Stanje Srbije

Sva mesta · Zaječarski region

Zaječar

Zaječar: iznad proseka svih mesta po priuštivosti (75) i pristupu (95), ispod proseka po vazduhu (1, procena) i demografiji (41). Stanovništvo od popisa 2022: −4,0%, prosek regiona −4,4%.

46.077 stanovnika105.053 RSD neto plata

Ukupna ocena

Ocena 1–100, veće je bolje. To je geometrijski prosek 7 tema, bez Bezbednosti na putu. Verovatno između 81. i 133. mesta.

Kako računamo
44od 100
Rang u Srbiji≈ 105.od 161
1. (najbolje)161.
Verovatno između 81. i 133. mesta.
Uporedi sa sličnim mestimaPrikaži na mapi i listi

Profil mesta

Ocene 1–100, veće je bolje. Crtica je prosek sličnih mesta.

Demografija

Ocena 1–100, veće je bolje. Sastav: promena stanovništva od popisa 2022. i neto doseljeni na 1.000 stanovnika.

Kako računamo
oko proseka-4,0% od popisa 2022, neto doseljeni -0,9 na 1.000
41
Posao i plata

Ocena 1–100, veće je bolje. Sastav: neto plata, zaposleni na 1.000 radno sposobnih i firme na 1.000 stanovnika.

Kako računamo
ispod proseka105.053 RSD, 522 zaposlenih na 1.000 radno sposobnih, 6,6 firmi na 1.000
36
Priuštivost

Ocena 1–100, veće je bolje. Sastav: koliko plata pokriva korpu i stanovanje.

Kako računamo
iznad prosekakorpa i stanovanje koštaju 1,23 prosečne plate, stan: ugovorena cena
75
Zdravstvo

Ocena 1–100, veće je bolje. Sastav: zdravstveni radnici na 10.000 stanovnika i životni vek.

Kako računamo
oko proseka42,8 zdravstvenih radnika na 10.000, životni vek 74,2
57
Škole i vrtići

Ocena 1–100, veće je bolje. Sastav: mala matura, obuhvat vrtićem i vreme do fakulteta i srednje škole.

Kako računamo
ispod prosekamala matura 474, vrtić 49%, fakultet na 32 min
56
Pristup

Ocena 1–100, veće je bolje. Sastav: vreme do velikog centra i brzina mobilne mreže.

Kako računamo
iznad proseka113 min do velikog centra, sedište regiona, mreža 207 Mb/s
95
Vazduh

Ocena 1–100, veće je bolje. Sastav: gori od dva zagađivača, PM2.5 zimi i SO₂.

Kako računamo
ispod prosekaPM2.5 zimi 85,9 µg/m³, SO₂ 17,1
1
Bezbednost na putu

Ocena 1–100, veće je bolje. Sastav: teške nezgode; tema je van ukupne ocene.

Kako računamo
iznad proseka13,5 teških nezgoda godišnje na 10.000 ljudi prisutnih tokom dana
78

Poređenje

Medijana: pola mesta je iznad te vrednosti, a pola ispod, pa je ne pomeraju krajnje vrednosti. Prosek regiona računa svako mesto jednako. Mesto 1 je najbolje. Kliknite na pokazatelj za sva mesta.

PokazateljOvdeProsek regionaMedijanaU regionuU Srbiji
Neto plata, 12 meseci105.053 RSD98.04096.5541. od 433. od 161
Zaposleni na 1.000 radno sposobnih522 5105212. od 477. od 161
Nezaposleni na 1.000 stanovnika47,7 56,755,91. od 467. od 161
Promena od 2022.-4,0 %-4,4-2,61. od 4130. od 161
Deca do 14 godina11,2 %11,113,52. od 4140. od 161
Sa višom ili visokom školom17,5 %14,513,91. od 435. od 161
Skor na maloj maturi474 4604801. od 495. od 161
Lekari na 10.000 stanovnika38,8 35,417,12. od 419. od 161
Cena stana po m²1.026 €1.0261.291–7. od 37
Mobilna mreža Procena207 Mb/s1891562. od 439. od 161
PM2.5 zimi, izmereno ili procena Procena85,9 µg/m³37,533,44. od 4161. od 161
Teške nezgode godišnje na 10.000 ljudi prisutnih tokom dana13,5 18,217,61. od 442. od 161

Slična mesta: Ćuprija, Pirot, Paraćin, Trstenik, Apatin. Upoređuje se sa njihovim prosekom, prvo najveća razlika.

Šta kažu nezavisni izvori

Procena OpenStreetMap, 2026-11-01. Podatke unose volonteri: ovo pokazuje šta je ucrtano na mapi, a slabije mapirano mesto izgleda kao mesto sa manje usluga. Ne ulazi u ocenu.

Slična mesta

Uporedi ova mesta u alatu. Sličnost je računata iz 28 pokazatelja; način je na stranici Kako računamo.

Izvori i metodologija

Izvor i period stoje uz svaki pokazatelj. Celu računicu vidite na stranici Kako računamo, a proveru ocene na stranici Provera ocene. Svežinu izvora prati Stanje podataka, a sve brojke su u preuzimanju.

Provera brojki

Zvanične procene poredimo sa onim što je stvarno izbrojano. Ako se slažu, odnos je oko 100. Izbori 2026. nisu konačni. Ovo ne ulazi u glavnu ocenu.

PitanjeZvaničnoIzmerenoOdnos
Koliko punoletnih je stvarno tu?Glasači su donja mera prisutnih; iznad 100 znači da je glasalo više ljudi nego što procena kaže da živi tu.39.651 punoletnih po RZS proceni31.287 glasalo 2026.79 na 100
Da li je birački spisak veći od procene?Spisak uključuje i one koji su otišli, a nisu se odjavili.39.651 punoletnih po RZS proceni46.121 na biračkom spisku116 na 100
Ima li dece koliko piše?Škola zna ko je stvarno došao.392 očekivanih osmaka po RZS proceni359 stvarno na maloj maturi92 na 100
Koliko stanova je stvarno nastanjeno?Popis 2022. Ostatak su prazni, napušteni i vikend stanovi.29.100 stanova19.563 nastanjeno67%
Šta plata stvarno kupuje?RGZ, stvarne kupoprodaje 2025, kurs 117,2.105.053 RSD prosečna plata1.026 € medijana ugovorenog m²0,87 m² za platu
Koliko mesto svetli noću?Satelit NASA. Industrija i LED rasveta podižu broj.46.077 stanovnika64,2 zračenja na 1.000 stanovnika148. od 161

Promena biračkog spiska, 2023. do 2026.

Spisak se menja zbog novih punoletnih i umrlih. Ostatak je ono što to dvoje ne objašnjava.

Spisak 2023.
47.864
Novi punoletni
+1.223
Umrli
−2.788
Ostatak
−178
Spisak 2026.
46.121

Život i ljudi

Životni vek i uzroci smrti

Životni vek, muškarci
71,9 god.
Životni vek, žene
77,7 god.
Bolesti srca i krvotoka na 10.000
91,7
Tumori na 10.000
44,7
Bolesti disanja na 10.000
12,4
Povrede i trovanja na 10.000
5,1

Seljenje, porodica i gradnja

Neto doseljeni na 1.000 godišnje
-0,9
Brakovi na 1.000 godišnje
3,9
Razvodi na 100 brakova
57,3
Stanovi po dozvolama na 1.000
1,0
Srednjoškolci na 1.000 stanovnika
44,1

RZS. Uzroci smrti su sirove stope, pa starije mesto ima veće brojeve. Seljenje, smrti i brakovi su prosek tri godine, a dozvole pet.

Obrazovanje

Osnovna škola, osmi razred

Prosečna ocena
4,10
Matematika, skor
473
Maternji jezik, skor
474
Ocena prema testu*
0,07

Srednje škole

Srednjih škola
4
Gimnazija
1
Srednjoškolaca na 1.000
44,1
Učenika po nastavniku
8,2

* Naše računanje: koliko je školska ocena viša ili niža od ocene koju rezultat na maloj maturi predviđa u celoj Srbiji. Rezultati mature i upisni bodovi po srednjoj školi nisu objavljeni kao otvoreni podaci. Univerziteti su na stranici Univerziteti i fakulteti.

Stanovništvo

Stanovnika 2025.
46.077
Promena od 2022.
-4,0%
Dece do 14
11,2%
Starijih od 65
29,8%

Na popisu 2011. bilo je 59.461, a 2022. 47.991 stanovnika. Procene RZS-a se posle svakog popisa ponovo baziraju, pa je linija prekinuta tamo gde bi skok bio samo promena osnova.

Svi popisi, 1948–2022.

40,0 hilj.50,0 hilj.60,0 hilj.70,0 hilj.80,0 hilj.1950196019701980199020002010202248,0 hilj.

Popisi su rađeni po različitim metodologijama, a teritorija je svedena na stanje iz 2022.

Procene po godinama

40,0 hilj.50,0 hilj.60,0 hilj.70,0 hilj.80,0 hilj.popis 2002popis 2011popis 2022199520002005201020152020202546,1 hilj.

Rođeni i umrli, 1961–2025.

Rođeni 2025.
312
Umrli 2025.
933
Prirodni priraštaj
-621
rođeni minus umrli
RođeniUmrli05001,0 hilj.1,5 hilj.1961.: rođeno 809, umrlo 7661962.: rođeno 761, umrlo 8551963.: rođeno 723, umrlo 7891964.: rođeno 668, umrlo 8861965.: rođeno 744, umrlo 8091966.: rođeno 724, umrlo 7921967.: rođeno 716, umrlo 8571968.: rođeno 789, umrlo 8501969.: rođeno 859, umrlo 9541970.: rođeno 840, umrlo 8971971.: rođeno 843, umrlo 9381972.: rođeno 927, umrlo 1.0201973.: rođeno 830, umrlo 9171974.: rođeno 810, umrlo 8841975.: rođeno 873, umrlo 9601976.: rođeno 862, umrlo 8471977.: rođeno 862, umrlo 8871978.: rođeno 905, umrlo 8611979.: rođeno 881, umrlo 1.0021980.: rođeno 854, umrlo 9421981.: rođeno 858, umrlo 9521982.: rođeno 925, umrlo 9591983.: rođeno 917, umrlo 1.0041984.: rođeno 923, umrlo 9961985.: rođeno 832, umrlo 1.0041986.: rođeno 774, umrlo 9921987.: rođeno 772, umrlo 1.0461988.: rođeno 785, umrlo 1.0181989.: rođeno 729, umrlo 9921990.: rođeno 735, umrlo 1.0161991.: rođeno 724, umrlo 1.0941992.: rođeno 692, umrlo 1.0691993.: rođeno 700, umrlo 1.0851994.: rođeno 659, umrlo 1.1191995.: rođeno 704, umrlo 1.1241996.: rođeno 653, umrlo 1.1101997.: rođeno 616, umrlo 1.1181998.: rođeno 575, umrlo 1.1301999.: rođeno 589, umrlo 1.1552000.: rođeno 566, umrlo 1.1852001.: rođeno 573, umrlo 1.0352002.: rođeno 565, umrlo 1.0702003.: rođeno 601, umrlo 1.1442004.: rođeno 481, umrlo 1.1992005.: rođeno 493, umrlo 1.1202006.: rođeno 492, umrlo 1.0962007.: rođeno 464, umrlo 1.1382008.: rođeno 438, umrlo 1.0952009.: rođeno 451, umrlo 1.0732010.: rođeno 452, umrlo 1.0922011.: rođeno 427, umrlo 1.0562012.: rođeno 425, umrlo 1.0572013.: rođeno 459, umrlo 1.0572014.: rođeno 436, umrlo 1.0812015.: rođeno 400, umrlo 1.0212016.: rođeno 340, umrlo 9912017.: rođeno 321, umrlo 1.0462018.: rođeno 309, umrlo 1.0282019.: rođeno 327, umrlo 1.0422020.: rođeno 278, umrlo 1.1472021.: rođeno 313, umrlo 1.3302022.: rođeno 327, umrlo 1.1062023.: rođeno 324, umrlo 9972024.: rođeno 318, umrlo 9752025.: rođeno 312, umrlo 933197019801990200020102025312 rođ.933 um.
Tabela po godinama
GodinaRođeniUmrliPriraštaj
2025.312933-621
2024.318975-657
2023.324997-673
2022.3271.106-779
2021.3131.330-1.017
2020.2781.147-869
2019.3271.042-715
2018.3091.028-719
2017.3211.046-725
2016.340991-651
2015.4001.021-621
2014.4361.081-645
2013.4591.057-598
2012.4251.057-632
2011.4271.056-629
2010.4521.092-640
2009.4511.073-622
2008.4381.095-657
2007.4641.138-674
2006.4921.096-604
2005.4931.120-627
2004.4811.199-718
2003.6011.144-543
2002.5651.070-505
2001.5731.035-462
2000.5661.185-619
1999.5891.155-566
1998.5751.130-555
1997.6161.118-502
1996.6531.110-457
1995.7041.124-420
1994.6591.119-460
1993.7001.085-385
1992.6921.069-377
1991.7241.094-370
1990.7351.016-281
1989.729992-263
1988.7851.018-233
1987.7721.046-274
1986.774992-218
1985.8321.004-172
1984.923996-73
1983.9171.004-87
1982.925959-34
1981.858952-94
1980.854942-88
1979.8811.002-121
1978.90586144
1977.862887-25
1976.86284715
1975.873960-87
1974.810884-74
1973.830917-87
1972.9271.020-93
1971.843938-95
1970.840897-57
1969.859954-95
1968.789850-61
1967.716857-141
1966.724792-68
1965.744809-65
1964.668886-218
1963.723789-66
1962.761855-94
1961.80976643

RZS, teritorija svedena na današnje opštine.

Naselja (42), broj stanovnika po popisima
Naselje1948.1971.1991.2011.2022.
Zaječar11.86127.59939.62538.16532.448
Veliki Izvor3.7583.3632.9452.3992.036
Grljan2.8223.7373.4122.3791.914
Zvezdan1.5831.7991.5951.6021.414
Rgotina2.2232.5782.0881.4521.017
Vražogrnac2.2012.2291.6451.096865
Lubnica2.0202.0041.452808647
Nikoličevo1.3371.3541.061715563
Gamzigrad1.2231.124961683537
Halovo1.6341.4541.141707513
Velika Jasikova1.7121.5761.239819506
Grlište1.9151.5781.164697465
Salaš1.2601.2171.122688431
Gradskovo1.3321.247947504337
Dubočane831786593365289
Vratarnica1.6491.360733457277
Trnavac863796570391274
Mali Izvor1.360948584372272
Glogovica1.023867604387254
Koprivnica1.133966676420245
Šljivar693547411253212
Šipikovo1.129966672383202
Brusnik1.3981.076589315184
Veliki Jasenovac1.059835525287184
Mala Jasikova529476411235167
Vrbica1.155769444205150
Lasovo1.3441.087531245148
Metriš1.047832514273145
Mali Jasenovac775679407232130
Marinovac970728437209126
Selačka997730396208114
Zagrađe877641330167105
Planinica1.122891463205104
Lenovac1.38073236514796
Tabakovac38135128117093
Klenovac69159739317291
Prlita8376462509089
Gornja Bela Reka96062134512287
Borovac67846528211479
Čokonjar24824320414374
Jelašnica27526715810066
Leskovac6023861988041

Sastav stanovništva

Prosečna starost
48,4
muškarci 46,6, žene 50,2
Muškarci
48,7%
22.460
Žene
51,3%
23.617
Žena na 100 muškaraca
105,2
MuškarciŽene85+ god.: 457 muškaraca (1,0%), 728 žena (1,6%)85+80–84 god.: 723 muškaraca (1,6%), 1.120 žena (2,4%)80–8475–79 god.: 1.295 muškaraca (2,8%), 1.748 žena (3,8%)75–7970–74 god.: 1.715 muškaraca (3,7%), 2.344 žena (5,1%)70–7465–69 god.: 1.669 muškaraca (3,6%), 1.942 žena (4,2%)65–6960–64 god.: 1.696 muškaraca (3,7%), 1.784 žena (3,9%)60–6455–59 god.: 1.539 muškaraca (3,3%), 1.646 žena (3,6%)55–5950–54 god.: 1.700 muškaraca (3,7%), 1.627 žena (3,5%)50–5445–49 god.: 1.608 muškaraca (3,5%), 1.581 žena (3,4%)45–4940–44 god.: 1.537 muškaraca (3,3%), 1.370 žena (3,0%)40–4435–39 god.: 1.315 muškaraca (2,9%), 1.243 žena (2,7%)35–3930–34 god.: 1.157 muškaraca (2,5%), 1.048 žena (2,3%)30–3425–29 god.: 1.106 muškaraca (2,4%), 943 žena (2,0%)25–2920–24 god.: 1.152 muškaraca (2,5%), 1.003 žena (2,2%)20–2415–19 god.: 1.113 muškaraca (2,4%), 1.025 žena (2,2%)15–1910–14 god.: 1.054 muškaraca (2,3%), 905 žena (2,0%)10–145–9 god.: 800 muškaraca (1,7%), 804 žena (1,7%)5–90–4 god.: 824 muškaraca (1,8%), 756 žena (1,6%)0–40%0%2%2%4%4%
Tabela po starosti
StarostMuškarciŽene
0–4824756
5–9800804
10–141.054905
15–191.1131.025
20–241.1521.003
25–291.106943
30–341.1571.048
35–391.3151.243
40–441.5371.370
45–491.6081.581
50–541.7001.627
55–591.5391.646
60–641.6961.784
65–691.6691.942
70–741.7152.344
75–791.2951.748
80–847231.120
85+457728

Crtica je Srbija u istoj godini. Procene pre 2022. se ne nastavljaju na one posle popisa, pa se te godine ne porede međusobno. RZS.

Nacionalnost, popisi 2022. i 2011.

Grupe ispod 1% (18)
Grupa2022.2011.Broj
Rumuni0,40%0,3%192
Ostali0,31%0,3%151
Jugosloveni0,28%0,1%133
Bugari0,28%0,3%132
Makedonci0,19%0,2%91
Hrvati0,10%0,1%49
Crnogorci0,09%0,2%44
Goranci0,06%0,0%28
Albanci0,06%0,1%27
Muslimani0,05%0,0%22
Regionalna pripadnost0,04%0,0%20
Rusi0,04%0,0%17
Mađari0,03%0,0%15
Slovenci0,02%0,0%10
Slovaci0,01%0,0%7
Ukrajinci0,01%0,0%7
Nemci0,01%0,0%6
Bošnjaci0,01%0,0%4

Veroispovest, popisi 2022. i 2011.

Grupe ispod 1% (7)
Grupa2022.2011.Broj
Nisu vernici0,89%0,6%426
Islamska0,31%0,3%149
Katolička0,24%0,3%117
Agnostici0,10%0,0%47
Protestantska0,04%0,1%20
Istočnjačke0,01%0,0%7
Ostale0,01%0,0%3

Udeo u svim popisanim. Izjašnjavanje nije obavezno, a „Nepoznato” je kategorija RZS-a. Udeo „Nepoznato” je u Srbiji 2022. veći nego 2011, pa razlika između kolona ne mora da bude stvarna promena. Nacionalnost i vera se ne ocenjuju i ne ulaze u poređenja. RZS, Popis 2022.

Cena života

Korpa, usklađena
102.329
RSD, 2026-05, pomereno do 2026-09, državna korpa i RZS cene
Prosečna plata
105.053
RSD
Stanovanje mesečno
26.961
ugovorena cena, stan od 50 m²
Sve kroz platu
1,23
korpa i stanovanje

Procena Državna računica, a ne tržišno merenje; koristi se oprezno i poredi sa našim cenama iz prodavnica. Stanovanje: ugovorena cena RGZ-a, svedena na mesečni iznos prema kirijama u mestima gde postoje obe brojke. Uporedi cene u prodavnicama.

Stanovanje i obrazovanje

Stanova
29.100
Prazni i napušteni
25,6%
Pod zakupom
4,2%
Zgrade starije od 1971.
48%
Viša ili visoka škola
17,5%
Bez srednje škole
32,9%

Popis 2022. RZS.

Posao i plate

Neto plata, 12 meseci
105.053
do 08/2026
Zaposlenih na 1.000
308
Aktivnih firmi
305
09/2025
Nezaposlenih na birou
2.197
09/2025
Budžet po stanovniku
54.464
RSD, 2024.
Ulaganja po stanovniku
5.589
RSD, 11,5% rashoda

Plata zaposlenih koji ovde žive, bez obzira na to gde rade. Tačka je ovo mesto, crta je Srbija.

40,0 hilj.60,0 hilj.80,0 hilj.100 hilj.201820202022202596,7 hilj.

Zdravstvo

Lekara
179
Stanovnika po lekaru
257
Zubara
12
Farmaceuta
6

Podaci za 2024, samo zdravstvena služba. Broji se gde ljudi rade, pa bolnički centri izgledaju bolje od mesta čiji se stanovnici tamo leče.

Škole i vrtići

Skor na maloj maturi
474
2025/26, prosek mesta 481
Osnovnih škola
10
Dece u vrtiću
1.085
2025/2026
Obuhvat vrtićem
49%
naša procena
4604654704754802023202420252026474

Skor je prosek tri standardizovana testa, ponderisan brojem učenika. Više govori o generaciji i porodicama nego o samoj školi. Ministarstvo prosvete.

Od čega se živi

Popis 2022.

Popis 2011.

Grupa2022.Udeo2011.Udeo
Zaposleni15.06331,4%17.87830,1%
Penzioneri15.65132,6%16.95828,5%
Deca do 15 godina5.36911,2%7.07811,9%
Učenici i studenti2.7775,8%4.1276,9%
Nezaposleni3.6307,6%6.00410,1%
Domaćinstvo i ostali5.50111,5%7.41612,5%

RZS, popisi 2011. i 2022: svaka osoba je u jednoj grupi. Stopa nezaposlenosti po popisu je 19,4%. Godišnje, PIO fond: 16.367 korisnika penzija u 2026-06, prosečna penzija 52.775 RSD, 115 korisnika na 100 zaposlenih. Ne ulazi u ocenu.

Komunalije i putevi

Domaćinstva na vodovodu
86,6%
Domaćinstva na kanalizaciji
67,4%
Prečišćene otpadne vode
0,0%
Opštinski putevi sa savremenim kolovozom
65,8%
Divlje deponije, prijavljene
61

Godišnjak Opštine i regioni, podaci za 2024. Priključci prema domaćinstvima iz popisa 2022, pa vikend kuće mogu da podignu udeo. Ne ulazi u ocenu.

Mobilna mreža i internet

Mobilna mreža, preuzimanje
207 Mb/s
Broj mobilnih testova
440
Fiksni, preuzimanje
125 Mb/s
zavisi od paketa

Ocena ide iz mobilne mreže, jer ljudi internet uglavnom koriste na telefonu preko 4G i 5G. Fiksna brzina više pokazuje koji paket korisnici biraju nego šta je dostupno, pa nije u oceni. Prosek Speedtest merenja za 3. kvartal 2026, koja sami pokreću korisnici. Kod malog broja testova rezultat je nesiguran. Speedtest by Ookla Global Fixed and Mobile Network Performance Maps, CC BY-NC-SA 4.0.

Vazduh

Poslednjih 30 dana, stanica Zaječar, neverifikovano, do 2026-11-01.34,9 µg/m³ PM2.5

PM2.5 zimi, iz merenja PM10
85,9
2024.
PM10 zimi, izmereno
103,5
2024.
SO₂, prosek
17,1
Dana PM10 preko 50
128
Emisije SO₂ iz fabrika
17 t
2024, pogona: 2

Procena Stanica SEPA ovde meri PM10, a ne PM2.5: ZAJECAR, ZAJEČAR, Zajecar, Zaječar. PM2.5 je PM10 pomnožen sa 0,83, odnosom iz mesta koja mere oba zagađivača. Tipična greška je 8,4 bodova ocene. Emisije: NRIZ registar.

Bezbednost na putu

Sa povređenima 2025.
56
Sa poginulima 2025.
3
Teških godišnje na 10.000 ljudi prisutnih tokom dana
13,5
43.692 ljudi tokom dana
Sve nezgode 2026.
99
tekuća godina
Na glavnim putevima van naselja*
13
od 59 teških, 2025.
10012014016020162018202020222025149

Ocena ne računa nezgode na autoputevima i brzim putevima (0% teških nezgoda ovde), a deli se sa dnevnim stanovništvom: stanovnici plus ljudi koji tu rade, minus oni koji rade negde drugde. Drugi tranzitni putevi su i dalje uračunati; zvezdica je naš proračun koji ne menja ocenu. MUP, otvoreni podaci.

Osude za krivična dela

Osuđenih odraslih 2024.
278
Za imovinu
59
Za život i telo
13
U saobraćaju
33

Osude po mestu izvršenja, ne prijavljena dela i ne ocena bezbednosti, zato nisu u indeksu.

Povezanost

Do sedišta regiona*
0 min
1. od 161
Do najbližeg velikog centra*
113 min
134. od 161
Do Beograda*
195 min
137. od 161
Do najbližeg fakulteta*
32 min
100. od 161
Do najbliže srednje škole*
0 min
1. od 161

Minuti vožnje kolima bez gužve, od centra mesta. Ne meri autobus i ne ulazi u ocenu. Veliki centri su Beograd, Novi Sad, Niš i Kragujevac. Nula znači da je cilj u samom mestu. Red 1 je najbliže.