nastanjeno | 75% |
| Koliko mesto svetli noću?Satelit NASA. Industrija i LED rasveta podižu broj. | 22.316 stanovnika | 84,4 zračenja na 1.000 stanovnika | 111. od 161 |
Promena biračkog spiska, 2023. do 2026.
Spisak se menja zbog novih punoletnih i umrlih. Ostatak je ono što to dvoje ne objašnjava.
- Spisak 2023.
- 23.926
- Novi punoletni
- +625
- Umrli
- −1.161
- Ostatak
- −253
- Spisak 2026.
- 23.137
Život i ljudi
Životni vek i uzroci smrti
- Životni vek, muškarci
- 72,0 god.
- Životni vek, žene
- 78,0 god.
- Bolesti srca i krvotoka na 10.000
- 102,2
- Tumori na 10.000
- 39,9
- Bolesti disanja na 10.000
- 12,2
- Povrede i trovanja na 10.000
- 5,2
Seljenje, porodica i gradnja
- Neto doseljeni na 1.000 godišnje
- -2,3
- Brakovi na 1.000 godišnje
- 5,7
- Razvodi na 100 brakova
- 49,0
- Stanovi po dozvolama na 1.000
- 1,0
- Srednjoškolci na 1.000 stanovnika
- 19,8
RZS. Uzroci smrti su sirove stope, pa starije mesto ima veće brojeve. Seljenje, smrti i brakovi su prosek tri godine, a dozvole pet.
Obrazovanje
Osnovna škola, osmi razred
- Prosečna ocena
- 3,86
- Matematika, skor
- 456
- Maternji jezik, skor
- 440
- Ocena prema testu*
- -0,11
Srednje škole
- Srednjih škola
- 2
- Gimnazija
- 0
- Srednjoškolaca na 1.000
- 19,8
- Učenika po nastavniku
- 6,9
* Naše računanje: koliko je školska ocena viša ili niža od ocene koju rezultat na maloj maturi predviđa u celoj Srbiji. Rezultati mature i upisni bodovi po srednjoj školi nisu objavljeni kao otvoreni podaci. Univerziteti su na stranici Univerziteti i fakulteti.
Stanovništvo
- Stanovnika 2025.
- 22.316
- Promena od 2022.
- -3,6%
- Dece do 14
- 12,6%
- Starijih od 65
- 26,8%
Na popisu 2011. bilo je 28.929, a 2022. 23.155 stanovnika. Procene RZS-a se posle svakog popisa ponovo baziraju, pa je linija prekinuta tamo gde bi skok bio samo promena osnova.
Svi popisi, 1948–2022.
Popisi su rađeni po različitim metodologijama, a teritorija je svedena na stanje iz 2022.
Procene po godinama
Rođeni i umrli, 1961–2025.
- Rođeni 2025.
- 166
- Umrli 2025.
- 444
- Prirodni priraštaj
- -278 rođeni minus umrli
Tabela po godinama
| Godina | Rođeni | Umrli | Priraštaj |
|---|---|---|---|
| 2025. | 166 | 444 | -278 |
| 2024. | 170 | 406 | -236 |
| 2023. | 172 | 452 | -280 |
| 2022. | 215 | 534 | -319 |
| 2021. | 176 | 576 | -400 |
| 2020. | 199 | 498 | -299 |
| 2019. | 228 | 486 | -258 |
| 2018. | 184 | 515 | -331 |
| 2017. | 214 | 455 | -241 |
| 2016. | 213 | 452 | -239 |
| 2015. | 230 | 477 | -247 |
| 2014. | 216 | 448 | -232 |
| 2013. | 225 | 480 | -255 |
| 2012. | 208 | 471 | -263 |
| 2011. | 212 | 467 | -255 |
| 2010. | 238 | 488 | -250 |
| 2009. | 264 | 483 | -219 |
| 2008. | 265 | 475 | -210 |
| 2007. | 245 | 504 | -259 |
| 2006. | 292 | 534 | -242 |
| 2005. | 287 | 543 | -256 |
| 2004. | 311 | 519 | -208 |
| 2003. | 301 | 549 | -248 |
| 2002. | 274 | 511 | -237 |
| 2001. | 306 | 500 | -194 |
| 2000. | 286 | 546 | -260 |
| 1999. | 298 | 461 | -163 |
| 1998. | 283 | 511 | -228 |
| 1997. | 307 | 511 | -204 |
| 1996. | 347 | 523 | -176 |
| 1995. | 351 | 466 | -115 |
| 1994. | 311 | 474 | -163 |
| 1993. | 328 | 459 | -131 |
| 1992. | 325 | 456 | -131 |
| 1991. | 334 | 390 | -56 |
| 1990. | 314 | 408 | -94 |
| 1989. | 332 | 365 | -33 |
| 1988. | 393 | 345 | 48 |
| 1987. | 402 | 444 | -42 |
| 1986. | 424 | 378 | 46 |
| 1985. | 407 | 332 | 75 |
| 1984. | 450 | 397 | 53 |
| 1983. | 458 | 402 | 56 |
| 1982. | 420 | 384 | 36 |
| 1981. | 465 | 360 | 105 |
| 1980. | 530 | 357 | 173 |
| 1979. | 437 | 336 | 101 |
| 1978. | 486 | 328 | 158 |
| 1977. | 477 | 365 | 112 |
| 1976. | 487 | 328 | 159 |
| 1975. | 515 | 370 | 145 |
| 1974. | 475 | 358 | 117 |
| 1973. | 456 | 308 | 148 |
| 1972. | 472 | 326 | 146 |
| 1971. | 486 | 343 | 143 |
| 1970. | 461 | 342 | 119 |
| 1969. | 449 | 366 | 83 |
| 1968. | 537 | 320 | 217 |
| 1967. | 557 | 348 | 209 |
| 1966. | 529 | 305 | 224 |
| 1965. | 580 | 354 | 226 |
| 1964. | 573 | 322 | 251 |
| 1963. | 541 | 305 | 236 |
| 1962. | 572 | 344 | 228 |
| 1961. | 634 | 315 | 319 |
RZS, teritorija svedena na današnje opštine.
Naselja (5), broj stanovnika po popisima
| Naselje | 1948. | 1971. | 1991. | 2011. | 2022. |
|---|---|---|---|---|---|
| Apatin | 13.195 | 17.565 | 18.389 | 17.411 | 14.613 |
| Sonta | 7.781 | 6.951 | 5.990 | 4.331 | 3.194 |
| Prigrevica | 5.219 | 5.033 | 4.842 | 4.016 | 3.121 |
| Kupusina | 3.200 | 3.063 | 2.500 | 1.952 | 1.347 |
| Svilojevo | 1.750 | 1.667 | 1.278 | 1.219 | 880 |
Sastav stanovništva
Procena pre popisa 2022. Ovde je procena za 2021. bila 10,7% veća od popisa, a 4,0% ljudi bilo je u drugoj starosnoj grupi.
- Prosečna starost
- 43,2 muškarci 41,5, žene 44,9
- Muškarci
- 48,8% 14.149
- Žene
- 51,2% 14.831
- Žena na 100 muškaraca
- 104,8
Tabela po starosti
| Starost | Muškarci | Žene |
|---|---|---|
| 0–4 | 619 | 586 |
| 5–9 | 670 | 663 |
| 10–14 | 687 | 644 |
| 15–19 | 803 | 769 |
| 20–24 | 867 | 818 |
| 25–29 | 986 | 859 |
| 30–34 | 1.019 | 888 |
| 35–39 | 984 | 901 |
| 40–44 | 952 | 932 |
| 45–49 | 983 | 1.015 |
| 50–54 | 1.151 | 1.160 |
| 55–59 | 1.213 | 1.239 |
| 60–64 | 1.141 | 1.236 |
| 65–69 | 631 | 699 |
| 70–74 | 623 | 919 |
| 75–79 | 504 | 776 |
| 80–84 | 236 | 470 |
| 85+ | 80 | 257 |
Procena pre popisa 2022. Ovde je procena za 2021. bila 10,7% veća od popisa, a 4,0% ljudi bilo je u drugoj starosnoj grupi.
- Prosečna starost
- 43,5 muškarci 41,8, žene 45,1
- Muškarci
- 48,9% 13.985
- Žene
- 51,1% 14.642
- Žena na 100 muškaraca
- 104,7
Tabela po starosti
| Starost | Muškarci | Žene |
|---|---|---|
| 0–4 | 598 | 558 |
| 5–9 | 664 | 654 |
| 10–14 | 678 | 639 |
| 15–19 | 789 | 751 |
| 20–24 | 821 | 797 |
| 25–29 | 966 | 833 |
| 30–34 | 1.004 | 877 |
| 35–39 | 997 | 889 |
| 40–44 | 953 | 888 |
| 45–49 | 961 | 1.007 |
| 50–54 | 1.096 | 1.137 |
| 55–59 | 1.191 | 1.219 |
| 60–64 | 1.145 | 1.268 |
| 65–69 | 669 | 729 |
| 70–74 | 606 | 877 |
| 75–79 | 507 | 775 |
| 80–84 | 253 | 479 |
| 85+ | 87 | 265 |
Procena pre popisa 2022. Ovde je procena za 2021. bila 10,7% veća od popisa, a 4,0% ljudi bilo je u drugoj starosnoj grupi.
- Prosečna starost
- 43,7 muškarci 42,0, žene 45,3
- Muškarci
- 48,8% 13.824
- Žene
- 51,2% 14.491
- Žena na 100 muškaraca
- 104,8
Tabela po starosti
| Starost | Muškarci | Žene |
|---|---|---|
| 0–4 | 569 | 560 |
| 5–9 | 672 | 627 |
| 10–14 | 675 | 638 |
| 15–19 | 756 | 726 |
| 20–24 | 770 | 784 |
| 25–29 | 952 | 812 |
| 30–34 | 989 | 864 |
| 35–39 | 1.009 | 883 |
| 40–44 | 949 | 870 |
| 45–49 | 969 | 1.015 |
| 50–54 | 1.051 | 1.100 |
| 55–59 | 1.155 | 1.175 |
| 60–64 | 1.136 | 1.253 |
| 65–69 | 746 | 824 |
| 70–74 | 570 | 798 |
| 75–79 | 481 | 788 |
| 80–84 | 273 | 494 |
| 85+ | 102 | 280 |
Procena pre popisa 2022. Ovde je procena za 2021. bila 10,7% veća od popisa, a 4,0% ljudi bilo je u drugoj starosnoj grupi.
- Prosečna starost
- 43,9 muškarci 42,3, žene 45,5
- Muškarci
- 48,8% 13.658
- Žene
- 51,2% 14.344
- Žena na 100 muškaraca
- 105,0
Tabela po starosti
| Starost | Muškarci | Žene |
|---|---|---|
| 0–4 | 538 | 553 |
| 5–9 | 668 | 609 |
| 10–14 | 685 | 647 |
| 15–19 | 714 | 702 |
| 20–24 | 761 | 770 |
| 25–29 | 897 | 784 |
| 30–34 | 983 | 854 |
| 35–39 | 1.009 | 890 |
| 40–44 | 947 | 867 |
| 45–49 | 968 | 997 |
| 50–54 | 1.022 | 1.059 |
| 55–59 | 1.122 | 1.134 |
| 60–64 | 1.128 | 1.227 |
| 65–69 | 828 | 942 |
| 70–74 | 528 | 714 |
| 75–79 | 463 | 786 |
| 80–84 | 287 | 509 |
| 85+ | 110 | 300 |
Procena pre popisa 2022. Ovde je procena za 2021. bila 10,7% veća od popisa, a 4,0% ljudi bilo je u drugoj starosnoj grupi.
- Prosečna starost
- 44,1 muškarci 42,5, žene 45,6
- Muškarci
- 48,8% 13.516
- Žene
- 51,2% 14.172
- Žena na 100 muškaraca
- 104,9
Tabela po starosti
| Starost | Muškarci | Žene |
|---|---|---|
| 0–4 | 535 | 532 |
| 5–9 | 639 | 604 |
| 10–14 | 680 | 658 |
| 15–19 | 689 | 671 |
| 20–24 | 788 | 769 |
| 25–29 | 838 | 755 |
| 30–34 | 965 | 841 |
| 35–39 | 1.000 | 887 |
| 40–44 | 958 | 867 |
| 45–49 | 940 | 959 |
| 50–54 | 994 | 1.025 |
| 55–59 | 1.113 | 1.113 |
| 60–64 | 1.106 | 1.201 |
| 65–69 | 909 | 1.062 |
| 70–74 | 504 | 642 |
| 75–79 | 447 | 759 |
| 80–84 | 287 | 516 |
| 85+ | 124 | 311 |
Procena pre popisa 2022. Ovde je procena za 2021. bila 10,7% veća od popisa, a 4,0% ljudi bilo je u drugoj starosnoj grupi.
- Prosečna starost
- 44,3 muškarci 42,7, žene 45,8
- Muškarci
- 48,8% 13.375
- Žene
- 51,2% 14.020
- Žena na 100 muškaraca
- 104,8
Tabela po starosti
| Starost | Muškarci | Žene |
|---|---|---|
| 0–4 | 537 | 529 |
| 5–9 | 605 | 578 |
| 10–14 | 665 | 662 |
| 15–19 | 682 | 649 |
| 20–24 | 791 | 771 |
| 25–29 | 811 | 735 |
| 30–34 | 934 | 819 |
| 35–39 | 991 | 876 |
| 40–44 | 973 | 882 |
| 45–49 | 929 | 914 |
| 50–54 | 958 | 993 |
| 55–59 | 1.081 | 1.109 |
| 60–64 | 1.090 | 1.180 |
| 65–69 | 969 | 1.148 |
| 70–74 | 498 | 606 |
| 75–79 | 429 | 741 |
| 80–84 | 297 | 510 |
| 85+ | 135 | 318 |
Procena pre popisa 2022. Ovde je procena za 2021. bila 10,7% veća od popisa, a 4,0% ljudi bilo je u drugoj starosnoj grupi.
- Prosečna starost
- 44,5 muškarci 42,9, žene 46,0
- Muškarci
- 48,8% 13.231
- Žene
- 51,2% 13.876
- Žena na 100 muškaraca
- 104,9
Tabela po starosti
| Starost | Muškarci | Žene |
|---|---|---|
| 0–4 | 532 | 532 |
| 5–9 | 581 | 556 |
| 10–14 | 659 | 649 |
| 15–19 | 670 | 643 |
| 20–24 | 773 | 747 |
| 25–29 | 779 | 725 |
| 30–34 | 923 | 807 |
| 35–39 | 979 | 866 |
| 40–44 | 985 | 874 |
| 45–49 | 925 | 877 |
| 50–54 | 934 | 984 |
| 55–59 | 1.034 | 1.090 |
| 60–64 | 1.079 | 1.157 |
| 65–69 | 974 | 1.177 |
| 70–74 | 530 | 642 |
| 75–79 | 424 | 695 |
| 80–84 | 307 | 520 |
| 85+ | 143 | 335 |
Procena pre popisa 2022. Ovde je procena za 2021. bila 10,7% veća od popisa, a 4,0% ljudi bilo je u drugoj starosnoj grupi.
- Prosečna starost
- 44,7 muškarci 43,1, žene 46,2
- Muškarci
- 48,8% 13.065
- Žene
- 51,2% 13.695
- Žena na 100 muškaraca
- 104,8
Tabela po starosti
| Starost | Muškarci | Žene |
|---|---|---|
| 0–4 | 528 | 517 |
| 5–9 | 553 | 559 |
| 10–14 | 666 | 621 |
| 15–19 | 669 | 640 |
| 20–24 | 734 | 714 |
| 25–29 | 733 | 718 |
| 30–34 | 918 | 789 |
| 35–39 | 972 | 845 |
| 40–44 | 989 | 869 |
| 45–49 | 921 | 858 |
| 50–54 | 930 | 991 |
| 55–59 | 1.002 | 1.059 |
| 60–64 | 1.045 | 1.114 |
| 65–69 | 969 | 1.161 |
| 70–74 | 584 | 737 |
| 75–79 | 406 | 615 |
| 80–84 | 283 | 537 |
| 85+ | 163 | 351 |
Procena pre popisa 2022. Ovde je procena za 2021. bila 10,7% veća od popisa, a 4,0% ljudi bilo je u drugoj starosnoj grupi.
- Prosečna starost
- 44,8 muškarci 43,2, žene 46,3
- Muškarci
- 48,8% 12.886
- Žene
- 51,2% 13.502
- Žena na 100 muškaraca
- 104,8
Tabela po starosti
| Starost | Muškarci | Žene |
|---|---|---|
| 0–4 | 528 | 509 |
| 5–9 | 524 | 547 |
| 10–14 | 664 | 603 |
| 15–19 | 680 | 645 |
| 20–24 | 695 | 684 |
| 25–29 | 718 | 701 |
| 30–34 | 864 | 758 |
| 35–39 | 970 | 842 |
| 40–44 | 985 | 875 |
| 45–49 | 916 | 853 |
| 50–54 | 921 | 965 |
| 55–59 | 970 | 1.022 |
| 60–64 | 1.012 | 1.075 |
| 65–69 | 961 | 1.143 |
| 70–74 | 663 | 845 |
| 75–79 | 378 | 549 |
| 80–84 | 266 | 528 |
| 85+ | 171 | 358 |
Procena pre popisa 2022. Ovde je procena za 2021. bila 10,7% veća od popisa, a 4,0% ljudi bilo je u drugoj starosnoj grupi.
- Prosečna starost
- 45,0 muškarci 43,4, žene 46,5
- Muškarci
- 48,8% 12.716
- Žene
- 51,2% 13.325
- Žena na 100 muškaraca
- 104,8
Tabela po starosti
| Starost | Muškarci | Žene |
|---|---|---|
| 0–4 | 525 | 510 |
| 5–9 | 529 | 521 |
| 10–14 | 635 | 597 |
| 15–19 | 675 | 652 |
| 20–24 | 672 | 650 |
| 25–29 | 747 | 695 |
| 30–34 | 796 | 723 |
| 35–39 | 943 | 839 |
| 40–44 | 975 | 869 |
| 45–49 | 927 | 858 |
| 50–54 | 896 | 924 |
| 55–59 | 926 | 988 |
| 60–64 | 1.005 | 1.057 |
| 65–69 | 938 | 1.126 |
| 70–74 | 743 | 954 |
| 75–79 | 354 | 504 |
| 80–84 | 257 | 495 |
| 85+ | 173 | 363 |
Procena pre popisa 2022. Ovde je procena za 2021. bila 10,7% veća od popisa, a 4,0% ljudi bilo je u drugoj starosnoj grupi.
- Prosečna starost
- 45,1 muškarci 43,5, žene 46,6
- Muškarci
- 48,8% 12.523
- Žene
- 51,2% 13.116
- Žena na 100 muškaraca
- 104,7
Tabela po starosti
| Starost | Muškarci | Žene |
|---|---|---|
| 0–4 | 510 | 493 |
| 5–9 | 536 | 515 |
| 10–14 | 601 | 573 |
| 15–19 | 658 | 654 |
| 20–24 | 671 | 628 |
| 25–29 | 749 | 701 |
| 30–34 | 764 | 694 |
| 35–39 | 910 | 811 |
| 40–44 | 964 | 857 |
| 45–49 | 944 | 876 |
| 50–54 | 881 | 886 |
| 55–59 | 890 | 962 |
| 60–64 | 972 | 1.046 |
| 65–69 | 923 | 1.100 |
| 70–74 | 778 | 1.017 |
| 75–79 | 345 | 475 |
| 80–84 | 243 | 477 |
| 85+ | 184 | 351 |
- Prosečna starost
- 46,5 muškarci 44,9, žene 47,9
- Muškarci
- 48,4% 11.213
- Žene
- 51,6% 11.942
- Žena na 100 muškaraca
- 106,5
Tabela po starosti
| Starost | Muškarci | Žene |
|---|---|---|
| 0–4 | 474 | 447 |
| 5–9 | 489 | 485 |
| 10–14 | 535 | 515 |
| 15–19 | 578 | 539 |
| 20–24 | 519 | 496 |
| 25–29 | 536 | 521 |
| 30–34 | 566 | 567 |
| 35–39 | 755 | 718 |
| 40–44 | 802 | 745 |
| 45–49 | 856 | 724 |
| 50–54 | 816 | 798 |
| 55–59 | 829 | 947 |
| 60–64 | 923 | 996 |
| 65–69 | 944 | 1.106 |
| 70–74 | 811 | 1.039 |
| 75–79 | 374 | 531 |
| 80–84 | 258 | 446 |
| 85+ | 148 | 322 |
- Prosečna starost
- 46,5 muškarci 44,9, žene 48,0
- Muškarci
- 48,4% 11.097
- Žene
- 51,6% 11.839
- Žena na 100 muškaraca
- 106,7
Tabela po starosti
| Starost | Muškarci | Žene |
|---|---|---|
| 0–4 | 497 | 448 |
| 5–9 | 481 | 472 |
| 10–14 | 508 | 520 |
| 15–19 | 590 | 533 |
| 20–24 | 526 | 503 |
| 25–29 | 525 | 498 |
| 30–34 | 516 | 558 |
| 35–39 | 747 | 693 |
| 40–44 | 791 | 740 |
| 45–49 | 867 | 745 |
| 50–54 | 792 | 778 |
| 55–59 | 824 | 937 |
| 60–64 | 906 | 983 |
| 65–69 | 920 | 1.043 |
| 70–74 | 812 | 1.050 |
| 75–79 | 406 | 585 |
| 80–84 | 244 | 415 |
| 85+ | 145 | 338 |
- Prosečna starost
- 46,7 muškarci 45,0, žene 48,3
- Muškarci
- 48,4% 10.953
- Žene
- 51,6% 11.671
- Žena na 100 muškaraca
- 106,6
Tabela po starosti
| Starost | Muškarci | Žene |
|---|---|---|
| 0–4 | 499 | 424 |
| 5–9 | 477 | 470 |
| 10–14 | 481 | 504 |
| 15–19 | 594 | 525 |
| 20–24 | 542 | 510 |
| 25–29 | 504 | 490 |
| 30–34 | 507 | 524 |
| 35–39 | 687 | 659 |
| 40–44 | 792 | 729 |
| 45–49 | 858 | 766 |
| 50–54 | 784 | 755 |
| 55–59 | 816 | 908 |
| 60–64 | 882 | 974 |
| 65–69 | 901 | 1.000 |
| 70–74 | 801 | 1.031 |
| 75–79 | 464 | 679 |
| 80–84 | 218 | 377 |
| 85+ | 146 | 346 |
- Prosečna starost
- 46,8 muškarci 45,2, žene 48,4
- Muškarci
- 48,4% 10.809
- Žene
- 51,6% 11.507
- Žena na 100 muškaraca
- 106,5
Tabela po starosti
| Starost | Muškarci | Žene |
|---|---|---|
| 0–4 | 484 | 408 |
| 5–9 | 477 | 475 |
| 10–14 | 482 | 483 |
| 15–19 | 571 | 522 |
| 20–24 | 551 | 524 |
| 25–29 | 484 | 466 |
| 30–34 | 524 | 508 |
| 35–39 | 629 | 626 |
| 40–44 | 776 | 723 |
| 45–49 | 843 | 768 |
| 50–54 | 785 | 743 |
| 55–59 | 797 | 864 |
| 60–64 | 853 | 959 |
| 65–69 | 898 | 978 |
| 70–74 | 779 | 1.003 |
| 75–79 | 528 | 782 |
| 80–84 | 199 | 343 |
| 85+ | 149 | 332 |
Crtica je Srbija u istoj godini. Procene pre 2022. se ne nastavljaju na one posle popisa, pa se te godine ne porede međusobno. RZS.
Nacionalnost, popisi 2022. i 2011.
| Grupa | Traka | 2022. | 2011. | Broj |
|---|---|---|---|---|
| Srbi | 62,6% | 62,8% | 14.495 | |
| Hrvati | 8,9% | 10,4% | 2.057 | |
| Mađari | 8,1% | 10,7% | 1.870 | |
| Rumuni | 4,9% | 4,0% | 1.140 | |
| Romi | 1,8% | 2,3% | 416 | |
| Nisu se izjasnili | 7,7% | 5,4% | 1.782 | |
| Nepoznato | 3,2% | 0,7% | 734 |
Grupe ispod 1% (17)
| Grupa | 2022. | 2011. | Broj |
|---|---|---|---|
| Jugosloveni | 0,79% | 0,6% | 182 |
| Ostali | 0,44% | 0,6% | 101 |
| Nemci | 0,35% | 0,6% | 82 |
| Regionalna pripadnost | 0,31% | 0,8% | 72 |
| Bunjevci | 0,17% | 0,2% | 40 |
| Crnogorci | 0,17% | 0,3% | 39 |
| Albanci | 0,10% | 0,1% | 24 |
| Makedonci | 0,10% | 0,1% | 23 |
| Muslimani | 0,09% | 0,1% | 20 |
| Goranci | 0,08% | 0,0% | 18 |
| Slovaci | 0,07% | 0,1% | 17 |
| Rusi | 0,06% | 0,0% | 15 |
| Slovenci | 0,05% | 0,1% | 12 |
| Ukrajinci | 0,03% | 0,0% | 6 |
| Rusini | 0,02% | 0,0% | 5 |
| Vlasi | 0,02% | 0,0% | 4 |
| Bugari | 0,00% | 0,0% | 1 |
Veroispovest, popisi 2022. i 2011.
| Grupa | Traka | 2022. | 2011. | Broj |
|---|---|---|---|---|
| Pravoslavna | 60,8% | 60,4% | 14.071 | |
| Katolička | 24,6% | 28,3% | 5.707 | |
| Nisu vernici | 1,4% | 1,4% | 330 | |
| Nisu se izjasnili | 8,5% | 8,1% | 1.979 | |
| Nepoznato | 3,6% | 0,9% | 823 |
Grupe ispod 1% (5)
| Grupa | 2022. | 2011. | Broj |
|---|---|---|---|
| Ostale hrišćanske | 0,49% | 0,4% | 113 |
| Protestantska | 0,26% | 0,3% | 61 |
| Islamska | 0,20% | 0,1% | 47 |
| Agnostici | 0,08% | 0,0% | 18 |
| Istočnjačke | 0,03% | 0,0% | 6 |
Udeo u svim popisanim. Izjašnjavanje nije obavezno, a „Nepoznato” je kategorija RZS-a. Udeo „Nepoznato” je u Srbiji 2022. veći nego 2011, pa razlika između kolona ne mora da bude stvarna promena. Nacionalnost i vera se ne ocenjuju i ne ulaze u poređenja. RZS, Popis 2022.
Cena života
- Korpa, usklađena
- 115.084 RSD, 2026-05, pomereno do 2026-09, procena iz najbližih gradova
- Prosečna plata
- 95.545 RSD
- Stanovanje mesečno
- 20.664 procena, stan od 50 m²
- Sve kroz platu
- 1,42 korpa i stanovanje
Procena Državna računica, a ne tržišno merenje; koristi se oprezno i poredi sa našim cenama iz prodavnica. Stanovanje: za ovo mesto nema kirija ni kupoprodaja, pa je ovo procena iz cene novih stanova, svedena na istu skalu. Uporedi cene u prodavnicama.
Stanovanje i obrazovanje
- Stanova
- 13.142
- Prazni i napušteni
- 18,3%
- Pod zakupom
- 4,3%
- Zgrade starije od 1971.
- 51%
- Viša ili visoka škola
- 12,4%
- Bez srednje škole
- 28,8%
Popis 2022. RZS.
Posao i plate
- Neto plata, 12 meseci
- 95.545 do 08/2026
- Zaposlenih na 1.000
- 281
- Aktivnih firmi
- 211 09/2025
- Nezaposlenih na birou
- 1.967 09/2025
- Budžet po stanovniku
- 63.170 RSD, 2024.
- Ulaganja po stanovniku
- 11.319 RSD, 17,9% rashoda
Plata zaposlenih koji ovde žive, bez obzira na to gde rade. Tačka je ovo mesto, crta je Srbija.
Zdravstvo
- Lekara
- 30
- Stanovnika po lekaru
- 744
- Zubara
- 5
- Farmaceuta
- 1
Podaci za 2024, samo zdravstvena služba. Broji se gde ljudi rade, pa bolnički centri izgledaju bolje od mesta čiji se stanovnici tamo leče.
Škole i vrtići
- Skor na maloj maturi
- 447 2025/26, prosek mesta 481
- Osnovnih škola
- 4
- Dece u vrtiću
- 667 2025/2026
- Obuhvat vrtićem
- 52% naša procena
Skor je prosek tri standardizovana testa, ponderisan brojem učenika. Više govori o generaciji i porodicama nego o samoj školi. Ministarstvo prosvete.
Od čega se živi
Popis 2022.
Popis 2011.
| Grupa | 2022. | Udeo | 2011. | Udeo |
|---|---|---|---|---|
| Zaposleni | 6.875 | 29,7% | 8.160 | 28,2% |
| Penzioneri | 6.655 | 28,7% | 7.718 | 26,7% |
| Deca do 15 godina | 2.945 | 12,7% | 3.843 | 13,3% |
| Učenici i studenti | 1.201 | 5,2% | 1.894 | 6,5% |
| Nezaposleni | 2.203 | 9,5% | 3.597 | 12,4% |
| Domaćinstvo i ostali | 3.276 | 14,1% | 3.717 | 12,8% |
RZS, popisi 2011. i 2022: svaka osoba je u jednoj grupi. Stopa nezaposlenosti po popisu je 24,3%. Godišnje, PIO fond: 6.138 korisnika penzija u 2026-06, prosečna penzija 55.014 RSD, 98 korisnika na 100 zaposlenih. Ne ulazi u ocenu.
Komunalije i putevi
- Domaćinstva na vodovodu
- 81,3%
- Domaćinstva na kanalizaciji
- 56,9%
- Prečišćene otpadne vode
- 0,0%
- Opštinski putevi sa savremenim kolovozom
- 78,6%
- Divlje deponije, prijavljene
- 4
Godišnjak Opštine i regioni, podaci za 2024. Priključci prema domaćinstvima iz popisa 2022, pa vikend kuće mogu da podignu udeo. Ne ulazi u ocenu.
Mobilna mreža i internet
- Mobilna mreža, preuzimanje
- 249 Mb/s
- Broj mobilnih testova
- 291
- Fiksni, preuzimanje
- 99 Mb/s zavisi od paketa
Ocena ide iz mobilne mreže, jer ljudi internet uglavnom koriste na telefonu preko 4G i 5G. Fiksna brzina više pokazuje koji paket korisnici biraju nego šta je dostupno, pa nije u oceni. Prosek Speedtest merenja za 3. kvartal 2026, koja sami pokreću korisnici. Kod malog broja testova rezultat je nesiguran. Speedtest by Ookla Global Fixed and Mobile Network Performance Maps, CC BY-NC-SA 4.0.
Vazduh
- PM2.5 zimi, procena
- 32,4
- Leti, model
- 6,4
Procena Ovde nema SEPA stanice za PM2.5. Prikazan je atmosferski model za 2025, a zimska vrednost je pomnožena sa 1,30, koliko model u proseku potcenjuje merenja. Stvarna vrednost može biti znatno drugačija. Emisije: NRIZ registar.
Bezbednost na putu
- Sa povređenima 2025.
- 24
- Sa poginulima 2025.
- 4
- Teških godišnje na 10.000 ljudi prisutnih tokom dana
- 13,3 20.989 ljudi tokom dana
- Sve nezgode 2026.
- 56 tekuća godina
- Na glavnim putevima van naselja*
- 0 od 28 teških, 2025.
Ocena ne računa nezgode na autoputevima i brzim putevima (0% teških nezgoda ovde), a deli se sa dnevnim stanovništvom: stanovnici plus ljudi koji tu rade, minus oni koji rade negde drugde. Drugi tranzitni putevi su i dalje uračunati; zvezdica je naš proračun koji ne menja ocenu. MUP, otvoreni podaci.
Osude za krivična dela
- Osuđenih odraslih 2024.
- 98
- Za imovinu
- 16
- Za život i telo
- 15
- U saobraćaju
- 11
Osude po mestu izvršenja, ne prijavljena dela i ne ocena bezbednosti, zato nisu u indeksu.
Povezanost
- Do sedišta regiona*
- 22 min 40. od 161
- Do najbližeg velikog centra*
- 114 min 136. od 161
- Do Beograda*
- 166 min 118. od 161
- Do najbližeg fakulteta*
- 22 min 69. od 161
- Do najbliže srednje škole*
- 0 min 1. od 161
Minuti vožnje kolima bez gužve, od centra mesta. Ne meri autobus i ne ulazi u ocenu. Veliki centri su Beograd, Novi Sad, Niš i Kragujevac. Nula znači da je cilj u samom mestu. Red 1 je najbliže.