Sva mesta · Borski region
Kladovo
Kladovo: iznad proseka svih mesta po zdravstvu (75) i priuštivosti (66, procena), ispod proseka po pristupu (49). Stanovništvo od popisa 2022: −3,8%, prosek regiona −4,6%.
16.781 stanovnika102.777 RSD neto plata
Ocena 1–100, veće je bolje. To je geometrijski prosek 7 tema, bez Bezbednosti na putu. Verovatno između 39. i 121. mesta.
Kako računamoRang je okviran: ovde nema merenja vazduha. Zašto?
Po kontroli 145. mestoProfil mesta
Ocene 1–100, veće je bolje. Crtica je prosek sličnih mesta.
Ocena 1–100, veće je bolje. Sastav: promena stanovništva od popisa 2022. i neto doseljeni na 1.000 stanovnika.
Kako računamoOcena 1–100, veće je bolje. Sastav: neto plata, zaposleni na 1.000 radno sposobnih i firme na 1.000 stanovnika.
Kako računamoOcena 1–100, veće je bolje. Sastav: koliko plata pokriva korpu i stanovanje.
Kako računamoOcena 1–100, veće je bolje. Sastav: zdravstveni radnici na 10.000 stanovnika i životni vek.
Kako računamoOcena 1–100, veće je bolje. Sastav: mala matura, obuhvat vrtićem i vreme do fakulteta i srednje škole.
Kako računamoOcena 1–100, veće je bolje. Sastav: vreme do velikog centra i brzina mobilne mreže.
Kako računamoOcena 1–100, veće je bolje. Sastav: gori od dva zagađivača, PM2.5 zimi i SO₂.
Kako računamoOcena 1–100, veće je bolje. Sastav: teške nezgode; tema je van ukupne ocene.
Kako računamoTrendovi
Stanovništvo se poredi po popisima i procenama posle 2022, jer se godišnje procene ne nastavljaju preko popisa. Metodologija popisa se menjala.
Stanovnika16.781 2025.▼ 3,8% od 2022.Detalji
Broj stanovnika po proceni RZS. Godine pre popisa 2022. su stare procene.
- Najviše, 1981.
- 33.376
- Najmanje, 2025.
- 16.781
- Broj stanovnika
- 16.781
- Prosek mesta
- 40.683
- Položaj, 1. je najviše
- 95. od 161
Tabela po godinama
Godina Ovo mesto 2025. 16.781 2024. 17.015 2023. 17.238 2022. 17.435 2011. 20.635 2002. 23.613 1991. 31.881 1981. 33.376 1971. 33.173 1961. 28.217 1953. 27.792 1948. 26.161 Neto plata102.777 RSD, 12 meseci do 08/2026▲ 21,5% 2020–2025. realnoDetalji
- Ovo mesto
- Prosek mesta
Prosečna neto plata po godinama, RZS.
- Najviše, 2025.
- 93.452 RSD
- Najmanje, 2018.
- 45.458 RSD
- Neto plata, 12 meseci
- 102.777 RSD
- Prosek mesta
- 101.239 RSD
- Položaj, 1. je najbolje
- 43. od 161
Tabela po godinama
Godina Ovo mesto Prosek mesta 2025. 93.452 93.603 2024. 81.947 83.346 2023. 72.693 72.735 2022. 63.567 63.533 2021. 57.968 56.572 2020. 54.136 52.069 2019. 49.523 47.718 2018. 45.458 43.470 Zaposlenih4.732 2026.▼ 7,9% od 2021.Detalji
Broj zaposlenih po godinama, RZS. Na grafikonu je ukupan broj, a poređenje je na 1.000 stanovnika.
- Najviše, 2022.
- 5.188
- Najmanje, 2026.
- 4.732
- Prosek mesta
- 322
- Položaj, 1. je najbolje
- 125. od 161
Tabela po godinama
Godina Ovo mesto 2026. 4.732 2025. 4.923 2024. 5.063 2023. 5.161 2022. 5.188 2021. 5.140 2020. 5.130 2019. 5.102 2018. 4.981 2017. 5.052 2016. 5.084 Korisnici penzija4.964 2026.→ 1,0% od 2021.Detalji
Korisnici svih vrsta penzija, PIO fond, decembar svake godine, a za tekuću godinu poslednji objavljen mesec.
- Najviše, 2018.
- 5.249
- Najmanje, 2023.
- 4.907
- Prosek mesta
- 248
- Položaj, 1. je najviše
- 21. od 161
Tabela po godinama
Godina Ovo mesto 2026. 4.964 2025. 4.964 2024. 4.945 2023. 4.907 2022. 4.932 2021. 5.014 2020. 5.104 2019. 5.164 2018. 5.249 Odseljeni315 2025.▼ 25,9% od 2022.Detalji
Broj ljudi koji su se odselili iz mesta tokom godine, RZS.
- Najviše, 2022.
- 425
- Najmanje, 2025.
- 315
- Prosek mesta
- -1,5
- Položaj, 1. je najbolje
- 55. od 161
Tabela po godinama
Godina Ovo mesto 2025. 315 2024. 323 2023. 388 2022. 425 Doseljeni297 2025.▼ 20,6% od 2022.Detalji
Broj ljudi koji su se doselili u mesto tokom godine, RZS.
- Najviše, 2023.
- 378
- Najmanje, 2025.
- 297
- Prosek mesta
- -1,5
- Položaj, 1. je najbolje
- 55. od 161
Tabela po godinama
Godina Ovo mesto 2025. 297 2024. 329 2023. 378 2022. 374
Još trendova (10)
Novi stanovi, po m²114.398 RSD 2023.▼ 10,8% od 2019. realnoDetalji
- Ovo mesto
- Prosek mesta
Prosečna cena novog stana po kvadratnom metru, RZS. U malom mestu je godišnje malo prodaja, pa broj jače skače.
- Najviše, 2023.
- 114.398 RSD
- Najmanje, 2020.
- 93.911 RSD
- Cena novih stanova po m²
- 114.398 RSD
- Prosek mesta
- 135.783 RSD
- Položaj, 1. je najbolje
- 42. od 87
Tabela po godinama
Godina Ovo mesto Prosek mesta 2023. 114.398 143.298 2022. 107.663 126.155 2021. 99.372 114.840 2020. 93.911 108.603 2019. 96.796 107.098 Noćenja turista94.244 2025.▲ 18,2% od 2019.Detalji
Ukupan broj noćenja turista godišnje, RZS. Na grafikonu je ukupan broj, a poređenje je po stanovniku.
- Najviše, 2023.
- 103.992
- Najmanje, 2014.
- 39.102
- Prosek mesta
- 2,7
- Položaj, 1. je najbolje
- 14. od 161
Tabela po godinama
Godina Ovo mesto 2025. 94.244 2024. 94.183 2023. 103.992 2022. 102.551 2021. 67.872 2020. 45.652 2019. 79.758 2018. 75.092 2017. 73.250 2016. 50.187 2015. 49.326 2014. 39.102 2013. 63.577 2012. 66.972 2011. 87.637 2010. 85.855 Mala matura468 2026.→ 1,1% od 2023.Detalji
- Ovo mesto
- Prosek mesta
Prosečan skor učenika na maloj maturi.
- Najviše, 2023.
- 473
- Najmanje, 2024.
- 454
- Prosek mesta
- 481
- Položaj, 1. je najbolje
- 109. od 161
Tabela po godinama
Godina Ovo mesto Prosek mesta 2026. 468 481 2025. 470 479 2024. 454 483 2023. 473 483 Saobraćajne nezgode55 2025.→ 0,0% od 2020.Detalji
Ukupan broj saobraćajnih nezgoda godišnje, MUP.
- Najviše, 2019.
- 79
- Najmanje, 2020.
- 55
- Prosek mesta
- 206
- Položaj, 1. je najbolje
- 66. od 161
Tabela po godinama
Godina Ovo mesto 2025. 55 2024. 67 2023. 64 2022. 61 2021. 67 2020. 55 2019. 79 2018. 59 2017. 64 2016. 64 Noćno svetlo, sa satelita74. od 161 po stanovniku 2025.▲ 52,6% od 2020.Detalji
Ukupna jačina veštačkog svetla koju satelit NASA izmeri noću iznad teritorije mesta. Sam broj nema svakodnevno značenje: služi za poređenje istog mesta kroz vreme i mesta međusobno. Industrija i prelazak na LED rasvetu menjaju ga i kad se broj ljudi ne menja.
- Najviše, 2012.
- 2.463
- Najmanje, 2020.
- 1.226
- Prosek mesta
- 119,2
- Položaj, 1. je najviše
- 74. od 161
Tabela po godinama
Godina Ovo mesto 2025. 1.871 2024. 1.778 2023. 2.066 2022. 1.646 2021. 1.466 2020. 1.226 2019. 1.454 2018. 2.149 2017. 2.211 2016. 2.126 2015. 2.331 2014. 2.318 2013. 2.325 2012. 2.463 Prosečna penzija50.926 RSD 2026.▲ 41,0% od 2021. realnoDetalji
- Ovo mesto
- Prosek mesta
Prosečna penzija svih vrsta, PIO fond, decembar svake godine, a za tekuću godinu poslednji objavljen mesec.
- Najviše, 2026.
- 50.926 RSD
- Najmanje, 2018.
- 22.694 RSD
- Prosečna penzija
- 50.926 RSD
- Prosek mesta
- 50.307 RSD
- Položaj, 1. je najbolje
- 66. od 161
Tabela po godinama
Godina Ovo mesto Prosek mesta 2026. 50.926 50.307 2025. 50.533 50.246 2024. 44.792 44.693 2023. 35.057 35.047 2022. 29.678 29.593 2021. 25.696 25.699 2020. 24.131 24.231 2019. 22.783 22.945 2018. 22.694 22.892 Divlje deponije, prijavljene17 2024.▼ 32,0% od 2019.Detalji
Lokacije koje su opštine i komunalna preduzeća prijavile registru SEPA. Rast može da znači i savesnije prijavljivanje.
- Najviše, 2019.
- 25
- Najmanje, 2021.
- 13
- Prosek mesta
- 18
- Položaj, 1. je najviše
- 37. od 155
Tabela po godinama
Godina Ovo mesto 2024. 17 2023. 14 2022. 13 2021. 13 2020. 25 2019. 25 2018. 19 Životni vek77,6 god. 2025.▲ 2,1% od 2023.Detalji
- Muškarci
- Žene
Tabela po godinama
Godina Muškarci Žene 2025. 74,0 81,2 2024. 73,5 80,8 2023. 72,6 79,4 Brakovi71 2025.▲ 31,5% od 2020.Detalji
Broj sklopljenih brakova godišnje, RZS.
- Najviše, 2016.
- 128
- Najmanje, 2020.
- 54
- Prosek mesta
- 4,4
- Položaj, 1. je najviše
- 122. od 161
Tabela po godinama
Godina Ovo mesto 2025. 71 2024. 65 2023. 62 2022. 83 2021. 93 2020. 54 2019. 115 2018. 112 2017. 108 2016. 128 2015. 77 2014. 108 2013. 98 2012. 108 2011. 117 2010. 109 Stanovi po dozvolama95 2025.▼ 5,9% od 2020.Detalji
Broj stanova za koje je izdata građevinska dozvola, RZS.
- Najviše, 2020.
- 101
- Najmanje, 2010.
- 3
- Prosek mesta
- 4,8
- Položaj, 1. je najbolje
- 48. od 161
Tabela po godinama
Godina Ovo mesto 2025. 95 2024. 42 2023. 23 2022. 101 2021. 72 2020. 101 2019. 39 2018. 51 2017. 35 2016. 51 2015. 7 2014. 21 2013. 16 2012. 8 2010. 3 2009. 25 2008. 19 2007. 32
„Realno" znači posle inflacije po indeksu cena za Srbiju. Strelica je smer; zelena je poboljšanje, crvena pogoršanje, siva bez ocene. Praćenje ocena počinje u oktobru 2026.
Poređenje
Medijana: pola mesta je iznad te vrednosti, a pola ispod, pa je ne pomeraju krajnje vrednosti. Prosek regiona računa svako mesto jednako. Mesto 1 je najbolje. Kliknite na pokazatelj za sva mesta.
| Pokazatelj | Ovde | Prosek regiona | Medijana | U regionu | U Srbiji |
|---|---|---|---|---|---|
| Neto plata, 12 meseci | 102.777 RSD | 116.617 | 96.554 | 3. od 4 | 43. od 161 |
| Zaposleni na 1.000 radno sposobnih | 512 | 579 | 521 | 4. od 4 | 90. od 161 |
| Nezaposleni na 1.000 stanovnika | 75,3 | 63,0 | 55,9 | 4. od 4 | 105. od 161 |
| Promena od 2022. | -3,8 % | -4,6 | -2,6 | 1. od 4 | 125. od 161 |
| Deca do 14 godina | 10,2 % | 11,5 | 13,5 | 3. od 4 | 149. od 161 |
| Sa višom ili visokom školom | 13,9 % | 14,1 | 13,9 | 3. od 4 | 80. od 161 |
| Skor na maloj maturi | 468 | 458 | 480 | 2. od 4 | 109. od 161 |
| Lekari na 10.000 stanovnika | 40,5 | 35,3 | 17,1 | 1. od 4 | 16. od 161 |
| Cena stana po m² | nema podatka | 1.104 | 1.291 | – | – |
| Mobilna mreža Procena | 137 Mb/s | 169 | 156 | 4. od 4 | 99. od 161 |
| PM2.5 zimi, izmereno ili procena Procena | 33,9 µg/m³ | 25,4 | 33,4 | 4. od 4 | 86. od 161 |
| Teške nezgode godišnje na 10.000 ljudi prisutnih tokom dana | 14,5 | 17,7 | 17,6 | 1. od 4 | 49. od 161 |
Slična mesta: Petrovac na Mlavi, Negotin, Despotovac, Veliko Gradište, Sokobanja. Upoređuje se sa njihovim prosekom, prvo najveća razlika.
Prednosti u odnosu na slična mesta
| Pokazatelj | Ovde | Slična mesta |
|---|---|---|
| Domaćinstva na kanalizaciji | 93,1 % | 53,9 % |
| Domaćinstva na vodovodu | 99,1 % | 77,1 % |
| Neto plata, 12 meseci | 102.777 RSD | 93.527 RSD |
| Teške nezgode godišnje na 10.000 ljudi prisutnih tokom dana | 14,5 | 17,8 |
| Mobilna mreža | 137 Mb/s | 114 Mb/s |
| Neto doseljeni na 1.000 godišnje | -0,4 | -1,6 |
| Zaposleni na 1.000 radno sposobnih | 512 | 493 |
| Sa višom ili visokom školom | 13,9 % | 12,3 % |
Zaostatak za sličnim mestima
| Pokazatelj | Ovde | Slična mesta |
|---|---|---|
| Do najbližeg velikog centra | 217 min | 98 min |
| Do sedišta regiona | 116 min | 51 min |
| Opštinski putevi sa savremenim kolovozom | 28,5 % | 77,4 % |
| PM2.5 zimi, izmereno ili procena | 33,9 µg/m³ | 24,2 µg/m³ |
| Nezaposleni na 1.000 stanovnika | 75,3 | 44,7 |
| Prečišćene otpadne vode | 0,0 % | 12,3 % |
| Stanovi po dozvolama na 1.000 godišnje | 4,0 | 9,4 |
Šta kažu nezavisni izvori
Procena OpenStreetMap, 2026-11-01. Podatke unose volonteri: ovo pokazuje šta je ucrtano na mapi, a slabije mapirano mesto izgleda kao mesto sa manje usluga. Ne ulazi u ocenu.
- Apoteke na 10.000 stanovnika: 1,8 (prosek mesta 2,8)
- Supermarketi na 10.000 stanovnika: 1,8 (prosek mesta 1,9)
- Pošte na 10.000 stanovnika: 4,8 (prosek mesta 3,5)
- Banke na 10.000 stanovnika: 1,8 (prosek mesta 1,8)
- Lekari i klinike na 10.000 stanovnika: 1,8 (prosek mesta 1,7)
- Restorani i kafići na 10.000 stanovnika: 14,3 (prosek mesta 8,9)
- Benzinske pumpe na 10.000 stanovnika: 3,0 (prosek mesta 3,2)
Slična mesta
Uporedi ova mesta u alatu. Sličnost je računata iz 28 pokazatelja; način je na stranici Kako računamo.
Izvori i metodologija
Izvor i period stoje uz svaki pokazatelj. Celu računicu vidite na stranici Kako računamo, a proveru ocene na stranici Provera ocene. Svežinu izvora prati Stanje podataka, a sve brojke su u preuzimanju.
Provera brojki
Zvanične procene poredimo sa onim što je stvarno izbrojano. Ako se slažu, odnos je oko 100. Izbori 2026. nisu konačni. Ovo ne ulazi u glavnu ocenu.
| Pitanje | Zvanično | Izmereno | Odnos |
|---|---|---|---|
| Koliko punoletnih je stvarno tu?Glasači su donja mera prisutnih; iznad 100 znači da je glasalo više ljudi nego što procena kaže da živi tu. | 14.639 punoletnih po RZS proceni | 11.960 glasalo 2026. | 82 na 100 |
| Da li je birački spisak veći od procene?Spisak uključuje i one koji su otišli, a nisu se odjavili. | 14.639 punoletnih po RZS proceni | 20.579 na biračkom spisku | 141 na 100 |
| Ima li dece koliko piše?Škola zna ko je stvarno došao. | 123 očekivanih osmaka po RZS proceni | 130 stvarno na maloj maturi | 105 na 100 |
| Koliko stanova je stvarno nastanjeno?Popis 2022. Ostatak su prazni, napušteni i vikend stanovi. | 14.753 stanova | 9.220 nastanjeno | 63% |
| Koliko mesto svetli noću?Satelit NASA. Industrija i LED rasveta podižu broj. | 16.781 stanovnika | 111,5 zračenja na 1.000 stanovnika | 74. od 161 |
Promena biračkog spiska, 2023. do 2026.
Spisak se menja zbog novih punoletnih i umrlih. Ostatak je ono što to dvoje ne objašnjava.
- Spisak 2023.
- 21.175
- Novi punoletni
- +408
- Umrli
- −858
- Ostatak
- −146
- Spisak 2026.
- 20.579
Život i ljudi
Životni vek i uzroci smrti
- Životni vek, muškarci
- 74,0 god.
- Životni vek, žene
- 81,2 god.
- Bolesti srca i krvotoka na 10.000
- 120,2
- Tumori na 10.000
- 23,6
- Bolesti disanja na 10.000
- 11,9
- Povrede i trovanja na 10.000
- 4,0
Seljenje, porodica i gradnja
- Neto doseljeni na 1.000 godišnje
- -0,4
- Brakovi na 1.000 godišnje
- 3,9
- Razvodi na 100 brakova
- 53,5
- Stanovi po dozvolama na 1.000
- 4,0
- Srednjoškolci na 1.000 stanovnika
- 25,5
RZS. Uzroci smrti su sirove stope, pa starije mesto ima veće brojeve. Seljenje, smrti i brakovi su prosek tri godine, a dozvole pet.
Obrazovanje
Osnovna škola, osmi razred
- Prosečna ocena
- 4,11
- Matematika, skor
- 455
- Maternji jezik, skor
- 470
- Ocena prema testu*
- 0,09
Srednje škole
- Srednjih škola
- 1
- Gimnazija
- 0
- Srednjoškolaca na 1.000
- 25,5
- Učenika po nastavniku
- 10,2
* Naše računanje: koliko je školska ocena viša ili niža od ocene koju rezultat na maloj maturi predviđa u celoj Srbiji. Rezultati mature i upisni bodovi po srednjoj školi nisu objavljeni kao otvoreni podaci. Univerziteti su na stranici Univerziteti i fakulteti.
Stanovništvo
- Stanovnika 2025.
- 16.781
- Promena od 2022.
- -3,8%
- Dece do 14
- 10,2%
- Starijih od 65
- 34,4%
Na popisu 2011. bilo je 20.635, a 2022. 17.435 stanovnika. Procene RZS-a se posle svakog popisa ponovo baziraju, pa je linija prekinuta tamo gde bi skok bio samo promena osnova.
Svi popisi, 1948–2022.
Popisi su rađeni po različitim metodologijama, a teritorija je svedena na stanje iz 2022.
Procene po godinama
Rođeni i umrli, 1961–2025.
- Rođeni 2025.
- 85
- Umrli 2025.
- 322
- Prirodni priraštaj
- -237 rođeni minus umrli
Tabela po godinama
| Godina | Rođeni | Umrli | Priraštaj |
|---|---|---|---|
| 2025. | 85 | 322 | -237 |
| 2024. | 80 | 300 | -220 |
| 2023. | 103 | 324 | -221 |
| 2022. | 105 | 365 | -260 |
| 2021. | 113 | 436 | -323 |
| 2020. | 80 | 416 | -336 |
| 2019. | 123 | 399 | -276 |
| 2018. | 127 | 405 | -278 |
| 2017. | 124 | 374 | -250 |
| 2016. | 111 | 382 | -271 |
| 2015. | 138 | 424 | -286 |
| 2014. | 109 | 407 | -298 |
| 2013. | 116 | 389 | -273 |
| 2012. | 147 | 405 | -258 |
| 2011. | 142 | 402 | -260 |
| 2010. | 137 | 399 | -262 |
| 2009. | 159 | 402 | -243 |
| 2008. | 151 | 404 | -253 |
| 2007. | 128 | 389 | -261 |
| 2006. | 171 | 391 | -220 |
| 2005. | 180 | 387 | -207 |
| 2004. | 236 | 380 | -144 |
| 2003. | 263 | 433 | -170 |
| 2002. | 233 | 388 | -155 |
| 2001. | 279 | 372 | -93 |
| 2000. | 278 | 383 | -105 |
| 1999. | 268 | 398 | -130 |
| 1998. | 281 | 374 | -93 |
| 1997. | 364 | 360 | 4 |
| 1996. | 300 | 376 | -76 |
| 1995. | 378 | 359 | 19 |
| 1994. | 345 | 357 | -12 |
| 1993. | 396 | 350 | 46 |
| 1992. | 274 | 316 | -42 |
| 1991. | 282 | 355 | -73 |
| 1990. | 325 | 296 | 29 |
| 1989. | 273 | 351 | -78 |
| 1988. | 319 | 295 | 24 |
| 1987. | 290 | 324 | -34 |
| 1986. | 293 | 309 | -16 |
| 1985. | 327 | 319 | 8 |
| 1984. | 369 | 347 | 22 |
| 1983. | 398 | 327 | 71 |
| 1982. | 379 | 319 | 60 |
| 1981. | 343 | 310 | 33 |
| 1980. | 406 | 275 | 131 |
| 1979. | 420 | 316 | 104 |
| 1978. | 445 | 276 | 169 |
| 1977. | 462 | 288 | 174 |
| 1976. | 480 | 297 | 183 |
| 1975. | 551 | 334 | 217 |
| 1974. | 523 | 283 | 240 |
| 1973. | 502 | 313 | 189 |
| 1972. | 541 | 274 | 267 |
| 1971. | 539 | 281 | 258 |
| 1970. | 600 | 306 | 294 |
| 1969. | 713 | 339 | 374 |
| 1968. | 602 | 278 | 324 |
| 1967. | 601 | 283 | 318 |
| 1966. | 560 | 270 | 290 |
| 1965. | 494 | 289 | 205 |
| 1964. | 416 | 309 | 107 |
| 1963. | 431 | 297 | 134 |
| 1962. | 465 | 305 | 160 |
| 1961. | 421 | 328 | 93 |
RZS, teritorija svedena na današnje opštine.
Naselja (23), broj stanovnika po popisima
| Naselje | 1948. | 1971. | 1991. | 2011. | 2022. |
|---|---|---|---|---|---|
| Kladovo | 2.128 | 6.957 | 9.626 | 8.869 | 8.171 |
| Kostol | 834 | 1.138 | 1.177 | 961 | 752 |
| Podvrška | 1.910 | 2.170 | 1.944 | 981 | 734 |
| Velika Kamenica | 1.549 | 1.730 | 1.393 | 542 | 661 |
| Brza Palanka | 1.739 | 1.668 | 1.557 | 860 | 646 |
| Rtkovo | 1.771 | 1.671 | 1.553 | 827 | 645 |
| Tekija | 1.385 | 1.342 | 1.129 | 792 | 618 |
| Novi Sip | 682 | 1.646 | 812 | 767 | 588 |
| Velika Vrbica | 1.518 | 1.660 | 1.540 | 792 | 586 |
| Korbovo | 1.892 | 1.930 | 1.481 | 740 | 582 |
| Kladušnica | 825 | 1.017 | 904 | 634 | 550 |
| Mala Vrbica | 970 | 1.226 | 1.155 | 782 | 473 |
| Grabovica | 1.916 | 2.155 | 2.051 | 685 | 450 |
| Davidovac | 627 | 710 | 626 | 534 | 438 |
| Vajuga | 870 | 1.002 | 843 | 437 | 325 |
| Ljubičevac | 1.403 | 1.440 | 1.366 | 364 | 324 |
| Velesnica | 677 | 747 | 668 | 215 | 257 |
| Reka | 609 | 603 | 438 | 203 | 196 |
| Kupuzište | 783 | 782 | 657 | 237 | 157 |
| Manastirica | 449 | 529 | 356 | 168 | 118 |
| Milutinovac | 253 | 307 | 275 | 143 | 104 |
| Petrovo Selo | 1.222 | 589 | 224 | 79 | 41 |
| Rečica | 149 | 154 | 106 | 23 | 19 |
Sastav stanovništva
Procena pre popisa 2022. Ovde je procena za 2021. bila 1,3% veća od popisa, a 5,5% ljudi bilo je u drugoj starosnoj grupi.
- Prosečna starost
- 46,7 muškarci 44,9, žene 48,4
- Muškarci
- 48,8% 10.107
- Žene
- 51,2% 10.584
- Žena na 100 muškaraca
- 104,7
Tabela po starosti
| Starost | Muškarci | Žene |
|---|---|---|
| 0–4 | 383 | 340 |
| 5–9 | 410 | 391 |
| 10–14 | 444 | 411 |
| 15–19 | 534 | 479 |
| 20–24 | 529 | 472 |
| 25–29 | 555 | 503 |
| 30–34 | 590 | 512 |
| 35–39 | 679 | 626 |
| 40–44 | 690 | 600 |
| 45–49 | 627 | 638 |
| 50–54 | 767 | 725 |
| 55–59 | 888 | 988 |
| 60–64 | 877 | 983 |
| 65–69 | 666 | 834 |
| 70–74 | 593 | 758 |
| 75–79 | 497 | 684 |
| 80–84 | 255 | 439 |
| 85+ | 123 | 201 |
Procena pre popisa 2022. Ovde je procena za 2021. bila 1,3% veća od popisa, a 5,5% ljudi bilo je u drugoj starosnoj grupi.
- Prosečna starost
- 46,8 muškarci 44,9, žene 48,5
- Muškarci
- 48,8% 9.967
- Žene
- 51,2% 10.449
- Žena na 100 muškaraca
- 104,8
Tabela po starosti
| Starost | Muškarci | Žene |
|---|---|---|
| 0–4 | 393 | 339 |
| 5–9 | 393 | 381 |
| 10–14 | 444 | 398 |
| 15–19 | 534 | 480 |
| 20–24 | 518 | 450 |
| 25–29 | 543 | 516 |
| 30–34 | 576 | 500 |
| 35–39 | 654 | 604 |
| 40–44 | 697 | 605 |
| 45–49 | 628 | 622 |
| 50–54 | 721 | 692 |
| 55–59 | 870 | 940 |
| 60–64 | 881 | 1.022 |
| 65–69 | 672 | 814 |
| 70–74 | 572 | 759 |
| 75–79 | 486 | 650 |
| 80–84 | 261 | 459 |
| 85+ | 124 | 218 |
Procena pre popisa 2022. Ovde je procena za 2021. bila 1,3% veća od popisa, a 5,5% ljudi bilo je u drugoj starosnoj grupi.
- Prosečna starost
- 46,9 muškarci 45,1, žene 48,7
- Muškarci
- 48,9% 9.837
- Žene
- 51,1% 10.298
- Žena na 100 muškaraca
- 104,7
Tabela po starosti
| Starost | Muškarci | Žene |
|---|---|---|
| 0–4 | 390 | 334 |
| 5–9 | 385 | 377 |
| 10–14 | 430 | 390 |
| 15–19 | 533 | 453 |
| 20–24 | 497 | 456 |
| 25–29 | 536 | 499 |
| 30–34 | 571 | 496 |
| 35–39 | 638 | 596 |
| 40–44 | 697 | 606 |
| 45–49 | 633 | 610 |
| 50–54 | 690 | 693 |
| 55–59 | 833 | 850 |
| 60–64 | 863 | 1.015 |
| 65–69 | 686 | 833 |
| 70–74 | 595 | 776 |
| 75–79 | 452 | 614 |
| 80–84 | 278 | 467 |
| 85+ | 130 | 233 |
Procena pre popisa 2022. Ovde je procena za 2021. bila 1,3% veća od popisa, a 5,5% ljudi bilo je u drugoj starosnoj grupi.
- Prosečna starost
- 47,1 muškarci 45,3, žene 48,9
- Muškarci
- 48,9% 9.693
- Žene
- 51,1% 10.141
- Žena na 100 muškaraca
- 104,6
Tabela po starosti
| Starost | Muškarci | Žene |
|---|---|---|
| 0–4 | 359 | 312 |
| 5–9 | 399 | 372 |
| 10–14 | 414 | 385 |
| 15–19 | 505 | 437 |
| 20–24 | 505 | 473 |
| 25–29 | 525 | 463 |
| 30–34 | 561 | 497 |
| 35–39 | 636 | 575 |
| 40–44 | 686 | 607 |
| 45–49 | 651 | 614 |
| 50–54 | 639 | 675 |
| 55–59 | 808 | 790 |
| 60–64 | 837 | 993 |
| 65–69 | 717 | 859 |
| 70–74 | 599 | 788 |
| 75–79 | 428 | 590 |
| 80–84 | 285 | 472 |
| 85+ | 139 | 239 |
Procena pre popisa 2022. Ovde je procena za 2021. bila 1,3% veća od popisa, a 5,5% ljudi bilo je u drugoj starosnoj grupi.
- Prosečna starost
- 47,2 muškarci 45,4, žene 49,0
- Muškarci
- 48,9% 9.550
- Žene
- 51,1% 9.982
- Žena na 100 muškaraca
- 104,5
Tabela po starosti
| Starost | Muškarci | Žene |
|---|---|---|
| 0–4 | 349 | 301 |
| 5–9 | 397 | 357 |
| 10–14 | 413 | 386 |
| 15–19 | 465 | 431 |
| 20–24 | 524 | 463 |
| 25–29 | 511 | 460 |
| 30–34 | 550 | 490 |
| 35–39 | 618 | 538 |
| 40–44 | 679 | 628 |
| 45–49 | 663 | 607 |
| 50–54 | 607 | 643 |
| 55–59 | 781 | 759 |
| 60–64 | 814 | 970 |
| 65–69 | 761 | 882 |
| 70–74 | 562 | 771 |
| 75–79 | 434 | 592 |
| 80–84 | 283 | 455 |
| 85+ | 139 | 249 |
Procena pre popisa 2022. Ovde je procena za 2021. bila 1,3% veća od popisa, a 5,5% ljudi bilo je u drugoj starosnoj grupi.
- Prosečna starost
- 47,4 muškarci 45,5, žene 49,2
- Muškarci
- 48,9% 9.401
- Žene
- 51,1% 9.821
- Žena na 100 muškaraca
- 104,5
Tabela po starosti
| Starost | Muškarci | Žene |
|---|---|---|
| 0–4 | 344 | 298 |
| 5–9 | 385 | 341 |
| 10–14 | 412 | 388 |
| 15–19 | 443 | 408 |
| 20–24 | 525 | 457 |
| 25–29 | 505 | 453 |
| 30–34 | 544 | 493 |
| 35–39 | 584 | 512 |
| 40–44 | 667 | 630 |
| 45–49 | 674 | 593 |
| 50–54 | 606 | 628 |
| 55–59 | 720 | 716 |
| 60–64 | 805 | 950 |
| 65–69 | 792 | 920 |
| 70–74 | 557 | 738 |
| 75–79 | 422 | 600 |
| 80–84 | 276 | 423 |
| 85+ | 140 | 273 |
Procena pre popisa 2022. Ovde je procena za 2021. bila 1,3% veća od popisa, a 5,5% ljudi bilo je u drugoj starosnoj grupi.
- Prosečna starost
- 47,5 muškarci 45,7, žene 49,3
- Muškarci
- 48,9% 9.254
- Žene
- 51,1% 9.672
- Žena na 100 muškaraca
- 104,5
Tabela po starosti
| Starost | Muškarci | Žene |
|---|---|---|
| 0–4 | 319 | 294 |
| 5–9 | 390 | 341 |
| 10–14 | 395 | 378 |
| 15–19 | 442 | 392 |
| 20–24 | 525 | 461 |
| 25–29 | 493 | 424 |
| 30–34 | 532 | 505 |
| 35–39 | 568 | 496 |
| 40–44 | 638 | 606 |
| 45–49 | 682 | 594 |
| 50–54 | 611 | 613 |
| 55–59 | 675 | 686 |
| 60–64 | 791 | 904 |
| 65–69 | 787 | 953 |
| 70–74 | 577 | 724 |
| 75–79 | 408 | 603 |
| 80–84 | 270 | 408 |
| 85+ | 151 | 290 |
Procena pre popisa 2022. Ovde je procena za 2021. bila 1,3% veća od popisa, a 5,5% ljudi bilo je u drugoj starosnoj grupi.
- Prosečna starost
- 47,6 muškarci 45,7, žene 49,4
- Muškarci
- 48,9% 9.115
- Žene
- 51,1% 9.528
- Žena na 100 muškaraca
- 104,5
Tabela po starosti
| Starost | Muškarci | Žene |
|---|---|---|
| 0–4 | 312 | 294 |
| 5–9 | 386 | 339 |
| 10–14 | 387 | 376 |
| 15–19 | 434 | 384 |
| 20–24 | 523 | 438 |
| 25–29 | 480 | 426 |
| 30–34 | 529 | 488 |
| 35–39 | 554 | 491 |
| 40–44 | 626 | 593 |
| 45–49 | 676 | 590 |
| 50–54 | 614 | 598 |
| 55–59 | 651 | 687 |
| 60–64 | 756 | 816 |
| 65–69 | 755 | 952 |
| 70–74 | 591 | 743 |
| 75–79 | 434 | 619 |
| 80–84 | 240 | 397 |
| 85+ | 167 | 297 |
Procena pre popisa 2022. Ovde je procena za 2021. bila 1,3% veća od popisa, a 5,5% ljudi bilo je u drugoj starosnoj grupi.
- Prosečna starost
- 47,7 muškarci 45,8, žene 49,5
- Muškarci
- 48,9% 8.965
- Žene
- 51,1% 9.367
- Žena na 100 muškaraca
- 104,5
Tabela po starosti
| Starost | Muškarci | Žene |
|---|---|---|
| 0–4 | 318 | 299 |
| 5–9 | 361 | 315 |
| 10–14 | 401 | 371 |
| 15–19 | 419 | 381 |
| 20–24 | 497 | 423 |
| 25–29 | 481 | 442 |
| 30–34 | 520 | 451 |
| 35–39 | 548 | 494 |
| 40–44 | 619 | 568 |
| 45–49 | 660 | 591 |
| 50–54 | 629 | 598 |
| 55–59 | 604 | 665 |
| 60–64 | 734 | 757 |
| 65–69 | 721 | 934 |
| 70–74 | 613 | 766 |
| 75–79 | 436 | 635 |
| 80–84 | 230 | 383 |
| 85+ | 174 | 294 |
Procena pre popisa 2022. Ovde je procena za 2021. bila 1,3% veća od popisa, a 5,5% ljudi bilo je u drugoj starosnoj grupi.
- Prosečna starost
- 47,8 muškarci 45,9, žene 49,6
- Muškarci
- 48,9% 8.800
- Žene
- 51,1% 9.202
- Žena na 100 muškaraca
- 104,6
Tabela po starosti
| Starost | Muškarci | Žene |
|---|---|---|
| 0–4 | 301 | 293 |
| 5–9 | 352 | 300 |
| 10–14 | 396 | 357 |
| 15–19 | 420 | 385 |
| 20–24 | 458 | 420 |
| 25–29 | 499 | 429 |
| 30–34 | 503 | 443 |
| 35–39 | 545 | 487 |
| 40–44 | 600 | 529 |
| 45–49 | 646 | 613 |
| 50–54 | 644 | 590 |
| 55–59 | 572 | 635 |
| 60–64 | 706 | 725 |
| 65–69 | 690 | 913 |
| 70–74 | 640 | 787 |
| 75–79 | 404 | 626 |
| 80–84 | 254 | 384 |
| 85+ | 170 | 286 |
Procena pre popisa 2022. Ovde je procena za 2021. bila 1,3% veća od popisa, a 5,5% ljudi bilo je u drugoj starosnoj grupi.
- Prosečna starost
- 47,9 muškarci 46,0, žene 49,7
- Muškarci
- 48,8% 8.622
- Žene
- 51,2% 9.043
- Žena na 100 muškaraca
- 104,9
Tabela po starosti
| Starost | Muškarci | Žene |
|---|---|---|
| 0–4 | 278 | 292 |
| 5–9 | 347 | 295 |
| 10–14 | 381 | 341 |
| 15–19 | 418 | 388 |
| 20–24 | 442 | 401 |
| 25–29 | 502 | 420 |
| 30–34 | 493 | 440 |
| 35–39 | 543 | 479 |
| 40–44 | 575 | 508 |
| 45–49 | 639 | 620 |
| 50–54 | 650 | 576 |
| 55–59 | 573 | 622 |
| 60–64 | 639 | 687 |
| 65–69 | 682 | 891 |
| 70–74 | 647 | 818 |
| 75–79 | 401 | 592 |
| 80–84 | 247 | 391 |
| 85+ | 165 | 282 |
- Prosečna starost
- 49,9 muškarci 48,2, žene 51,5
- Muškarci
- 49,0% 8.544
- Žene
- 51,0% 8.891
- Žena na 100 muškaraca
- 104,1
Tabela po starosti
| Starost | Muškarci | Žene |
|---|---|---|
| 0–4 | 268 | 294 |
| 5–9 | 313 | 286 |
| 10–14 | 382 | 303 |
| 15–19 | 348 | 346 |
| 20–24 | 361 | 318 |
| 25–29 | 395 | 313 |
| 30–34 | 416 | 354 |
| 35–39 | 486 | 440 |
| 40–44 | 542 | 453 |
| 45–49 | 590 | 579 |
| 50–54 | 664 | 593 |
| 55–59 | 602 | 620 |
| 60–64 | 680 | 784 |
| 65–69 | 864 | 1.012 |
| 70–74 | 791 | 946 |
| 75–79 | 436 | 598 |
| 80–84 | 262 | 405 |
| 85+ | 144 | 247 |
- Prosečna starost
- 50,1 muškarci 48,4, žene 51,7
- Muškarci
- 49,0% 8.447
- Žene
- 51,0% 8.791
- Žena na 100 muškaraca
- 104,1
Tabela po starosti
| Starost | Muškarci | Žene |
|---|---|---|
| 0–4 | 268 | 276 |
| 5–9 | 310 | 285 |
| 10–14 | 365 | 310 |
| 15–19 | 357 | 346 |
| 20–24 | 347 | 307 |
| 25–29 | 397 | 307 |
| 30–34 | 397 | 345 |
| 35–39 | 480 | 418 |
| 40–44 | 517 | 439 |
| 45–49 | 582 | 579 |
| 50–54 | 657 | 588 |
| 55–59 | 600 | 611 |
| 60–64 | 670 | 774 |
| 65–69 | 814 | 949 |
| 70–74 | 781 | 968 |
| 75–79 | 487 | 630 |
| 80–84 | 282 | 419 |
| 85+ | 136 | 240 |
- Prosečna starost
- 50,3 muškarci 48,7, žene 51,9
- Muškarci
- 49,0% 8.337
- Žene
- 51,0% 8.678
- Žena na 100 muškaraca
- 104,1
Tabela po starosti
| Starost | Muškarci | Žene |
|---|---|---|
| 0–4 | 248 | 260 |
| 5–9 | 320 | 296 |
| 10–14 | 340 | 296 |
| 15–19 | 378 | 346 |
| 20–24 | 334 | 299 |
| 25–29 | 386 | 312 |
| 30–34 | 389 | 338 |
| 35–39 | 455 | 392 |
| 40–44 | 509 | 440 |
| 45–49 | 573 | 551 |
| 50–54 | 642 | 587 |
| 55–59 | 616 | 609 |
| 60–64 | 621 | 740 |
| 65–69 | 779 | 888 |
| 70–74 | 767 | 988 |
| 75–79 | 543 | 660 |
| 80–84 | 299 | 441 |
| 85+ | 138 | 235 |
- Prosečna starost
- 50,6 muškarci 48,9, žene 52,2
- Muškarci
- 49,0% 8.229
- Žene
- 51,0% 8.552
- Žena na 100 muškaraca
- 103,9
Tabela po starosti
| Starost | Muškarci | Žene |
|---|---|---|
| 0–4 | 248 | 241 |
| 5–9 | 305 | 303 |
| 10–14 | 330 | 287 |
| 15–19 | 380 | 333 |
| 20–24 | 340 | 305 |
| 25–29 | 363 | 315 |
| 30–34 | 389 | 317 |
| 35–39 | 425 | 382 |
| 40–44 | 507 | 442 |
| 45–49 | 562 | 505 |
| 50–54 | 629 | 609 |
| 55–59 | 631 | 595 |
| 60–64 | 575 | 683 |
| 65–69 | 744 | 859 |
| 70–74 | 762 | 992 |
| 75–79 | 589 | 696 |
| 80–84 | 297 | 446 |
| 85+ | 153 | 242 |
Crtica je Srbija u istoj godini. Procene pre 2022. se ne nastavljaju na one posle popisa, pa se te godine ne porede međusobno. RZS.
Nacionalnost, popisi 2022. i 2011.
| Grupa | Traka | 2022. | 2011. | Broj |
|---|---|---|---|---|
| Srbi | 88,7% | 85,6% | 15.458 | |
| Vlasi | 2,8% | 3,8% | 487 | |
| Nisu se izjasnili | 2,0% | 3,0% | 352 | |
| Nepoznato | 4,4% | 4,6% | 761 |
Grupe ispod 1% (18)
| Grupa | 2022. | 2011. | Broj |
|---|---|---|---|
| Rumuni | 0,62% | 0,8% | 108 |
| Crnogorci | 0,53% | 1,1% | 92 |
| Ostali | 0,30% | 0,2% | 53 |
| Romi | 0,15% | 0,2% | 27 |
| Makedonci | 0,13% | 0,2% | 22 |
| Jugosloveni | 0,07% | 0,1% | 13 |
| Hrvati | 0,07% | 0,2% | 13 |
| Bugari | 0,06% | 0,0% | 10 |
| Mađari | 0,03% | 0,0% | 6 |
| Muslimani | 0,03% | 0,0% | 6 |
| Rusi | 0,03% | 0,0% | 6 |
| Ukrajinci | 0,03% | 0,0% | 6 |
| Goranci | 0,02% | 0,0% | 3 |
| Slovaci | 0,02% | 0,0% | 3 |
| Regionalna pripadnost | 0,02% | 0,0% | 3 |
| Albanci | 0,01% | 0,0% | 2 |
| Bošnjaci | 0,01% | 0,0% | 2 |
| Nemci | 0,01% | 0,0% | 2 |
Veroispovest, popisi 2022. i 2011.
| Grupa | Traka | 2022. | 2011. | Broj |
|---|---|---|---|---|
| Pravoslavna | 92,9% | 90,8% | 16.196 | |
| Nisu se izjasnili | 1,9% | 3,1% | 323 | |
| Nepoznato | 4,3% | 4,6% | 756 |
Grupe ispod 1% (6)
| Grupa | 2022. | 2011. | Broj |
|---|---|---|---|
| Nisu vernici | 0,30% | 0,3% | 53 |
| Ostale hrišćanske | 0,29% | 0,7% | 51 |
| Katolička | 0,16% | 0,3% | 28 |
| Islamska | 0,10% | 0,1% | 17 |
| Protestantska | 0,04% | 0,0% | 7 |
| Agnostici | 0,02% | 0,0% | 4 |
Udeo u svim popisanim. Izjašnjavanje nije obavezno, a „Nepoznato” je kategorija RZS-a. Udeo „Nepoznato” je u Srbiji 2022. veći nego 2011, pa razlika između kolona ne mora da bude stvarna promena. Nacionalnost i vera se ne ocenjuju i ne ulaze u poređenja. RZS, Popis 2022.
Cena života
- Korpa, usklađena
- 105.198 RSD, 2026-05, pomereno do 2026-09, procena iz najbližih gradova
- Prosečna plata
- 102.777 RSD
- Stanovanje mesečno
- 29.374 procena, stan od 50 m²
- Sve kroz platu
- 1,31 korpa i stanovanje
Procena Državna računica, a ne tržišno merenje; koristi se oprezno i poredi sa našim cenama iz prodavnica. Stanovanje: za ovo mesto nema kirija ni kupoprodaja, pa je ovo procena iz cene novih stanova, svedena na istu skalu. Uporedi cene u prodavnicama.
Stanovanje i obrazovanje
- Stanova
- 14.753
- Prazni i napušteni
- 26,0%
- Pod zakupom
- 3,7%
- Zgrade starije od 1971.
- 26%
- Viša ili visoka škola
- 13,9%
- Bez srednje škole
- 43,0%
Popis 2022. RZS.
Posao i plate
- Neto plata, 12 meseci
- 102.777 do 08/2026
- Zaposlenih na 1.000
- 283
- Aktivnih firmi
- 137 09/2025
- Nezaposlenih na birou
- 1.263 09/2025
- Budžet po stanovniku
- 66.038 RSD, 2024.
- Ulaganja po stanovniku
- 11.128 RSD, 16,1% rashoda
Plata zaposlenih koji ovde žive, bez obzira na to gde rade. Tačka je ovo mesto, crta je Srbija.
Zdravstvo
- Lekara
- 68
- Stanovnika po lekaru
- 247
- Zubara
- 4
- Farmaceuta
- 2
Podaci za 2024, samo zdravstvena služba. Broji se gde ljudi rade, pa bolnički centri izgledaju bolje od mesta čiji se stanovnici tamo leče.
Škole i vrtići
- Skor na maloj maturi
- 468 2025/26, prosek mesta 481
- Osnovnih škola
- 5
- Dece u vrtiću
- 405 2025/2026
- Obuhvat vrtićem
- 55% naša procena
Skor je prosek tri standardizovana testa, ponderisan brojem učenika. Više govori o generaciji i porodicama nego o samoj školi. Ministarstvo prosvete.
Od čega se živi
Popis 2022.
Popis 2011.
| Grupa | 2022. | Udeo | 2011. | Udeo |
|---|---|---|---|---|
| Zaposleni | 5.538 | 31,8% | 5.934 | 28,8% |
| Penzioneri | 6.123 | 35,1% | 6.256 | 30,3% |
| Deca do 15 godina | 1.846 | 10,6% | 2.358 | 11,4% |
| Učenici i studenti | 851 | 4,9% | 1.304 | 6,3% |
| Nezaposleni | 776 | 4,5% | 1.076 | 5,2% |
| Domaćinstvo i ostali | 2.301 | 13,2% | 3.707 | 18,0% |
RZS, popisi 2011. i 2022: svaka osoba je u jednoj grupi. Stopa nezaposlenosti po popisu je 12,3%. Godišnje, PIO fond: 4.964 korisnika penzija u 2026-06, prosečna penzija 50.926 RSD, 105 korisnika na 100 zaposlenih. Ne ulazi u ocenu.
Komunalije i putevi
- Domaćinstva na vodovodu
- 99,1%
- Domaćinstva na kanalizaciji
- 93,1%
- Prečišćene otpadne vode
- 0,0%
- Opštinski putevi sa savremenim kolovozom
- 28,5%
- Divlje deponije, prijavljene
- 17
Godišnjak Opštine i regioni, podaci za 2024. Priključci prema domaćinstvima iz popisa 2022, pa vikend kuće mogu da podignu udeo. Ne ulazi u ocenu.
Mobilna mreža i internet
- Mobilna mreža, preuzimanje
- 137 Mb/s
- Broj mobilnih testova
- 119
- Fiksni, preuzimanje
- 158 Mb/s zavisi od paketa
Ocena ide iz mobilne mreže, jer ljudi internet uglavnom koriste na telefonu preko 4G i 5G. Fiksna brzina više pokazuje koji paket korisnici biraju nego šta je dostupno, pa nije u oceni. Prosek Speedtest merenja za 3. kvartal 2026, koja sami pokreću korisnici. Kod malog broja testova rezultat je nesiguran. Speedtest by Ookla Global Fixed and Mobile Network Performance Maps, CC BY-NC-SA 4.0.
Vazduh
Poslednje merenje, stanica Str. Băile Romane, Drobeta Turnu Severin, Romania. World Air Quality Index Project, SEPA. AQI,
- PM2.5 zimi, procena
- 33,9
- Leti, model
- 6,6
Procena Ovde nema SEPA stanice za PM2.5. Prikazan je atmosferski model za 2025, a zimska vrednost je pomnožena sa 1,30, koliko model u proseku potcenjuje merenja. Stvarna vrednost može biti znatno drugačija. Emisije: NRIZ registar.
Bezbednost na putu
- Sa povređenima 2025.
- 21
- Sa poginulima 2025.
- 3
- Teških godišnje na 10.000 ljudi prisutnih tokom dana
- 14,5 16.546 ljudi tokom dana
- Sve nezgode 2026.
- 40 tekuća godina
- Na glavnim putevima van naselja*
- 4 od 24 teških, 2025.
Ocena ne računa nezgode na autoputevima i brzim putevima (0% teških nezgoda ovde), a deli se sa dnevnim stanovništvom: stanovnici plus ljudi koji tu rade, minus oni koji rade negde drugde. Drugi tranzitni putevi su i dalje uračunati; zvezdica je naš proračun koji ne menja ocenu. MUP, otvoreni podaci.
Osude za krivična dela
- Osuđenih odraslih 2024.
- 63
- Za imovinu
- 8
- Za život i telo
- 3
- U saobraćaju
- 2
Osude po mestu izvršenja, ne prijavljena dela i ne ocena bezbednosti, zato nisu u indeksu.
Povezanost
- Do sedišta regiona*
- 116 min 157. od 161
- Do najbližeg velikog centra*
- 217 min 158. od 161
- Do Beograda*
- 237 min 152. od 161
- Do najbližeg fakulteta*
- 55 min 149. od 161
- Do najbliže srednje škole*
- 0 min 1. od 161
Minuti vožnje kolima bez gužve, od centra mesta. Ne meri autobus i ne ulazi u ocenu. Veliki centri su Beograd, Novi Sad, Niš i Kragujevac. Nula znači da je cilj u samom mestu. Red 1 je najbliže.