Pokazatelji · Ekonomska aktivnost, popis 2022
Penzioneri, udeo u stanovništvu
Najviše: Gadžin Han (39,3 %). Najmanje: Tutin (9,8 %). Prosek: 26,0 %.
Zvanično popis 2022. Osvežava se: uz svaki popis. Licenca: CC BY 4.0. Izvor: RZS, Popis 2022. Lična izjava na popisu, pa se razlikuje od evidencije PIO.
Prikaži na mapi i listiPreuzmi CSV
9,8–23,023,0–24,524,6–26,426,5–29,129,1–39,3%Kosovo i Metohija, bez podataka
| Red | Mesto | Region | Vrednost | Traka |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Gadžin Han | Nišavski region | 39,3 % | |
| 2. | Crna Trava | Jablanički region | 38,9 % | |
| 3. | Svrljig | Nišavski region | 38,0 % | |
| 4. | Kučevo | Braničevski region | 37,4 % | |
| 5. | Negotin | Borski region | 36,0 % | |
| 6. | Knjaževac | Zaječarski region | 35,8 % | |
| 7. | Kladovo | Borski region | 35,1 % | |
| 8. | Žagubica | Braničevski region | 35,1 % | |
| 9. | Golubac | Braničevski region | 35,1 % | |
| 10. | Rekovac | Pomoravski region | 34,7 % | |
| 11. | Babušnica | Pirotski region | 34,4 % | |
| 12. | Ražanj | Nišavski region | 34,0 % | |
| 13. | Malo Crniće | Braničevski region | 33,9 % | |
| 14. | Boljevac | Zaječarski region | 33,8 % | |
| 15. | Nova Varoš | Zlatiborski region | 33,4 % | |
| 16. | Despotovac | Pomoravski region | 33,2 % | |
| 17. | Sokobanja | Zaječarski region | 33,1 % | |
| 18. | Dimitrovgrad | Pirotski region | 32,8 % | |
| 19. | Zaječar | Zaječarski region | 32,6 % | |
| 20. | Bela Palanka | Pirotski region | 31,4 % | |
| 21. | Veliko Gradište | Braničevski region | 31,0 % | |
| 22. | Žabari | Braničevski region | 30,9 % | |
| 23. | Svilajnac | Pomoravski region | 30,5 % | |
| 24. | Trstenik | Rasinski region | 30,4 % | |
| 25. | Knić | Šumadijski region | 30,0 % | |
| 26. | Petrovac na Mlavi | Braničevski region | 30,0 % | |
| 27. | Kosjerić | Zlatiborski region | 29,9 % | |
| 28. | Blace | Toplički region | 29,7 % | |
| 29. | Ćuprija | Pomoravski region | 29,5 % | |
| 30. | Lučani | Moravički region | 29,4 % | |
| 31. | Majdanpek | Borski region | 29,3 % | |
| 32. | Ljig | Kolubarski region | 29,1 % | |
| 33. | Plandište | Južnobanatski region | 29,1 % | |
| 34. | Gornji Milanovac | Moravički region | 28,8 % | |
| 35. | Barajevo | Grad Beograd | 28,8 % | |
| 36. | Apatin | Zapadnobački region | 28,7 % | |
| 37. | Brus | Rasinski region | 28,6 % | |
| 38. | Varvarin | Rasinski region | 28,5 % | |
| 39. | Priboj | Zlatiborski region | 28,4 % | |
| 40. | Pirot | Pirotski region | 28,1 % | |
| 41. | Sopot | Grad Beograd | 28,0 % | |
| 42. | Bosilegrad | Pčinjski region | 28,0 % | |
| 43. | Bor | Borski region | 27,9 % | |
| 44. | Aleksandrovac | Rasinski region | 27,9 % | |
| 45. | Paraćin | Pomoravski region | 27,8 % | |
| 46. | Bačka Topola | Severnobački region | 27,6 % | |
| 47. | Lapovo | Šumadijski region | 27,5 % | |
| 48. | Požega | Zlatiborski region | 27,5 % | |
| 49. | Rača | Šumadijski region | 27,5 % | |
| 50. | Batočina | Šumadijski region | 27,4 % | |
| 51. | Vrnjačka Banja | Raški region | 27,4 % | |
| 52. | Ivanjica | Moravički region | 27,4 % | |
| 53. | Čoka | Severnobanatski region | 27,2 % | |
| 54. | Čajetina | Zlatiborski region | 27,0 % | |
| 55. | Ćićevac | Rasinski region | 27,0 % | |
| 56. | Smederevska Palanka | Podunavski region | 27,0 % | |
| 57. | Topola | Šumadijski region | 26,8 % | |
| 58. | Irig | Sremski region | 26,8 % | |
| 59. | Sombor | Zapadnobački region | 26,8 % | |
| 60. | Kikinda | Severnobanatski region | 26,8 % | |
| 61. | Senta | Severnobanatski region | 26,8 % | |
| 62. | Sremski Karlovci | Južnobački region | 26,6 % | |
| 63. | Raška | Raški region | 26,6 % | |
| 64. | Odžaci | Zapadnobački region | 26,5 % | |
| 65. | Merošina | Nišavski region | 26,4 % | |
| 66. | Užice | Zlatiborski region | 26,3 % | |
| 67. | Aleksinac | Nišavski region | 26,3 % | |
| 68. | Kuršumlija | Toplički region | 26,3 % | |
| 69. | Kruševac | Rasinski region | 26,2 % | |
| 70. | Bajina Bašta | Zlatiborski region | 26,2 % | |
| 71. | Osečina | Kolubarski region | 26,2 % | |
| 72. | Mionica | Kolubarski region | 26,0 % | |
| 73. | Krupanj | Mačvanski region | 26,0 % | |
| 74. | Aranđelovac | Šumadijski region | 25,9 % | |
| 75. | Ada | Severnobanatski region | 25,9 % | |
| 76. | Novi Kneževac | Severnobanatski region | 25,9 % | |
| 77. | Kraljevo | Raški region | 25,8 % | |
| 78. | Sečanj | Srednjobanatski region | 25,8 % | |
| 79. | Bačka Palanka | Južnobački region | 25,7 % | |
| 80. | Kanjiža | Severnobanatski region | 25,7 % | |
| 81. | Arilje | Zlatiborski region | 25,6 % | |
| 82. | Kula | Zapadnobački region | 25,4 % | |
| 83. | Bački Petrovac | Južnobački region | 25,3 % | |
| 84. | Jagodina | Pomoravski region | 25,3 % | |
| 85. | Zrenjanin | Srednjobanatski region | 25,3 % | |
| 86. | Velika Plana | Podunavski region | 25,2 % | |
| 87. | Bela Crkva | Južnobanatski region | 25,2 % | |
| 88. | Čačak | Moravički region | 25,1 % | |
| 89. | Prokuplje | Toplički region | 25,1 % | |
| 90. | Vladimirci | Mačvanski region | 25,1 % | |
| 91. | Mladenovac | Grad Beograd | 25,0 % | |
| 92. | Šid | Sremski region | 25,0 % | |
| 93. | Bečej | Južnobački region | 24,8 % | |
| 94. | Valjevo | Kolubarski region | 24,7 % | |
| 95. | Ljubovija | Mačvanski region | 24,7 % | |
| 96. | Kragujevac | Šumadijski region | 24,6 % | |
| 97. | Stari grad | Grad Beograd | 24,5 % | |
| 98. | Vršac | Južnobanatski region | 24,4 % | |
| 99. | Subotica | Severnobački region | 24,3 % | |
| 100. | Mali Zvornik | Mačvanski region | 24,3 % | |
| 101. | Alibunar | Južnobanatski region | 24,2 % | |
| 102. | Bač | Južnobački region | 24,2 % | |
| 103. | Novi Bečej | Srednjobanatski region | 24,2 % | |
| 104. | Ruma | Sremski region | 24,1 % | |
| 105. | Mali Iđoš | Severnobački region | 24,0 % | |
| 106. | Žitorađa | Toplički region | 24,0 % | |
| 107. | Požarevac | Braničevski region | 23,9 % | |
| 108. | Inđija | Sremski region | 23,9 % | |
| 109. | Vladičin Han | Pčinjski region | 23,9 % | |
| 110. | Pančevo | Južnobanatski region | 23,8 % | |
| 111. | Loznica | Mačvanski region | 23,8 % | |
| 112. | Lajkovac | Kolubarski region | 23,8 % | |
| 113. | Prijepolje | Zlatiborski region | 23,8 % | |
| 114. | Temerin | Južnobački region | 23,7 % | |
| 115. | Vrbas | Južnobački region | 23,6 % | |
| 116. | Leskovac | Jablanički region | 23,5 % | |
| 117. | Surdulica | Pčinjski region | 23,5 % | |
| 118. | Savski venac | Grad Beograd | 23,4 % | |
| 119. | Novi Beograd | Grad Beograd | 23,4 % | |
| 120. | Smederevo | Podunavski region | 23,4 % | |
| 121. | Beočin | Južnobački region | 23,3 % | |
| 122. | Nova Crnja | Srednjobanatski region | 23,3 % | |
| 123. | Koceljeva | Mačvanski region | 23,2 % | |
| 124. | Niš | Nišavski region | 23,1 % | |
| 125. | Rakovica | Grad Beograd | 23,1 % | |
| 126. | Doljevac | Nišavski region | 23,1 % | |
| 127. | Vranje | Pčinjski region | 23,0 % | |
| 128. | Obrenovac | Grad Beograd | 23,0 % | |
| 129. | Žitište | Srednjobanatski region | 23,0 % | |
| 130. | Stara Pazova | Sremski region | 22,9 % | |
| 131. | Kovin | Južnobanatski region | 22,9 % | |
| 132. | Čukarica | Grad Beograd | 22,8 % | |
| 133. | Kovačica | Južnobanatski region | 22,8 % | |
| 134. | Medveđa | Jablanički region | 22,8 % | |
| 135. | Vračar | Grad Beograd | 22,7 % | |
| 136. | Grocka | Grad Beograd | 22,7 % | |
| 137. | Šabac | Mačvanski region | 22,7 % | |
| 138. | Ub | Kolubarski region | 22,7 % | |
| 139. | Trgovište | Pčinjski region | 22,6 % | |
| 140. | Bojnik | Jablanički region | 22,6 % | |
| 141. | Lazarevac | Grad Beograd | 22,5 % | |
| 142. | Sremska Mitrovica | Sremski region | 22,3 % | |
| 143. | Lebane | Jablanički region | 22,1 % | |
| 144. | Zemun | Grad Beograd | 21,9 % | |
| 145. | Vlasotince | Jablanički region | 21,9 % | |
| 146. | Surčin | Grad Beograd | 21,4 % | |
| 147. | Titel | Južnobački region | 21,4 % | |
| 148. | Srbobran | Južnobački region | 21,3 % | |
| 149. | Voždovac | Grad Beograd | 21,1 % | |
| 150. | Bogatić | Mačvanski region | 21,0 % | |
| 151. | Opovo | Južnobanatski region | 20,8 % | |
| 152. | Palilula (Beograd) | Grad Beograd | 20,1 % | |
| 153. | Novi Sad | Južnobački region | 19,4 % | |
| 154. | Zvezdara | Grad Beograd | 19,3 % | |
| 155. | Žabalj | Južnobački region | 19,2 % | |
| 156. | Pećinci | Sremski region | 19,0 % | |
| 157. | Sjenica | Zlatiborski region | 17,8 % | |
| 158. | Novi Pazar | Raški region | 13,5 % | |
| 159. | Bujanovac | Pčinjski region | 12,2 % | |
| 160. | Preševo | Pčinjski region | 11,5 % | |
| 161. | Tutin | Raški region | 9,8 % |