Pokazatelji · Provera brojki
Nastanjeni stanovi
Najviše: Rakovica (88,7 %). Najmanje: Crna Trava (20,1 %). Prosek: 67,1 %.
Procena 2022–2026. Osvežava se: godišnje. Licenca: CC BY 4.0. Izvor: Naš proračun. Popis 2022.
Prikaži na mapi i listiPreuzmi CSV
20,1–58,059,2–65,365,6–71,471,9–77,177,4–88,7%Kosovo i Metohija, bez podataka
| Red | Mesto | Region | Vrednost | Traka |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Rakovica | Grad Beograd | 88,7 % | |
| 2. | Čukarica | Grad Beograd | 87,9 % | |
| 3. | Novi Beograd | Grad Beograd | 87,5 % | |
| 4. | Vrbas | Južnobački region | 86,6 % | |
| 5. | Temerin | Južnobački region | 86,1 % | |
| 6. | Zemun | Grad Beograd | 85,3 % | |
| 7. | Palilula (Beograd) | Grad Beograd | 83,7 % | |
| 8. | Bačka Palanka | Južnobački region | 82,5 % | |
| 9. | Surčin | Grad Beograd | 82,4 % | |
| 10. | Kikinda | Severnobanatski region | 82,3 % | |
| 11. | Ruma | Sremski region | 82,2 % | |
| 12. | Pančevo | Južnobanatski region | 82,0 % | |
| 13. | Žabalj | Južnobački region | 81,6 % | |
| 14. | Stara Pazova | Sremski region | 81,5 % | |
| 15. | Zvezdara | Grad Beograd | 81,4 % | |
| 16. | Kula | Zapadnobački region | 81,4 % | |
| 17. | Voždovac | Grad Beograd | 81,2 % | |
| 18. | Novi Pazar | Raški region | 80,4 % | |
| 19. | Novi Sad | Južnobački region | 80,3 % | |
| 20. | Srbobran | Južnobački region | 80,2 % | |
| 21. | Opovo | Južnobanatski region | 79,7 % | |
| 22. | Zrenjanin | Srednjobanatski region | 79,6 % | |
| 23. | Trstenik | Rasinski region | 79,6 % | |
| 24. | Subotica | Severnobački region | 79,3 % | |
| 25. | Odžaci | Zapadnobački region | 78,8 % | |
| 26. | Titel | Južnobački region | 78,7 % | |
| 27. | Novi Bečej | Srednjobanatski region | 78,7 % | |
| 28. | Bečej | Južnobački region | 78,3 % | |
| 29. | Bački Petrovac | Južnobački region | 77,8 % | |
| 30. | Lazarevac | Grad Beograd | 77,5 % | |
| 31. | Pećinci | Sremski region | 77,5 % | |
| 32. | Smederevo | Podunavski region | 77,4 % | |
| 33. | Sremska Mitrovica | Sremski region | 77,1 % | |
| 34. | Bač | Južnobački region | 76,5 % | |
| 35. | Bačka Topola | Severnobački region | 76,4 % | |
| 36. | Šid | Sremski region | 76,4 % | |
| 37. | Sombor | Zapadnobački region | 76,2 % | |
| 38. | Kruševac | Rasinski region | 76,1 % | |
| 39. | Leskovac | Jablanički region | 76,0 % | |
| 40. | Mali Zvornik | Mačvanski region | 76,0 % | |
| 41. | Mali Iđoš | Severnobački region | 75,9 % | |
| 42. | Niš | Nišavski region | 75,3 % | |
| 43. | Doljevac | Nišavski region | 75,3 % | |
| 44. | Šabac | Mačvanski region | 75,0 % | |
| 45. | Kragujevac | Šumadijski region | 74,7 % | |
| 46. | Apatin | Zapadnobački region | 74,7 % | |
| 47. | Bor | Borski region | 74,2 % | |
| 48. | Čačak | Moravički region | 74,1 % | |
| 49. | Kanjiža | Severnobanatski region | 74,1 % | |
| 50. | Užice | Zlatiborski region | 73,5 % | |
| 51. | Ada | Severnobanatski region | 73,4 % | |
| 52. | Kovačica | Južnobanatski region | 73,4 % | |
| 53. | Kraljevo | Raški region | 73,0 % | |
| 54. | Bogatić | Mačvanski region | 73,0 % | |
| 55. | Vršac | Južnobanatski region | 72,8 % | |
| 56. | Vračar | Grad Beograd | 72,6 % | |
| 57. | Kovin | Južnobanatski region | 72,3 % | |
| 58. | Mladenovac | Grad Beograd | 72,2 % | |
| 59. | Bujanovac | Pčinjski region | 72,1 % | |
| 60. | Vranje | Pčinjski region | 72,0 % | |
| 61. | Senta | Severnobanatski region | 72,0 % | |
| 62. | Obrenovac | Grad Beograd | 72,0 % | |
| 63. | Sečanj | Srednjobanatski region | 72,0 % | |
| 64. | Novi Kneževac | Severnobanatski region | 71,9 % | |
| 65. | Savski venac | Grad Beograd | 71,4 % | |
| 66. | Požarevac | Braničevski region | 71,1 % | |
| 67. | Nova Crnja | Srednjobanatski region | 71,1 % | |
| 68. | Krupanj | Mačvanski region | 71,1 % | |
| 69. | Ivanjica | Moravički region | 70,9 % | |
| 70. | Velika Plana | Podunavski region | 70,8 % | |
| 71. | Arilje | Zlatiborski region | 70,7 % | |
| 72. | Loznica | Mačvanski region | 70,7 % | |
| 73. | Smederevska Palanka | Podunavski region | 70,5 % | |
| 74. | Valjevo | Kolubarski region | 70,5 % | |
| 75. | Čoka | Severnobanatski region | 70,5 % | |
| 76. | Žitište | Srednjobanatski region | 70,5 % | |
| 77. | Stari grad | Grad Beograd | 70,3 % | |
| 78. | Jagodina | Pomoravski region | 70,2 % | |
| 79. | Plandište | Južnobanatski region | 70,0 % | |
| 80. | Lapovo | Šumadijski region | 69,9 % | |
| 81. | Lajkovac | Kolubarski region | 69,8 % | |
| 82. | Grocka | Grad Beograd | 69,3 % | |
| 83. | Paraćin | Pomoravski region | 69,1 % | |
| 84. | Priboj | Zlatiborski region | 68,6 % | |
| 85. | Aranđelovac | Šumadijski region | 68,2 % | |
| 86. | Požega | Zlatiborski region | 67,9 % | |
| 87. | Sjenica | Zlatiborski region | 67,8 % | |
| 88. | Batočina | Šumadijski region | 67,5 % | |
| 89. | Alibunar | Južnobanatski region | 67,3 % | |
| 90. | Zaječar | Zaječarski region | 67,2 % | |
| 91. | Merošina | Nišavski region | 66,9 % | |
| 92. | Ćuprija | Pomoravski region | 66,5 % | |
| 93. | Pirot | Pirotski region | 66,3 % | |
| 94. | Gornji Milanovac | Moravički region | 66,2 % | |
| 95. | Ub | Kolubarski region | 65,7 % | |
| 96. | Koceljeva | Mačvanski region | 65,6 % | |
| 97. | Petrovac na Mlavi | Braničevski region | 65,3 % | |
| 98. | Ćićevac | Rasinski region | 65,1 % | |
| 99. | Vlasotince | Jablanički region | 64,7 % | |
| 100. | Tutin | Raški region | 64,7 % | |
| 101. | Topola | Šumadijski region | 64,6 % | |
| 102. | Prijepolje | Zlatiborski region | 64,3 % | |
| 103. | Malo Crniće | Braničevski region | 64,1 % | |
| 104. | Preševo | Pčinjski region | 63,8 % | |
| 105. | Osečina | Kolubarski region | 63,7 % | |
| 106. | Vladičin Han | Pčinjski region | 63,6 % | |
| 107. | Žitorađa | Toplički region | 63,6 % | |
| 108. | Aleksinac | Nišavski region | 63,3 % | |
| 109. | Aleksandrovac | Rasinski region | 63,2 % | |
| 110. | Brus | Rasinski region | 63,2 % | |
| 111. | Lebane | Jablanički region | 63,0 % | |
| 112. | Rača | Šumadijski region | 62,8 % | |
| 113. | Kladovo | Borski region | 62,5 % | |
| 114. | Bela Crkva | Južnobanatski region | 62,5 % | |
| 115. | Beočin | Južnobački region | 62,4 % | |
| 116. | Varvarin | Rasinski region | 62,0 % | |
| 117. | Ražanj | Nišavski region | 62,0 % | |
| 118. | Raška | Raški region | 61,9 % | |
| 119. | Sremski Karlovci | Južnobački region | 61,5 % | |
| 120. | Despotovac | Pomoravski region | 61,5 % | |
| 121. | Majdanpek | Borski region | 61,3 % | |
| 122. | Lučani | Moravički region | 60,5 % | |
| 123. | Bajina Bašta | Zlatiborski region | 60,4 % | |
| 124. | Žabari | Braničevski region | 60,0 % | |
| 125. | Kosjerić | Zlatiborski region | 59,8 % | |
| 126. | Svilajnac | Pomoravski region | 59,7 % | |
| 127. | Inđija | Sremski region | 59,2 % | |
| 128. | Prokuplje | Toplički region | 59,2 % | |
| 129. | Knjaževac | Zaječarski region | 58,0 % | |
| 130. | Veliko Gradište | Braničevski region | 57,6 % | |
| 131. | Nova Varoš | Zlatiborski region | 57,5 % | |
| 132. | Ljubovija | Mačvanski region | 57,4 % | |
| 133. | Vladimirci | Mačvanski region | 56,1 % | |
| 134. | Negotin | Borski region | 55,2 % | |
| 135. | Barajevo | Grad Beograd | 54,5 % | |
| 136. | Boljevac | Zaječarski region | 54,1 % | |
| 137. | Ljig | Kolubarski region | 54,0 % | |
| 138. | Knić | Šumadijski region | 53,6 % | |
| 139. | Blace | Toplički region | 53,5 % | |
| 140. | Kučevo | Braničevski region | 52,7 % | |
| 141. | Žagubica | Braničevski region | 52,3 % | |
| 142. | Rekovac | Pomoravski region | 52,2 % | |
| 143. | Bosilegrad | Pčinjski region | 50,7 % | |
| 144. | Mionica | Kolubarski region | 50,6 % | |
| 145. | Kuršumlija | Toplički region | 50,6 % | |
| 146. | Vrnjačka Banja | Raški region | 49,7 % | |
| 147. | Surdulica | Pčinjski region | 49,4 % | |
| 148. | Irig | Sremski region | 49,0 % | |
| 149. | Dimitrovgrad | Pirotski region | 48,9 % | |
| 150. | Sopot | Grad Beograd | 47,5 % | |
| 151. | Trgovište | Pčinjski region | 47,1 % | |
| 152. | Golubac | Braničevski region | 46,9 % | |
| 153. | Sokobanja | Zaječarski region | 46,3 % | |
| 154. | Svrljig | Nišavski region | 45,2 % | |
| 155. | Bojnik | Jablanički region | 44,8 % | |
| 156. | Bela Palanka | Pirotski region | 44,7 % | |
| 157. | Babušnica | Pirotski region | 44,7 % | |
| 158. | Medveđa | Jablanički region | 43,5 % | |
| 159. | Gadžin Han | Nišavski region | 36,4 % | |
| 160. | Čajetina | Zlatiborski region | 23,3 % | |
| 161. | Crna Trava | Jablanički region | 20,1 % |