Sva mesta · Zaječarski region
Boljevac
Boljevac: iznad proseka svih mesta po priuštivosti (78, procena) i vazduhu (68, procena), ispod proseka po demografiji (29) i školama i vrtićima (43). Stanovništvo od popisa 2022: −4,9%, prosek regiona −4,4%.
9.686 stanovnika103.794 RSD neto plata
Ocena 1–100, veće je bolje. To je geometrijski prosek 7 tema, bez Bezbednosti na putu. Verovatno između 77. i 144. mesta.
Kako računamoRang je okviran: ovde nema merenja vazduha. Zašto?
Profil mesta
Ocene 1–100, veće je bolje. Crtica je prosek sličnih mesta.
Ocena 1–100, veće je bolje. Sastav: promena stanovništva od popisa 2022. i neto doseljeni na 1.000 stanovnika.
Kako računamoOcena 1–100, veće je bolje. Sastav: neto plata, zaposleni na 1.000 radno sposobnih i firme na 1.000 stanovnika.
Kako računamoOcena 1–100, veće je bolje. Sastav: koliko plata pokriva korpu i stanovanje.
Kako računamoOcena 1–100, veće je bolje. Sastav: zdravstveni radnici na 10.000 stanovnika i životni vek.
Kako računamoOcena 1–100, veće je bolje. Sastav: mala matura, obuhvat vrtićem i vreme do fakulteta i srednje škole.
Kako računamoOcena 1–100, veće je bolje. Sastav: vreme do velikog centra i brzina mobilne mreže.
Kako računamoOcena 1–100, veće je bolje. Sastav: gori od dva zagađivača, PM2.5 zimi i SO₂.
Kako računamoOcena 1–100, veće je bolje. Sastav: teške nezgode; tema je van ukupne ocene.
Kako računamoTrendovi
Stanovništvo se poredi po popisima i procenama posle 2022, jer se godišnje procene ne nastavljaju preko popisa. Metodologija popisa se menjala.
Stanovnika9.686 2025.▼ 4,9% od 2022.Detalji
Broj stanovnika po proceni RZS. Godine pre popisa 2022. su stare procene.
- Najviše, 1961.
- 26.277
- Najmanje, 2025.
- 9.686
- Broj stanovnika
- 9.686
- Prosek mesta
- 40.683
- Položaj, 1. je najviše
- 134. od 161
Tabela po godinama
Godina Ovo mesto 2025. 9.686 2024. 9.870 2023. 10.044 2022. 10.184 2011. 12.994 2002. 15.849 1991. 19.384 1981. 21.818 1971. 23.335 1961. 26.277 1953. 25.831 1948. 25.423 Neto plata103.794 RSD, 12 meseci do 08/2026▲ 34,2% 2020–2025. realnoDetalji
- Ovo mesto
- Prosek mesta
Prosečna neto plata po godinama, RZS.
- Najviše, 2025.
- 95.955 RSD
- Najmanje, 2018.
- 43.252 RSD
- Neto plata, 12 meseci
- 103.794 RSD
- Prosek mesta
- 101.239 RSD
- Položaj, 1. je najbolje
- 39. od 161
Tabela po godinama
Godina Ovo mesto Prosek mesta 2025. 95.955 93.603 2024. 84.896 83.346 2023. 74.133 72.735 2022. 63.127 63.533 2021. 55.607 56.572 2020. 50.334 52.069 2019. 47.027 47.718 2018. 43.252 43.470 Zaposlenih2.811 2026.▲ 2,3% od 2021.Detalji
Broj zaposlenih po godinama, RZS. Na grafikonu je ukupan broj, a poređenje je na 1.000 stanovnika.
- Najviše, 2023.
- 2.904
- Najmanje, 2017.
- 2.600
- Prosek mesta
- 322
- Položaj, 1. je najbolje
- 122. od 161
Tabela po godinama
Godina Ovo mesto 2026. 2.811 2025. 2.865 2024. 2.878 2023. 2.904 2022. 2.829 2021. 2.748 2020. 2.711 2019. 2.666 2018. 2.603 2017. 2.600 2016. 2.621 Korisnici penzija2.435 2026.▼ 15,9% od 2021.Detalji
Korisnici svih vrsta penzija, PIO fond, decembar svake godine, a za tekuću godinu poslednji objavljen mesec.
- Najviše, 2018.
- 3.401
- Najmanje, 2026.
- 2.435
- Prosek mesta
- 248
- Položaj, 1. je najviše
- 74. od 161
Tabela po godinama
Godina Ovo mesto 2026. 2.435 2025. 2.464 2024. 2.538 2023. 2.632 2022. 2.764 2021. 2.896 2020. 3.143 2019. 3.294 2018. 3.401 Odseljeni209 2025.▼ 9,9% od 2022.Detalji
Broj ljudi koji su se odselili iz mesta tokom godine, RZS.
- Najviše, 2022.
- 232
- Najmanje, 2024.
- 209
- Prosek mesta
- -1,5
- Položaj, 1. je najbolje
- 95. od 161
Tabela po godinama
Godina Ovo mesto 2025. 209 2024. 209 2023. 229 2022. 232 Doseljeni168 2025.▼ 14,3% od 2022.Detalji
Broj ljudi koji su se doselili u mesto tokom godine, RZS.
- Najviše, 2023.
- 221
- Najmanje, 2025.
- 168
- Prosek mesta
- -1,5
- Položaj, 1. je najbolje
- 95. od 161
Tabela po godinama
Godina Ovo mesto 2025. 168 2024. 202 2023. 221 2022. 196
Još trendova (10)
Novi stanovi, po m²75.458 RSD 2022.▼ 14,0% od 2020. realnoDetalji
- Ovo mesto
- Prosek mesta
Prosečna cena novog stana po kvadratnom metru, RZS. U malom mestu je godišnje malo prodaja, pa broj jače skače.
- Najviše, 2020.
- 75.541 RSD
- Najmanje, 2021.
- 70.754 RSD
- Cena novih stanova po m²
- 75.458 RSD
- Prosek mesta
- 135.783 RSD
- Položaj, 1. je najbolje
- 6. od 87
Tabela po godinama
Godina Ovo mesto Prosek mesta 2022. 75.458 126.155 2021. 70.754 114.840 2020. 75.541 108.603 Noćenja turista51.916 2025.▲ 100,7% od 2019.Detalji
Ukupan broj noćenja turista godišnje, RZS. Na grafikonu je ukupan broj, a poređenje je po stanovniku.
- Najviše, 2022.
- 51.937
- Najmanje, 2014.
- 5.932
- Prosek mesta
- 2,7
- Položaj, 1. je najbolje
- 15. od 161
Tabela po godinama
Godina Ovo mesto 2025. 51.916 2024. 49.599 2023. 44.887 2022. 51.937 2021. 33.738 2020. 42.300 2019. 25.865 2018. 14.115 2017. 11.030 2016. 11.114 2015. 9.490 2014. 5.932 2013. 8.294 2012. 8.715 2011. 9.857 2010. 6.818 Mala matura434 2026.→ 0,2% od 2023.Detalji
- Ovo mesto
- Prosek mesta
Prosečan skor učenika na maloj maturi.
- Najviše, 2025.
- 449
- Najmanje, 2023.
- 433
- Prosek mesta
- 481
- Položaj, 1. je najbolje
- 149. od 161
Tabela po godinama
Godina Ovo mesto Prosek mesta 2026. 434 481 2025. 449 479 2024. 435 483 2023. 433 483 Saobraćajne nezgode63 2025.▲ 50,0% od 2020.Detalji
Ukupan broj saobraćajnih nezgoda godišnje, MUP.
- Najviše, 2025.
- 63
- Najmanje, 2024.
- 38
- Prosek mesta
- 206
- Položaj, 1. je najbolje
- 72. od 161
Tabela po godinama
Godina Ovo mesto 2025. 63 2024. 38 2023. 42 2022. 47 2021. 54 2020. 42 2019. 60 2018. 46 2017. 41 2016. 49 Noćno svetlo, sa satelita123. od 161 po stanovniku 2025.▲ 131,6% od 2020.Detalji
Ukupna jačina veštačkog svetla koju satelit NASA izmeri noću iznad teritorije mesta. Sam broj nema svakodnevno značenje: služi za poređenje istog mesta kroz vreme i mesta međusobno. Industrija i prelazak na LED rasvetu menjaju ga i kad se broj ljudi ne menja.
- Najviše, 2025.
- 735
- Najmanje, 2018.
- 311
- Prosek mesta
- 119,2
- Položaj, 1. je najviše
- 123. od 161
Tabela po godinama
Godina Ovo mesto 2025. 735 2024. 647 2023. 494 2022. 491 2021. 452 2020. 317 2019. 324 2018. 311 2017. 399 2016. 431 2015. 447 2014. 441 2013. 585 2012. 694 Prosečna penzija47.897 RSD 2026.▲ 43,7% od 2021. realnoDetalji
- Ovo mesto
- Prosek mesta
Prosečna penzija svih vrsta, PIO fond, decembar svake godine, a za tekuću godinu poslednji objavljen mesec.
- Najviše, 2026.
- 47.897 RSD
- Najmanje, 2018.
- 20.321 RSD
- Prosečna penzija
- 47.897 RSD
- Prosek mesta
- 50.307 RSD
- Položaj, 1. je najbolje
- 89. od 161
Tabela po godinama
Godina Ovo mesto Prosek mesta 2026. 47.897 50.307 2025. 47.596 50.246 2024. 42.066 44.693 2023. 32.924 35.047 2022. 27.604 29.593 2021. 23.710 25.699 2020. 22.124 24.231 2019. 20.635 22.945 2018. 20.321 22.892 Divlje deponije, prijavljene46 2024.▼ 2,1% od 2019.Detalji
Lokacije koje su opštine i komunalna preduzeća prijavile registru SEPA. Rast može da znači i savesnije prijavljivanje.
- Najviše, 2018.
- 57
- Najmanje, 2023.
- 41
- Prosek mesta
- 18
- Položaj, 1. je najviše
- 13. od 155
Tabela po godinama
Godina Ovo mesto 2024. 46 2023. 41 2022. 44 2021. 48 2020. 45 2019. 47 2018. 57 Životni vek74,5 god. 2025.▲ 3,2% od 2023.Detalji
- Muškarci
- Žene
Tabela po godinama
Godina Muškarci Žene 2025. 72,2 76,9 2024. 70,9 77,1 2023. 69,7 74,6 Brakovi43 2025.▲ 26,5% od 2020.Detalji
Broj sklopljenih brakova godišnje, RZS.
- Najviše, 2024.
- 55
- Najmanje, 2021.
- 28
- Prosek mesta
- 4,4
- Položaj, 1. je najviše
- 33. od 161
Tabela po godinama
Godina Ovo mesto 2025. 43 2024. 55 2023. 42 2022. 41 2021. 28 2020. 34 2019. 48 2018. 38 2017. 36 2016. 48 2015. 42 2014. 50 2013. 39 2012. 36 2011. 41 2010. 53 Stanovi po dozvolama17 2025.▲ 750,0% od 2020.Detalji
Broj stanova za koje je izdata građevinska dozvola, RZS.
- Najviše, 2015.
- 40
- Najmanje, 2010.
- 0
- Prosek mesta
- 4,8
- Položaj, 1. je najbolje
- 88. od 161
Tabela po godinama
Godina Ovo mesto 2025. 17 2024. 14 2023. 11 2022. 6 2021. 39 2020. 2 2019. 1 2018. 4 2017. 5 2016. 3 2015. 40 2014. 2 2012. 1 2011. 10 2010. 0 2009. 4 2008. 7 2007. 8
„Realno" znači posle inflacije po indeksu cena za Srbiju. Strelica je smer; zelena je poboljšanje, crvena pogoršanje, siva bez ocene. Praćenje ocena počinje u oktobru 2026.
Poređenje
Medijana: pola mesta je iznad te vrednosti, a pola ispod, pa je ne pomeraju krajnje vrednosti. Prosek regiona računa svako mesto jednako. Mesto 1 je najbolje. Kliknite na pokazatelj za sva mesta.
| Pokazatelj | Ovde | Prosek regiona | Medijana | U regionu | U Srbiji |
|---|---|---|---|---|---|
| Neto plata, 12 meseci | 103.794 RSD | 98.040 | 96.554 | 2. od 4 | 39. od 161 |
| Zaposleni na 1.000 radno sposobnih | 492 | 510 | 521 | 3. od 4 | 113. od 161 |
| Nezaposleni na 1.000 stanovnika | 48,2 | 56,7 | 55,9 | 2. od 4 | 69. od 161 |
| Promena od 2022. | -4,9 % | -4,4 | -2,6 | 4. od 4 | 148. od 161 |
| Deca do 14 godina | 10,6 % | 11,1 | 13,5 | 4. od 4 | 148. od 161 |
| Sa višom ili visokom školom | 10,7 % | 14,5 | 13,9 | 4. od 4 | 121. od 161 |
| Skor na maloj maturi | 434 | 460 | 480 | 4. od 4 | 149. od 161 |
| Lekari na 10.000 stanovnika | 18,6 | 35,4 | 17,1 | 4. od 4 | 75. od 161 |
| Cena stana po m² | nema podatka | 1.026 | 1.291 | – | – |
| Mobilna mreža Procena | 268 Mb/s | 189 | 156 | 1. od 4 | 20. od 161 |
| PM2.5 zimi, izmereno ili procena Procena | 20,8 µg/m³ | 37,5 | 33,4 | 2. od 4 | 18. od 161 |
| Teške nezgode godišnje na 10.000 ljudi prisutnih tokom dana | 30,2 | 18,2 | 17,6 | 4. od 4 | 154. od 161 |
Slična mesta: Negotin, Kučevo, Nova Varoš, Veliko Gradište, Knjaževac. Upoređuje se sa njihovim prosekom, prvo najveća razlika.
Prednosti u odnosu na slična mesta
| Pokazatelj | Ovde | Slična mesta |
|---|---|---|
| Mobilna mreža | 268 Mb/s | 122 Mb/s |
| Do sedišta regiona | 32 min | 59 min |
| Neto plata, 12 meseci | 103.794 RSD | 94.539 RSD |
| Do najbližeg velikog centra | 106 min | 130 min |
| Neto doseljeni na 1.000 godišnje | -1,9 | -2,8 |
| PM2.5 zimi, izmereno ili procena | 20,8 µg/m³ | 22,3 µg/m³ |
| Zaposleni na 1.000 radno sposobnih | 492 | 480 |
| Nezaposleni na 1.000 stanovnika | 48,2 | 51,8 |
Zaostatak za sličnim mestima
| Pokazatelj | Ovde | Slična mesta |
|---|---|---|
| Teške nezgode godišnje na 10.000 ljudi prisutnih tokom dana | 30,2 | 21,7 |
| Domaćinstva na kanalizaciji | 27,1 % | 57,3 % |
| Prazni i napušteni stanovi | 34,1 % | 29,1 % |
| Obuhvat vrtićem | 47 % | 55 % |
| Skor na maloj maturi | 434 | 449 |
| Opštinski putevi sa savremenim kolovozom | 57,3 % | 66,5 % |
| Stanovi po dozvolama na 1.000 godišnje | 1,8 | 5,9 |
| Sa višom ili visokom školom | 10,7 % | 12,7 % |
Šta kažu nezavisni izvori
Procena OpenStreetMap, 2026-11-01. Podatke unose volonteri: ovo pokazuje šta je ucrtano na mapi, a slabije mapirano mesto izgleda kao mesto sa manje usluga. Ne ulazi u ocenu.
- Apoteke na 10.000 stanovnika: 1,0 (prosek mesta 2,8)
- Supermarketi na 10.000 stanovnika: 1,0 (prosek mesta 1,9)
- Pošte na 10.000 stanovnika: 6,2 (prosek mesta 3,5)
- Banke na 10.000 stanovnika: 1,0 (prosek mesta 1,8)
- Lekari i klinike na 10.000 stanovnika: 3,1 (prosek mesta 1,7)
- Restorani i kafići na 10.000 stanovnika: 7,2 (prosek mesta 8,9)
- Benzinske pumpe na 10.000 stanovnika: 3,1 (prosek mesta 3,2)
Slična mesta
Uporedi ova mesta u alatu. Sličnost je računata iz 28 pokazatelja; način je na stranici Kako računamo.
Izvori i metodologija
Izvor i period stoje uz svaki pokazatelj. Celu računicu vidite na stranici Kako računamo, a proveru ocene na stranici Provera ocene. Svežinu izvora prati Stanje podataka, a sve brojke su u preuzimanju.
Provera brojki
Zvanične procene poredimo sa onim što je stvarno izbrojano. Ako se slažu, odnos je oko 100. Izbori 2026. nisu konačni. Ovo ne ulazi u glavnu ocenu.
| Pitanje | Zvanično | Izmereno | Odnos |
|---|---|---|---|
| Koliko punoletnih je stvarno tu?Glasači su donja mera prisutnih; iznad 100 znači da je glasalo više ljudi nego što procena kaže da živi tu. | 8.396 punoletnih po RZS proceni | 6.256 glasalo 2026. | 75 na 100 |
| Da li je birački spisak veći od procene?Spisak uključuje i one koji su otišli, a nisu se odjavili. | 8.396 punoletnih po RZS proceni | 9.315 na biračkom spisku | 111 na 100 |
| Ima li dece koliko piše?Škola zna ko je stvarno došao. | 75 očekivanih osmaka po RZS proceni | 65 stvarno na maloj maturi | 87 na 100 |
| Koliko stanova je stvarno nastanjeno?Popis 2022. Ostatak su prazni, napušteni i vikend stanovi. | 8.577 stanova | 4.637 nastanjeno | 54% |
| Koliko mesto svetli noću?Satelit NASA. Industrija i LED rasveta podižu broj. | 9.686 stanovnika | 75,9 zračenja na 1.000 stanovnika | 123. od 161 |
Promena biračkog spiska, 2023. do 2026.
Spisak se menja zbog novih punoletnih i umrlih. Ostatak je ono što to dvoje ne objašnjava.
- Spisak 2023.
- 9.689
- Novi punoletni
- +253
- Umrli
- −583
- Ostatak
- −44
- Spisak 2026.
- 9.315
Život i ljudi
Životni vek i uzroci smrti
- Životni vek, muškarci
- 72,2 god.
- Životni vek, žene
- 76,9 god.
- Bolesti srca i krvotoka na 10.000
- 139,0
- Tumori na 10.000
- 28,9
- Bolesti disanja na 10.000
- 7,6
- Povrede i trovanja na 10.000
- 8,6
Seljenje, porodica i gradnja
- Neto doseljeni na 1.000 godišnje
- -1,9
- Brakovi na 1.000 godišnje
- 4,8
- Razvodi na 100 brakova
- 41,4
- Stanovi po dozvolama na 1.000
- 1,8
- Srednjoškolci na 1.000 stanovnika
- 16,1
RZS. Uzroci smrti su sirove stope, pa starije mesto ima veće brojeve. Seljenje, smrti i brakovi su prosek tri godine, a dozvole pet.
Obrazovanje
Osnovna škola, osmi razred
- Prosečna ocena
- 4,09
- Matematika, skor
- 423
- Maternji jezik, skor
- 444
- Ocena prema testu*
- 0,15
Srednje škole
- Srednjih škola
- 1
- Gimnazija
- 0
- Srednjoškolaca na 1.000
- 16,1
- Učenika po nastavniku
- 4,6
* Naše računanje: koliko je školska ocena viša ili niža od ocene koju rezultat na maloj maturi predviđa u celoj Srbiji. Rezultati mature i upisni bodovi po srednjoj školi nisu objavljeni kao otvoreni podaci. Univerziteti su na stranici Univerziteti i fakulteti.
Stanovništvo
- Stanovnika 2025.
- 9.686
- Promena od 2022.
- -4,9%
- Dece do 14
- 10,6%
- Starijih od 65
- 30,7%
Na popisu 2011. bilo je 12.994, a 2022. 10.184 stanovnika. Procene RZS-a se posle svakog popisa ponovo baziraju, pa je linija prekinuta tamo gde bi skok bio samo promena osnova.
Svi popisi, 1948–2022.
Popisi su rađeni po različitim metodologijama, a teritorija je svedena na stanje iz 2022.
Procene po godinama
Rođeni i umrli, 1961–2025.
- Rođeni 2025.
- 60
- Umrli 2025.
- 219
- Prirodni priraštaj
- -159 rođeni minus umrli
Tabela po godinama
| Godina | Rođeni | Umrli | Priraštaj |
|---|---|---|---|
| 2025. | 60 | 219 | -159 |
| 2024. | 42 | 204 | -162 |
| 2023. | 76 | 246 | -170 |
| 2022. | 65 | 218 | -153 |
| 2021. | 51 | 360 | -309 |
| 2020. | 50 | 260 | -210 |
| 2019. | 72 | 263 | -191 |
| 2018. | 41 | 253 | -212 |
| 2017. | 67 | 241 | -174 |
| 2016. | 63 | 261 | -198 |
| 2015. | 64 | 272 | -208 |
| 2014. | 77 | 277 | -200 |
| 2013. | 62 | 244 | -182 |
| 2012. | 63 | 276 | -213 |
| 2011. | 65 | 280 | -215 |
| 2010. | 91 | 339 | -248 |
| 2009. | 88 | 262 | -174 |
| 2008. | 100 | 304 | -204 |
| 2007. | 109 | 322 | -213 |
| 2006. | 93 | 332 | -239 |
| 2005. | 107 | 352 | -245 |
| 2004. | 142 | 340 | -198 |
| 2003. | 120 | 326 | -206 |
| 2002. | 121 | 344 | -223 |
| 2001. | 142 | 345 | -203 |
| 2000. | 130 | 340 | -210 |
| 1999. | 133 | 294 | -161 |
| 1998. | 139 | 310 | -171 |
| 1997. | 136 | 289 | -153 |
| 1996. | 161 | 348 | -187 |
| 1995. | 170 | 317 | -147 |
| 1994. | 158 | 306 | -148 |
| 1993. | 210 | 312 | -102 |
| 1992. | 172 | 274 | -102 |
| 1991. | 192 | 262 | -70 |
| 1990. | 190 | 321 | -131 |
| 1989. | 197 | 292 | -95 |
| 1988. | 207 | 340 | -133 |
| 1987. | 180 | 310 | -130 |
| 1986. | 186 | 284 | -98 |
| 1985. | 179 | 322 | -143 |
| 1984. | 201 | 305 | -104 |
| 1983. | 198 | 369 | -171 |
| 1982. | 218 | 323 | -105 |
| 1981. | 181 | 313 | -132 |
| 1980. | 178 | 287 | -109 |
| 1979. | 203 | 320 | -117 |
| 1978. | 196 | 261 | -65 |
| 1977. | 232 | 296 | -64 |
| 1976. | 232 | 263 | -31 |
| 1975. | 229 | 294 | -65 |
| 1974. | 212 | 289 | -77 |
| 1973. | 262 | 335 | -73 |
| 1972. | 217 | 331 | -114 |
| 1971. | 209 | 297 | -88 |
| 1970. | 247 | 318 | -71 |
| 1969. | 278 | 346 | -68 |
| 1968. | 248 | 299 | -51 |
| 1967. | 245 | 276 | -31 |
| 1966. | 272 | 279 | -7 |
| 1965. | 281 | 295 | -14 |
| 1964. | 295 | 334 | -39 |
| 1963. | 295 | 290 | 5 |
| 1962. | 323 | 289 | 34 |
| 1961. | 353 | 275 | 78 |
RZS, teritorija svedena na današnje opštine.
Naselja (20), broj stanovnika po popisima
| Naselje | 1948. | 1971. | 1991. | 2011. | 2022. |
|---|---|---|---|---|---|
| Boljevac | 1.082 | 2.288 | 3.926 | 3.333 | 2.894 |
| Podgorac | 2.893 | 2.870 | 2.475 | 1.913 | 1.555 |
| Bogovina | 1.753 | 2.086 | 1.611 | 1.151 | 908 |
| Osnić | 2.112 | 2.107 | 1.668 | 1.125 | 821 |
| Valakonje | 2.366 | 2.285 | 1.684 | 1.095 | 806 |
| Lukovo | 1.617 | 1.421 | 1.386 | 584 | 471 |
| Mali Izvor | 1.150 | 928 | 690 | 455 | 360 |
| Sumrakovac | 1.529 | 1.212 | 805 | 494 | 354 |
| Boljevac Selo | 417 | 235 | 321 | 277 | 264 |
| Savinac | 624 | 588 | 501 | 288 | 220 |
| Bačevica | 1.063 | 845 | 523 | 344 | 218 |
| Krivi Vir | 2.242 | 1.537 | 802 | 335 | 215 |
| Rujište | 945 | 868 | 601 | 335 | 206 |
| Dobro Polje | 1.065 | 917 | 590 | 305 | 199 |
| Jablanica | 1.164 | 900 | 541 | 315 | 184 |
| Mirovo | 615 | 512 | 287 | 141 | 119 |
| Dobrujevac | 741 | 559 | 357 | 158 | 114 |
| Rtanj | 654 | 244 | 200 | 120 | 111 |
| Ilino | 499 | 335 | 178 | 105 | 95 |
| Vrbovac | 892 | 598 | 238 | 121 | 70 |
Sastav stanovništva
Procena pre popisa 2022. Ovde je procena za 2021. bila 5,0% veća od popisa, a 4,0% ljudi bilo je u drugoj starosnoj grupi.
- Prosečna starost
- 46,8 muškarci 44,9, žene 48,6
- Muškarci
- 48,9% 6.354
- Žene
- 51,1% 6.646
- Žena na 100 muškaraca
- 104,6
Tabela po starosti
| Starost | Muškarci | Žene |
|---|---|---|
| 0–4 | 256 | 225 |
| 5–9 | 275 | 253 |
| 10–14 | 275 | 277 |
| 15–19 | 362 | 317 |
| 20–24 | 352 | 309 |
| 25–29 | 363 | 290 |
| 30–34 | 343 | 296 |
| 35–39 | 384 | 325 |
| 40–44 | 387 | 388 |
| 45–49 | 430 | 423 |
| 50–54 | 457 | 450 |
| 55–59 | 575 | 627 |
| 60–64 | 503 | 585 |
| 65–69 | 396 | 466 |
| 70–74 | 359 | 479 |
| 75–79 | 376 | 456 |
| 80–84 | 181 | 311 |
| 85+ | 80 | 169 |
Procena pre popisa 2022. Ovde je procena za 2021. bila 5,0% veća od popisa, a 4,0% ljudi bilo je u drugoj starosnoj grupi.
- Prosečna starost
- 47,0 muškarci 45,0, žene 48,9
- Muškarci
- 48,9% 6.218
- Žene
- 51,1% 6.503
- Žena na 100 muškaraca
- 104,6
Tabela po starosti
| Starost | Muškarci | Žene |
|---|---|---|
| 0–4 | 240 | 204 |
| 5–9 | 265 | 254 |
| 10–14 | 278 | 267 |
| 15–19 | 346 | 305 |
| 20–24 | 348 | 311 |
| 25–29 | 350 | 260 |
| 30–34 | 336 | 302 |
| 35–39 | 383 | 333 |
| 40–44 | 382 | 371 |
| 45–49 | 415 | 405 |
| 50–54 | 450 | 435 |
| 55–59 | 550 | 598 |
| 60–64 | 533 | 620 |
| 65–69 | 371 | 435 |
| 70–74 | 357 | 476 |
| 75–79 | 347 | 429 |
| 80–84 | 185 | 317 |
| 85+ | 82 | 181 |
Procena pre popisa 2022. Ovde je procena za 2021. bila 5,0% veća od popisa, a 4,0% ljudi bilo je u drugoj starosnoj grupi.
- Prosečna starost
- 47,2 muškarci 45,2, žene 49,1
- Muškarci
- 49,0% 6.111
- Žene
- 51,0% 6.356
- Žena na 100 muškaraca
- 104,0
Tabela po starosti
| Starost | Muškarci | Žene |
|---|---|---|
| 0–4 | 215 | 192 |
| 5–9 | 272 | 250 |
| 10–14 | 276 | 251 |
| 15–19 | 318 | 302 |
| 20–24 | 357 | 304 |
| 25–29 | 331 | 245 |
| 30–34 | 329 | 301 |
| 35–39 | 386 | 327 |
| 40–44 | 387 | 361 |
| 45–49 | 407 | 383 |
| 50–54 | 444 | 431 |
| 55–59 | 503 | 550 |
| 60–64 | 552 | 633 |
| 65–69 | 364 | 444 |
| 70–74 | 364 | 466 |
| 75–79 | 318 | 402 |
| 80–84 | 199 | 323 |
| 85+ | 89 | 191 |
Procena pre popisa 2022. Ovde je procena za 2021. bila 5,0% veća od popisa, a 4,0% ljudi bilo je u drugoj starosnoj grupi.
- Prosečna starost
- 47,4 muškarci 45,4, žene 49,3
- Muškarci
- 49,1% 6.009
- Žene
- 50,9% 6.222
- Žena na 100 muškaraca
- 103,5
Tabela po starosti
| Starost | Muškarci | Žene |
|---|---|---|
| 0–4 | 201 | 177 |
| 5–9 | 265 | 246 |
| 10–14 | 279 | 244 |
| 15–19 | 294 | 296 |
| 20–24 | 365 | 283 |
| 25–29 | 325 | 253 |
| 30–34 | 322 | 292 |
| 35–39 | 377 | 315 |
| 40–44 | 383 | 346 |
| 45–49 | 400 | 386 |
| 50–54 | 442 | 433 |
| 55–59 | 463 | 503 |
| 60–64 | 562 | 624 |
| 65–69 | 366 | 468 |
| 70–74 | 360 | 458 |
| 75–79 | 308 | 384 |
| 80–84 | 202 | 321 |
| 85+ | 95 | 193 |
Procena pre popisa 2022. Ovde je procena za 2021. bila 5,0% veća od popisa, a 4,0% ljudi bilo je u drugoj starosnoj grupi.
- Prosečna starost
- 47,5 muškarci 45,5, žene 49,5
- Muškarci
- 49,2% 5.892
- Žene
- 50,8% 6.093
- Žena na 100 muškaraca
- 103,4
Tabela po starosti
| Starost | Muškarci | Žene |
|---|---|---|
| 0–4 | 183 | 161 |
| 5–9 | 259 | 237 |
| 10–14 | 283 | 246 |
| 15–19 | 278 | 284 |
| 20–24 | 359 | 270 |
| 25–29 | 323 | 265 |
| 30–34 | 329 | 283 |
| 35–39 | 354 | 300 |
| 40–44 | 382 | 327 |
| 45–49 | 388 | 392 |
| 50–54 | 438 | 432 |
| 55–59 | 442 | 466 |
| 60–64 | 543 | 610 |
| 65–69 | 393 | 508 |
| 70–74 | 345 | 439 |
| 75–79 | 282 | 377 |
| 80–84 | 214 | 303 |
| 85+ | 97 | 193 |
Procena pre popisa 2022. Ovde je procena za 2021. bila 5,0% veća od popisa, a 4,0% ljudi bilo je u drugoj starosnoj grupi.
- Prosečna starost
- 47,7 muškarci 45,7, žene 49,7
- Muškarci
- 49,1% 5.777
- Žene
- 50,9% 5.984
- Žena na 100 muškaraca
- 103,6
Tabela po starosti
| Starost | Muškarci | Žene |
|---|---|---|
| 0–4 | 169 | 162 |
| 5–9 | 256 | 215 |
| 10–14 | 270 | 251 |
| 15–19 | 273 | 274 |
| 20–24 | 350 | 267 |
| 25–29 | 319 | 266 |
| 30–34 | 337 | 272 |
| 35–39 | 341 | 290 |
| 40–44 | 380 | 327 |
| 45–49 | 373 | 379 |
| 50–54 | 425 | 420 |
| 55–59 | 430 | 441 |
| 60–64 | 521 | 592 |
| 65–69 | 439 | 553 |
| 70–74 | 319 | 410 |
| 75–79 | 256 | 380 |
| 80–84 | 221 | 286 |
| 85+ | 98 | 199 |
Procena pre popisa 2022. Ovde je procena za 2021. bila 5,0% veća od popisa, a 4,0% ljudi bilo je u drugoj starosnoj grupi.
- Prosečna starost
- 47,9 muškarci 45,9, žene 49,8
- Muškarci
- 49,2% 5.690
- Žene
- 50,8% 5.870
- Žena na 100 muškaraca
- 103,2
Tabela po starosti
| Starost | Muškarci | Žene |
|---|---|---|
| 0–4 | 171 | 168 |
| 5–9 | 235 | 197 |
| 10–14 | 258 | 253 |
| 15–19 | 275 | 263 |
| 20–24 | 343 | 262 |
| 25–29 | 320 | 272 |
| 30–34 | 325 | 245 |
| 35–39 | 334 | 295 |
| 40–44 | 379 | 332 |
| 45–49 | 375 | 362 |
| 50–54 | 407 | 398 |
| 55–59 | 425 | 430 |
| 60–64 | 502 | 564 |
| 65–69 | 462 | 577 |
| 70–74 | 298 | 396 |
| 75–79 | 265 | 372 |
| 80–84 | 201 | 272 |
| 85+ | 115 | 212 |
Procena pre popisa 2022. Ovde je procena za 2021. bila 5,0% veća od popisa, a 4,0% ljudi bilo je u drugoj starosnoj grupi.
- Prosečna starost
- 48,0 muškarci 46,1, žene 49,9
- Muškarci
- 49,4% 5.616
- Žene
- 50,6% 5.742
- Žena na 100 muškaraca
- 102,2
Tabela po starosti
| Starost | Muškarci | Žene |
|---|---|---|
| 0–4 | 170 | 163 |
| 5–9 | 208 | 188 |
| 10–14 | 262 | 244 |
| 15–19 | 272 | 246 |
| 20–24 | 321 | 271 |
| 25–29 | 337 | 267 |
| 30–34 | 314 | 234 |
| 35–39 | 327 | 298 |
| 40–44 | 382 | 327 |
| 45–49 | 385 | 354 |
| 50–54 | 398 | 374 |
| 55–59 | 423 | 426 |
| 60–64 | 455 | 520 |
| 65–69 | 478 | 583 |
| 70–74 | 291 | 403 |
| 75–79 | 279 | 362 |
| 80–84 | 179 | 254 |
| 85+ | 135 | 228 |
Procena pre popisa 2022. Ovde je procena za 2021. bila 5,0% veća od popisa, a 4,0% ljudi bilo je u drugoj starosnoj grupi.
- Prosečna starost
- 48,1 muškarci 46,2, žene 50,1
- Muškarci
- 49,5% 5.517
- Žene
- 50,5% 5.631
- Žena na 100 muškaraca
- 102,1
Tabela po starosti
| Starost | Muškarci | Žene |
|---|---|---|
| 0–4 | 165 | 155 |
| 5–9 | 195 | 178 |
| 10–14 | 258 | 239 |
| 15–19 | 273 | 242 |
| 20–24 | 291 | 273 |
| 25–29 | 352 | 248 |
| 30–34 | 317 | 249 |
| 35–39 | 324 | 289 |
| 40–44 | 373 | 318 |
| 45–49 | 378 | 342 |
| 50–54 | 392 | 375 |
| 55–59 | 421 | 421 |
| 60–64 | 411 | 473 |
| 65–69 | 490 | 568 |
| 70–74 | 292 | 422 |
| 75–79 | 280 | 360 |
| 80–84 | 177 | 247 |
| 85+ | 128 | 232 |
Procena pre popisa 2022. Ovde je procena za 2021. bila 5,0% veća od popisa, a 4,0% ljudi bilo je u drugoj starosnoj grupi.
- Prosečna starost
- 48,2 muškarci 46,2, žene 50,2
- Muškarci
- 49,5% 5.418
- Žene
- 50,5% 5.532
- Žena na 100 muškaraca
- 102,1
Tabela po starosti
| Starost | Muškarci | Žene |
|---|---|---|
| 0–4 | 161 | 146 |
| 5–9 | 184 | 173 |
| 10–14 | 258 | 233 |
| 15–19 | 278 | 244 |
| 20–24 | 271 | 267 |
| 25–29 | 350 | 239 |
| 30–34 | 317 | 262 |
| 35–39 | 329 | 281 |
| 40–44 | 352 | 305 |
| 45–49 | 373 | 323 |
| 50–54 | 380 | 386 |
| 55–59 | 410 | 418 |
| 60–64 | 400 | 435 |
| 65–69 | 474 | 554 |
| 70–74 | 317 | 453 |
| 75–79 | 269 | 339 |
| 80–84 | 167 | 245 |
| 85+ | 128 | 229 |
Procena pre popisa 2022. Ovde je procena za 2021. bila 5,0% veća od popisa, a 4,0% ljudi bilo je u drugoj starosnoj grupi.
- Prosečna starost
- 48,2 muškarci 46,3, žene 50,1
- Muškarci
- 49,8% 5.321
- Žene
- 50,2% 5.371
- Žena na 100 muškaraca
- 100,9
Tabela po starosti
| Starost | Muškarci | Žene |
|---|---|---|
| 0–4 | 155 | 135 |
| 5–9 | 174 | 174 |
| 10–14 | 259 | 215 |
| 15–19 | 268 | 247 |
| 20–24 | 268 | 259 |
| 25–29 | 340 | 237 |
| 30–34 | 314 | 264 |
| 35–39 | 341 | 265 |
| 40–44 | 335 | 296 |
| 45–49 | 372 | 326 |
| 50–54 | 363 | 372 |
| 55–59 | 392 | 404 |
| 60–64 | 397 | 412 |
| 65–69 | 458 | 531 |
| 70–74 | 356 | 479 |
| 75–79 | 241 | 308 |
| 80–84 | 156 | 232 |
| 85+ | 132 | 215 |
- Prosečna starost
- 48,7 muškarci 46,9, žene 50,5
- Muškarci
- 50,0% 5.088
- Žene
- 50,0% 5.096
- Žena na 100 muškaraca
- 100,2
Tabela po starosti
| Starost | Muškarci | Žene |
|---|---|---|
| 0–4 | 167 | 149 |
| 5–9 | 193 | 190 |
| 10–14 | 223 | 181 |
| 15–19 | 236 | 218 |
| 20–24 | 231 | 204 |
| 25–29 | 258 | 223 |
| 30–34 | 293 | 228 |
| 35–39 | 310 | 227 |
| 40–44 | 301 | 282 |
| 45–49 | 363 | 292 |
| 50–54 | 370 | 355 |
| 55–59 | 402 | 388 |
| 60–64 | 424 | 423 |
| 65–69 | 462 | 533 |
| 70–74 | 391 | 527 |
| 75–79 | 212 | 298 |
| 80–84 | 160 | 216 |
| 85+ | 92 | 162 |
- Prosečna starost
- 48,7 muškarci 47,0, žene 50,5
- Muškarci
- 49,9% 5.016
- Žene
- 50,1% 5.028
- Žena na 100 muškaraca
- 100,2
Tabela po starosti
| Starost | Muškarci | Žene |
|---|---|---|
| 0–4 | 163 | 158 |
| 5–9 | 194 | 185 |
| 10–14 | 213 | 179 |
| 15–19 | 240 | 219 |
| 20–24 | 229 | 187 |
| 25–29 | 249 | 224 |
| 30–34 | 289 | 217 |
| 35–39 | 310 | 230 |
| 40–44 | 294 | 282 |
| 45–49 | 359 | 286 |
| 50–54 | 374 | 340 |
| 55–59 | 384 | 378 |
| 60–64 | 419 | 427 |
| 65–69 | 417 | 505 |
| 70–74 | 414 | 521 |
| 75–79 | 214 | 305 |
| 80–84 | 159 | 226 |
| 85+ | 95 | 159 |
- Prosečna starost
- 48,8 muškarci 47,1, žene 50,6
- Muškarci
- 50,0% 4.931
- Žene
- 50,0% 4.939
- Žena na 100 muškaraca
- 100,2
Tabela po starosti
| Starost | Muškarci | Žene |
|---|---|---|
| 0–4 | 162 | 161 |
| 5–9 | 182 | 179 |
| 10–14 | 208 | 171 |
| 15–19 | 237 | 218 |
| 20–24 | 231 | 185 |
| 25–29 | 238 | 214 |
| 30–34 | 282 | 207 |
| 35–39 | 313 | 239 |
| 40–44 | 295 | 275 |
| 45–49 | 340 | 284 |
| 50–54 | 362 | 317 |
| 55–59 | 386 | 380 |
| 60–64 | 399 | 419 |
| 65–69 | 396 | 471 |
| 70–74 | 431 | 515 |
| 75–79 | 221 | 326 |
| 80–84 | 159 | 230 |
| 85+ | 89 | 148 |
- Prosečna starost
- 49,1 muškarci 47,3, žene 50,8
- Muškarci
- 50,0% 4.846
- Žene
- 50,0% 4.840
- Žena na 100 muškaraca
- 99,9
Tabela po starosti
| Starost | Muškarci | Žene |
|---|---|---|
| 0–4 | 156 | 147 |
| 5–9 | 174 | 173 |
| 10–14 | 202 | 173 |
| 15–19 | 232 | 210 |
| 20–24 | 235 | 188 |
| 25–29 | 231 | 195 |
| 30–34 | 266 | 206 |
| 35–39 | 307 | 238 |
| 40–44 | 305 | 264 |
| 45–49 | 322 | 279 |
| 50–54 | 353 | 293 |
| 55–59 | 374 | 386 |
| 60–64 | 386 | 417 |
| 65–69 | 389 | 434 |
| 70–74 | 423 | 512 |
| 75–79 | 252 | 354 |
| 80–84 | 156 | 231 |
| 85+ | 83 | 140 |
Crtica je Srbija u istoj godini. Procene pre 2022. se ne nastavljaju na one posle popisa, pa se te godine ne porede međusobno. RZS.
Nacionalnost, popisi 2022. i 2011.
| Grupa | Traka | 2022. | 2011. | Broj |
|---|---|---|---|---|
| Srbi | 69,6% | 64,4% | 7.089 | |
| Vlasi | 16,0% | 25,8% | 1.634 | |
| Romi | 2,3% | 2,2% | 236 | |
| Rumuni | 1,0% | 0,7% | 106 | |
| Nisu se izjasnili | 2,9% | 4,7% | 298 | |
| Nepoznato | 6,7% | 1,0% | 687 |
Grupe ispod 1% (16)
| Grupa | 2022. | 2011. | Broj |
|---|---|---|---|
| Ostali | 0,44% | 0,4% | 45 |
| Jugosloveni | 0,19% | 0,1% | 19 |
| Makedonci | 0,14% | 0,1% | 14 |
| Bugari | 0,10% | 0,1% | 10 |
| Muslimani | 0,08% | 0,2% | 8 |
| Hrvati | 0,08% | 0,1% | 8 |
| Bošnjaci | 0,06% | 0,0% | 6 |
| Rusi | 0,05% | 0,0% | 5 |
| Crnogorci | 0,05% | 0,0% | 5 |
| Nemci | 0,03% | 0,0% | 3 |
| Slovenci | 0,03% | 0,0% | 3 |
| Regionalna pripadnost | 0,03% | 0,1% | 3 |
| Ukrajinci | 0,02% | 0,0% | 2 |
| Albanci | 0,01% | 0,0% | 1 |
| Goranci | 0,01% | 0,0% | 1 |
| Slovaci | 0,01% | 0,0% | 1 |
Veroispovest, popisi 2022. i 2011.
| Grupa | Traka | 2022. | 2011. | Broj |
|---|---|---|---|---|
| Pravoslavna | 89,8% | 92,9% | 9.142 | |
| Nisu se izjasnili | 2,7% | 4,2% | 270 | |
| Nepoznato | 6,0% | 1,0% | 607 |
Grupe ispod 1% (6)
| Grupa | 2022. | 2011. | Broj |
|---|---|---|---|
| Ostale hrišćanske | 0,64% | 0,8% | 65 |
| Islamska | 0,47% | 0,4% | 48 |
| Katolička | 0,27% | 0,3% | 27 |
| Nisu vernici | 0,19% | 0,3% | 19 |
| Agnostici | 0,04% | 0,0% | 4 |
| Protestantska | 0,02% | 0,0% | 2 |
Udeo u svim popisanim. Izjašnjavanje nije obavezno, a „Nepoznato” je kategorija RZS-a. Udeo „Nepoznato” je u Srbiji 2022. veći nego 2011, pa razlika između kolona ne mora da bude stvarna promena. Nacionalnost i vera se ne ocenjuju i ne ulaze u poređenja. RZS, Popis 2022.
Cena života
- Korpa, usklađena
- 105.198 RSD, 2026-05, pomereno do 2026-09, procena iz najbližih gradova
- Prosečna plata
- 103.794 RSD
- Stanovanje mesečno
- 19.376 procena, stan od 50 m²
- Sve kroz platu
- 1,20 korpa i stanovanje
Procena Državna računica, a ne tržišno merenje; koristi se oprezno i poredi sa našim cenama iz prodavnica. Stanovanje: za ovo mesto nema kirija ni kupoprodaja, pa je ovo procena iz cene novih stanova, svedena na istu skalu. Uporedi cene u prodavnicama.
Stanovanje i obrazovanje
- Stanova
- 8.577
- Prazni i napušteni
- 34,1%
- Pod zakupom
- 4,1%
- Zgrade starije od 1971.
- 46%
- Viša ili visoka škola
- 10,7%
- Bez srednje škole
- 45,3%
Popis 2022. RZS.
Posao i plate
- Neto plata, 12 meseci
- 103.794 do 08/2026
- Zaposlenih na 1.000
- 289
- Aktivnih firmi
- 53 09/2025
- Nezaposlenih na birou
- 467 09/2025
- Budžet po stanovniku
- 74.494 RSD, 2024.
- Ulaganja po stanovniku
- 12.527 RSD, 17,2% rashoda
Plata zaposlenih koji ovde žive, bez obzira na to gde rade. Tačka je ovo mesto, crta je Srbija.
Zdravstvo
- Lekara
- 18
- Stanovnika po lekaru
- 538
- Zubara
- 2
- Farmaceuta
- 0
Podaci za 2024, samo zdravstvena služba. Broji se gde ljudi rade, pa bolnički centri izgledaju bolje od mesta čiji se stanovnici tamo leče.
Škole i vrtići
- Skor na maloj maturi
- 434 2025/26, prosek mesta 481
- Osnovnih škola
- 3
- Dece u vrtiću
- 207 2025/2026
- Obuhvat vrtićem
- 47% naša procena
Skor je prosek tri standardizovana testa, ponderisan brojem učenika. Više govori o generaciji i porodicama nego o samoj školi. Ministarstvo prosvete.
Od čega se živi
Popis 2022.
Popis 2011.
| Grupa | 2022. | Udeo | 2011. | Udeo |
|---|---|---|---|---|
| Zaposleni | 2.871 | 28,2% | 4.997 | 38,5% |
| Penzioneri | 3.438 | 33,8% | 3.499 | 26,9% |
| Deca do 15 godina | 1.103 | 10,8% | 1.557 | 12,0% |
| Učenici i studenti | 515 | 5,1% | 772 | 5,9% |
| Nezaposleni | 621 | 6,1% | 719 | 5,5% |
| Domaćinstvo i ostali | 1.636 | 16,1% | 1.450 | 11,2% |
RZS, popisi 2011. i 2022: svaka osoba je u jednoj grupi. Stopa nezaposlenosti po popisu je 17,8%. Godišnje, PIO fond: 2.435 korisnika penzija u 2026-06, prosečna penzija 47.897 RSD, 87 korisnika na 100 zaposlenih. Ne ulazi u ocenu.
Komunalije i putevi
- Domaćinstva na vodovodu
- 79,1%
- Domaćinstva na kanalizaciji
- 27,1%
- Prečišćene otpadne vode
- 0,0%
- Opštinski putevi sa savremenim kolovozom
- 57,3%
- Divlje deponije, prijavljene
- 46
Godišnjak Opštine i regioni, podaci za 2024. Priključci prema domaćinstvima iz popisa 2022, pa vikend kuće mogu da podignu udeo. Ne ulazi u ocenu.
Mobilna mreža i internet
- Mobilna mreža, preuzimanje
- 268 Mb/s
- Broj mobilnih testova
- 150
- Fiksni, preuzimanje
- 56 Mb/s zavisi od paketa
Ocena ide iz mobilne mreže, jer ljudi internet uglavnom koriste na telefonu preko 4G i 5G. Fiksna brzina više pokazuje koji paket korisnici biraju nego šta je dostupno, pa nije u oceni. Prosek Speedtest merenja za 3. kvartal 2026, koja sami pokreću korisnici. Kod malog broja testova rezultat je nesiguran. Speedtest by Ookla Global Fixed and Mobile Network Performance Maps, CC BY-NC-SA 4.0.
Vazduh
- PM2.5 zimi, procena
- 20,8
- Leti, model
- 6,1
Procena Ovde nema SEPA stanice za PM2.5. Prikazan je atmosferski model za 2025, a zimska vrednost je pomnožena sa 1,30, koliko model u proseku potcenjuje merenja. Stvarna vrednost može biti znatno drugačija. Emisije: NRIZ registar.
Bezbednost na putu
- Sa povređenima 2025.
- 24
- Sa poginulima 2025.
- 3
- Teških godišnje na 10.000 ljudi prisutnih tokom dana
- 30,2 8.940 ljudi tokom dana
- Sve nezgode 2026.
- 49 tekuća godina
- Na glavnim putevima van naselja*
- 17 od 27 teških, 2025.
Ocena ne računa nezgode na autoputevima i brzim putevima (0% teških nezgoda ovde), a deli se sa dnevnim stanovništvom: stanovnici plus ljudi koji tu rade, minus oni koji rade negde drugde. Drugi tranzitni putevi su i dalje uračunati; zvezdica je naš proračun koji ne menja ocenu. MUP, otvoreni podaci.
Osude za krivična dela
- Osuđenih odraslih 2024.
- 64
- Za imovinu
- 7
- Za život i telo
- 5
- U saobraćaju
- 4
Osude po mestu izvršenja, ne prijavljena dela i ne ocena bezbednosti, zato nisu u indeksu.
Povezanost
- Do sedišta regiona*
- 32 min 73. od 161
- Do najbližeg velikog centra*
- 106 min 129. od 161
- Do Beograda*
- 153 min 110. od 161
- Do najbližeg fakulteta*
- 41 min 124. od 161
- Do najbliže srednje škole*
- 0 min 1. od 161
Minuti vožnje kolima bez gužve, od centra mesta. Ne meri autobus i ne ulazi u ocenu. Veliki centri su Beograd, Novi Sad, Niš i Kragujevac. Nula znači da je cilj u samom mestu. Red 1 je najbliže.